Skocz do zawartości

Zwiazek Homosexualny A Papiery


topazik23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jest to pierwszy mój post tutaj ( tak naprawdę umieszczam go tutaj dzięki mojej znajomej która posiada konto na tym forum od dawna ) bardzo proszę was o pomoc mimo rożnych waszych poglądów na ten temat

Od 4 lat jestem w stałym zwiazku z obywatelka USA ( polka z pochodzenia ) kilkakrotnie starałam się o wizę ale dostałam odmowę.Moja partnerka chce mnie sprowadzić tam na stale jednak oprócz szkoły gdzie trzeba na dzień dobry wywalić 16,122$ ( sam koszt szkoły plus inne wydatki )nie wiemy czy mamy inne możliwości. Czy prawo imigracyjne w jakiś sposób odnosi się do takich związków i czy była by ona w stanie wystawić mi wizę narzeczeńska,wiem ze prawo stanowe w każdym stanie odnosi się inaczej do takich związków ( ona mieszka w Michigan ). Posiada ona niewielki biznes od 3 lat gdzie pracuje sama, fima nie jest ubezpieczona i tak naprawdę większość czeków jest wystawiana na jej prywatne konto lub dostaje gotówkę do reki wiec sponsorowanie pracownicze raczej odpada.

Bardzo was proszę o jakieś nformacje będę bardzo wdzięczna. Dziękuje Sara W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google dalo mi taka odpowiedz:

Gay Marriages

Can a gay marriage (even in a state where these are legal) be the basis for a Form I-130, Petition for Alien Relative, for purposes of immigration? For the purposes of immigration, a marriage's validity is a question of Federal law, not of State law. In 1996, Congress clarified the Federal law concerning recognition of marriage by enacting the Defense of Marriage Act (DOMA), Pub. L. No. 104-199, 110 Stat. 2419 (1996). The DOMA contains a statutory definition of "marriage," and of the related term, "spouse." Pursuant to the DOMA, in order for a relationship to qualify as a marriage for purposes of Federal law, one partner must be a man, and the other must be a woman. This definition applies to the construction of any Act of Congress and to any Federal regulation. The USCIS (United States Citizenship & Immigration Service Agency) must, therefore, administer the Immigration and Nationality Act in light of the DOMA, and cannot recognize the validity of any same sex marriage.

http://www.us-immigration.com/information/...mily_based.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Tak jak stwierdzil Sly6 w tej chwili nie ma jeszcze mozliwosci sponsorowania same-sex partners. Ale w czerwcu w kongresie byla dyskutowana potrzeba wprowadzenia prawa ktore pomagalo by w sytuacjach gdzie partnerzy/partnerki nie moga byc malzenstwem w swietle prawa federalnego na ktorym opiera sie Immigration. Proponowana ustawa nazywa sie Uniting American Families Act (UAFA) i ma duze szanse na bycie czescia nowej reformy emigracyjnej. Jesli chcesz mozesz na biezaco sledzic rozwoj tego projektu:

http://www.immigrationequality.org/

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick tylko ze jesli chodzi o Kanade to albo musisz pokazac ze zkims mieszkasz-jestes w nieformalnym zwiazku(wspolne rachunki itp) lub tez musisz byc malzenstwem a takie sluby sa mozliwe w pewnych krajach Unii i wtedy mozna skladac papiery w innym przypadku urzad odrzuci papiery za brak wiezi ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...