Skocz do zawartości

Slub-gdzie?


moli71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chociaz pewnie sie juz powtarza moje pytanie,czytam te wszystkie posty i nadal mam mentlik w glowie.Moj problem polega na tym jestem w stanach poraz drugi na wizie turystycznej,mam chlopaka i mamy zamiar sie pobrac on jest obywatelem,zostalo mi 3miesiace do powrotu do polski,jesli wezmiemy slub to wiem ze dlugo do polski nie pojade,czekajac na papiery,myslimy jeszcze o tym by pojechac i w polsce wziasc slub,slyszalam ze jest krotszy czas oczekiwania na GC,Moze ktos mial podobny dylemat i jest mi w stanie cos podpowiedziec.Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz tak ,,czy czytalas o tym na Forum co sie moze zdarzyc jak zaczniesz legalizowac sobie pobyt w USA?Co do slubu w Polsce to czy Twoj przyszly maz ma obywatelstwo polskie tez?bo jak nie ma to poczekasz troche na slub w Polsce .A co do okresu oczekiwania to ten czas wynosi kolo 1 roku-powyzej na wize na pobyt staly,kiedys tak bylo ze sie czekalo pare miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly ma racje zeby w polsce wziasc slub to troche sie zejdzie mozecie ewentualnie ty wrocisz do polski i juz zaczac sie starac o k1 jakies pol roku to zajmuje czyli na trzy miesiace do polski a potem z powrotem z K1 wtedy wszystko byloby legalnie i bez wiekszych przeszkod bo jak sie teraz pobierzecie to chyba tak troche gorzej patrza ale takie wyjscie tez wchodzi w gre :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz kilka opcji, tym bardziej, że masz legalny status:

1. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem byłaby K1 ( czyli wiza narzeczeńska) - dokładnie tak jak napisała ela-ogonek.

2. Mogłabyś przedłużyć sobie wizę B1/B2 o pare miesięcy ( o ile już tego nie zrobiłaś) aby to lepiej wyglądało i wtedy wziąć ślub w Stanach - ale ślub na wizie turystycznej jest źle postrzegany przez rząd więc i ryzykowny. Mogliby zarzucić nawet visa fraud, a wtedy żegnaj Ameryko!

3. Powrót do Polski z narzeczonym, sprawa w sądzie o zwolnienie go z obowiązku przedstawienia dowodu na to, że ma zdolność do zawarcia związku małżeńskiego, czekanie aż uprawomocni się decyzja sądu, ustalenie terminu ślubu w USC. Wszystko razem dość czasochłonne. Ale jeśli macie czas - jak najbardziej wykonalne.

Problem w tym przypadku leży w terminie załatwiania już samej wizy, która jest wizą imigracyjną i to z tytułu zawarcia związku małżeńskiego do 2 lat. A wtedy wszystkie dokumenty są sprawdzane bardzo skrupulatnie co zabiera dużo czasu. Poczytaj ten post.

4. Narzeczony przeprowadza się do Polski, bierzecie ślub, mieszkacie tu przy najmniej 6 m-cy, on przez ten czas nie wyjeżdża do Stanów, i po tych 6 m-cach składa na Ciebie jako żonę, petycję, w Polsce, i cała procedura być może zajmie około 4 m-cy. (biorąc pod uwagę to, co w tym momencie się dzieje).

Ale pamiętaj o podstawowej zasadzie - każdy przypadek jest inny! Każdy ma inną historię. Więc przede wszystkim poczytaj stronę USCIS i Ambasady - jest tam sporo informacji. To, że jedna osoba czekała na wizę 6 m-cy nie znaczy, że każda inna będzie mieć ten sam czas czekania.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...