Skocz do zawartości

Karta, Gotowka Czy I To I To?


Flacha

Rekomendowane odpowiedzi

30 lipca lece do USA. Zastanawiam sie czy kupowac dolary czy wziasc karte platnicza i kredytowa?. Ma ktos jakies doswiadczenia pod tym wzgledem? Jak pod wzgledem przelicznika i kosztow wyglada placenie ,wyplacanie pieniedzy z polskiej karty w bankomatach w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicznik przy płaceniu polską kartą kredytową (spłacaną w PLN) ok 10% wyższy niż kurs oficjalny. Warto wziąc gotówkę albo kartę nominowaną w USD (np. BZ WBK ma taką).

Ja mam zupelnie inne doswiadczenie. Kurs walut w Citi zawsze byl dla mnie korzystniejszy niz w przypadku zakupu walut w kantorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupelnie inne doswiadczenie. Kurs walut w Citi zawsze byl dla mnie korzystniejszy niz w przypadku zakupu walut w kantorze.

Aż sprawdziłem ostatnie zakupy, też mam kartę Citibanku (VISA nominowana w PLN), przykładowe zakupy

23.04.2009 zakupy za 93,67 USD wyniosły 338,70 PLN czyli przelicznik był 3,615886

25.04.2009 zakupy za 63,87 USD wyniosły 230,95 PLN czyli przelicznik był 3,615939

Jak dla mnie przelicznik jest mocno zawyżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiscie CITI sie popsul, kiedys bylo inaczej. Teraz wprawdzie mam nadal karty CITI ale od wielu lat uzywam sporadycznie. Teraz uzywam karty z UK i USA. Karta z Natwest UK daje kurs korzystniejszy, niewiele bo jakies 2-3 centy na jednym funcie, bez dodatkowych prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...