Skocz do zawartości

Bankomat


_GaBi_1980

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Coz to za roznica, te dwa czy cztery bagsy prowizji jesli sie ma pieciocyfrowe konto, uzywajmy zycia dopókiśmy ......mlodzi ;)

1/A tak na powaznie BZ WBK nalezy do naprawde powaznej, globalnej grupy bankowej i tam Ci powinni powiedziec z jakimi bankami maja umowy o najnizszych badz zerowych prowizjach.

2/ Napewno wlasne prowizje pobieraja bankomaty nie nalezace do zadnych bankow lecz po prostu do firm, ktore maja taki bankomatowy biznes ale w ich przypadku na ekranie pojawi sie informacja ze oprocz przykladowych $100 zostanie pobrana kwota np.: $2 jako zaplata za usluge i musisz kliknac ze akceptujesz te oplate lub cancelujesz operacje, bez Twojej zgody TEGO TYPU prowizja pobrana nie bedzie. Tego typu bankomaty stoja czesto na Truckstopach, stacjach benzynowych, calodobowych sklepach typu "plaid pantry".

W UK jest taka siec Q-cos tam, nie pamietam nazwy i oni kasuja 1,75 GBP za operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za kazdym razem doliczyli ci do tej wyplaty 10$ po 2$ lub cos kolo tego + $1.50 BZ WBK

Kubakj: nie, do kazdej wyplaty po 400 USD, ktore wybieralem w bankomacie banku Chase polski bank BZWBK doliczyl 1,50 USD za wyplate tych 400 USD. Wlasciciel bankomatu w USA nie doliczal ani centa.

no własnie o to mi chodzilo. Mialam nadzieje,ze ktos mi podpowie, bankomat ktorego banku pobiera najnizsza prowizje. Naprawde nikt sie nie orientuje gdzie najkorzystniej wyplacic kaske z konta bz wbk? Ludzie help me:)

_GaBi_1980, jak mam Ci pomoc, jak pisze wyraznie i dokladnie tlumaczej jak przedszkolakowi, ze nie ma zadnej opłaty prowizyjnej dla wlasciciela bankomatu w USA, a Ty jakos tego nie umiesz zrozumiec albo nie chcesz. Moze podam realny przyklad od siebie: w zeszlym roku kupowalem cos w USA za 8400 USD. Wiec wlasnie te 8400 USD musialem wyplacic z bankomatu kartą walutową MasterCard BZWBK (dokladnie taka: http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/do-kont...ykanskich.html) będąc na wakacjach w USA. Wiec wyplacalem 21 x po 400 USD (ta karta ma limit wyplac 2000 USD dziennie, ale jak pisalem wyzej bankomaty z ktorych wyplacalem w USA wyplacały max. 400 USD jednorazowo, max 1200 USD dziennie). Wiec przez 7 dni to wyplacalem ;) Ale wyplacilem. Na podgladzie konta w banku BZWBK do dzis dnia stoi, ze za 21 wyplat po 400 USD zaplacilem: 21 razy 1,50 USD, czyli BZWBK wzial sobie za to 31,50 USD. I to wszystko. INNYCH OPLAT NIE MA. WLASCICIEL BANKOMATU W USA NIE POBIERA ZADNEJ PROWIZJI. Normalne jest, ze jak BZWBK skasowuje sobie te 1,50 USD to dzieli sie wlasnie tą oplata z wlascicielem bankomatu, ale to jest poza Toba i ile placi itp to Ciebie to nie interesuje. Ty placisz tylko 1,50 USD za wyplate. KONIEC i KROPKA.

Do dzisiejszego dnia nic sie nie zmienilo z tymi oplatami. Jak bylo w zeszlym roku tak jest i dzisiaj. Gabi, polecam lekture TOiP banku BZWBK dla tej karty. Jak Ci sie nie chce szukac to maly wycinek (http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/do-kont-osobistych/walutowych/dolar-usd/oplaty-i-prowizje/karta-mastercard-w-dolarach-amerykanskich-oplaty-i-prowizje.html)

Wypłata gotówki w bankomatach i terminalach innych instytucji za granica (MasterCard walutowa BZ WBK w USD):

- w bankomatach sieci Allied Irish Banks, p.l.c. w Republice Irlandii -> Bez opłat

- w pozostałych -> 1,50 USD

PS. Dokladnie sprawdzilem z jakich bankomatow w USA wyplacalem: Chase, BoA, Citi. Zaden z nich nie pobieral zadnej dodatkowej oplaty. Jedynie BZWBK po 1,50 USD za kazdą wyplate zgodnie z aktualnie obowiązującą tabelą oplat i prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi Fisherku. przedszkolak Gabi_198 dziekuje za wyczerpująca odp. na dreczace pytania:) wielkie dzieki, dzis lece do bankomatu..

Naprawde nie ma za co. Jezeli moglem okazac sie pomocny to wlasnie po to tutaj zagladam ;) Jak masz podglad przez net w USA na to konto w BZWBK, to jutro (pojutrze) sama sobie sprawdz ze oprocz wyplacanej kwoty pobrano tylko 1,50 USD. Zycze udanych zakupow z kartą lub z gotówką jak wolisz. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubakj, nie zapominaj ze mówimy tu o karcie wydawanej przez polski bank. To, ze pobierają od Ciebie haracz uzywajac karty z banku USA za wyplate z obcego bankomatu i jeszcze jakas prowizje dla wlasciciela bankomatu nie oznacza to, ze tak jest i w przypadku uzycia tej karty o ktorej tu mowimy i której poświecony jest ten wątek. Chase nie robil tu zadnej laski, ze wybieralem w jego bankomacie. Wybieralem jeszcze w BoA, City i bylo tak samo. Zadna prowizja nie jest pobierana. Wyplacasz 200 USD to do łapki wpada Ci 200 USD a z konta schodzi 201.50 USD. Nie dostajesz np 195 USD. Wydaje mi sie, ze nie miales okazji akurat z tą kartą do czynienia. Pisze co o niej wiem z własnego doświadczenia bo akurat o tą dziewczyna pyta. Ja obecnie siedzie w PL, ale znajoma ma moja karte. Wplacam sobie jakies USD w banku w Polsce, znajoma 5 minut pozniej w USA wyciaga je w pierwszym lepszym i najblizszym bankomacie kartą BZWBK. Zawsze tak samo. Zawsze TYLKO z opłatą 1,50 USD (jaki by to nie było bankomat)

_GaBi_1980, jak wyciagnelas juz cos z bankomatu, to napisz jak mozesz z jakiego bankomatu, ile wyciagalas a ile do rączki dostalas (czy tez mniej niz chcialas bo jak pisze kubakj "ona jest doliczona automatycznie do kwoty wyplaty" wiec wg tej logiki wyplata powinna byc pomniejszona o tą kwotę). Pomożesz niektórym zrozumiec co nieco. Pozdrawiam i zycze udanego wypoczynku :) Aha. Aby nikt sie nie stresowal, to najlepiej nie wyplacac z karty, a nią płacić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce wydania karty nie ma znaczenia. To wlasciciel bankomatu ustala ile sobie bedzie pobieral prowizji od wyplat. Dla swoich klientow nie pobiera, dla innych tak. I to ty im laske robiles, ze u nich wyjales i oni zarobili na tym, bo BZ WBK za to im placi. To, ze nie zostales obciazony prowizjami to moze byc tez przez to, ze w regulaminie BZ WBK nie ma nic o prowizjach ze strony bankomatu, a tylko ze strony BZ WBK i dlatego BZ WBK za to placi z wlasnej kieszeni (z tych $1.50 pewnie).

I poza tym wiele bankow w USA pokrywa te koszta, ktore obcy bankomat chce wziac. Przestan tez kozaczyc, ze ci biora $1.50, bo mialem kiedys ta karte kiedys do placenia w necie tylko, bo do wyplat mam polska citi, ktora nic mnie nie kasuje w bankomatach citi na calym swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam konto dolarowe w bz wbk, chciałabym wypłacić pieniądze z bankomatu z jak najniższa prowizją. Jakiego bankomatu szukać?

Gabi, następnym razem załóż sobie subkonto dolarowe (nie ma opłaty miesięcznej) w polskim CityBank. Z kartą podpiętą pod to konto przyjeżdżasz do Stanów i z każdego bankomatu City tutaj (łącznie z bankomatami w 7/11) możesz wyciągać pieniądze bez ŻADNYCH opłat. Z bankomatów przy bankach można wyjąć jednorazowo 1000 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...