Skocz do zawartości

Waiver I-601


maruda

Rekomendowane odpowiedzi

a mialas te dokumenty o przedluzeniu wizy na rozmowie ?widzisz teraz jest system komputerowy i jesli faktycznie miala bys przedluzenie to bylo by to widac w systemie

a masz pisma ze sprawa jest w toku czy tez masz pismo z nowym I-94 bo to sa dwa rozne pisma

co do prawnika to jak Wam powiedzial o tych 2 latach to sie nie dziwie ze tak wyszlo ..dobry prawnik powie o wszystkim i jesli macie miec podobnego prawnika to ja czarno widze waiver,oczywiscie prawnik wezmie kase-wypelni-napisze cos tam a potem powie ze nie wyszlo chociaz np zle napisal i nie tak..

zobacz ze obywatele amerkanscy moga skladac papiery jak sa dlugo w Polsce:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...0_petition.html

I jest pare osob ze dostalo tak wlasnie GC .

Bylam na wizie turystycznej takze nie moglam pracowac w USA

nie moglas pracowac ale inne osoby pracuja i dobrze o tym na lotnisku,w urzedzie i Ambasadzie wiedza ze sa takie osoby.

a ze nie widzialas -nie znalas sie to rola prawnika jak i innej osoby jest pokazanie jak sie maja sprawy i nie wolno nikogo oszukiwac-rolowac przez ze sie nie zna..po to komus placisz to i musisz wymagac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na przedluzeniu u gory jest napisane I- 797A takze to chyba to jeszcze cos innego, poza tym to bylo w 2007 roku wiec niewiem czy wtedy cos takiego bylo. Na rozmowe z konsulem niestety nie wzielam tego przedluzenia, ale kiedy powiedzialam ze moge im to przefaksowac albo dowiesc to konsul powiedzial ze dla nich przedluznie nie jest wazne tylko wiza ktora dal mi urzednik przy wlocie do USA.

Sly nie bardzo Cie zrozumialam, czyli mowisz ze jesli moj maz by tu pzyjechal przeczekac ze mna ten okres to nie bylo by pozniej przeszkod na nowo z tymi dokumentami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz po linku ze strony Ambasady takie cos jest mozliwe jak narazie ,jedynie moze byc problem ze sponsorem i podatkami i tutaj musisz sie dowiedziec i miec kogos kto podpisze papiery o sposnorowaniu .

Ciekawe sprawy mowisz o przedluzeniu,bo sa osoby ze maja przedluzenie legalne,przylatuja do Polski i dostaja wize studencka,turystyczna prawie bez zadnych problemow a jak nie dostaja to z racji tej ze moga zostac dluzej lub tez ze maja male zawiazki z Polska.

Nie jestem pewien i moze Karina to napisze ale I- 797A jak wpisuje w google to wychodzi ze to chodzi o wize pracownicza..

jak i zmiane statusu:

http://answers.yahoo.com/question/index?qi...21101003AA9dJkV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz po linku ze strony Ambasady takie cos jest mozliwe jak narazie ,jedynie moze byc problem ze sponsorem i podatkami i tutaj musisz sie dowiedziec i miec kogos kto podpisze papiery o sposnorowaniu .

Ciekawe sprawy mowisz o przedluzeniu,bo sa osoby ze maja przedluzenie legalne,przylatuja do Polski i dostaja wize studencka,turystyczna prawie bez zadnych problemow a jak nie dostaja to z racji tej ze moga zostac dluzej lub tez ze maja male zawiazki z Polska.

To wlasnie o to chodzilo tej prawnik, ze bedzie problem ze sponsorowaniem dlatego bedac w Polsce moj maz nie bedzie mogl tego zrobic.

A jesli chodzi o przedluzenie to ja sama jestem zdziwiona, ale powtorzylam tylko to co uslyszalam w ambasadzie w Warszawie.

Wszystko to dla mnie jest "chore". Po co oni przedluzaja te wizy skoro pozniej nie biora tego pod uwage, zreszta nawet gdzies czytalam ze przedluzanie wizy w USA jest nielegalne...

Oboje z mezem jestesmy zalamani tym wszystkim, moj maz ma tam bardzo dobra prace i szkoda by nam bylo to zostawic, poza tym w Polsce on ma tylko mature, a tam robi studia ktore juz prawie skonczyl - zostal mu jeszcze semestr. Nasze dziecko rosnie, a tutus przyjezdza na jedne i drugie swieta i na wakacje... moze w sumie wyjdzie 1,5m-ca na rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maruda pokaz mi gdzie jest napisane ze przedluzanie jest nielegalnie?jest napisane o przedluzeniu nielegalnym i tylko to jest brane pod uwage..

Tak jak napisalem wczesniej,jesli obywatel nie moze podpisac papierow o sponsorowanie(affidavit of support) wtedy trzeba znalesc kogos kto sie na takie cos kwalifikuje-podpisze takie cos i o tym masz napisane na stronie rzadowej ..jak widac prawnik albo nie wiedzial lub tez nie chcial Wam o tym powiedziec..I dlatego tez Wam takie cos zasugerowal ale czemu to zrobil to jego sie spytajcie...To ze urzad zezwala komus na przedluzenie pobytu to nie ma nic w tym dziwnego ale potem taka osoba ma problem z nastepna wiza turystyczna bo jak przekonac Konsula ze sie mialo byc 1 miesiac a bylo sie 6-12 miesiecy..

Nigdy nie slyszalem o takim czyms ze komus za przedluzenie pobytu LEGALNIE odmowili wizy na pobyt staly ,sa przypadki przy wizach turystycznych,studenckich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz po linku ze strony Ambasady takie cos jest mozliwe jak narazie ,jedynie moze byc problem ze sponsorem i podatkami i tutaj musisz sie dowiedziec i miec kogos kto podpisze papiery o sposnorowaniu .

Ciekawe sprawy mowisz o przedluzeniu,bo sa osoby ze maja przedluzenie legalne,przylatuja do Polski i dostaja wize studencka,turystyczna prawie bez zadnych problemow a jak nie dostaja to z racji tej ze moga zostac dluzej lub tez ze maja male zawiazki z Polska.

Nie jestem pewien i moze Karina to napisze ale I- 797A jak wpisuje w google to wychodzi ze to chodzi o wize pracownicza..

jak i zmiane statusu:

http://answers.yahoo.com/question/index?qi...21101003AA9dJkV

Na tym przedluzeniu jest napisane tak : The temporary stay of the named applicant is authorized to the date indicated above. An updated Form I-94 is attached

A na tym druczku co mialam wyciac i wkleic do paszportu jest Immigration and Naturalization Service I-94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maruda pokaz mi gdzie jest napisane ze przedluzanie jest nielegalnie?jest napisane o przedluzeniu nielegalnym i tylko to jest brane pod uwage..

Tak jak napisalem wczesniej,jesli obywatel nie moze podpisac papierow o sponsorowanie(affidavit of support) wtedy trzeba znalesc kogos kto sie na takie cos kwalifikuje-podpisze takie cos i o tym masz napisane na stronie rzadowej ..jak widac prawnik albo nie wiedzial lub tez nie chcial Wam o tym powiedziec..I dlatego tez Wam takie cos zasugerowal ale czemu to zrobil to jego sie spytajcie...To ze urzad zezwala komus na przedluzenie pobytu to nie ma nic w tym dziwnego ale potem taka osoba ma problem z nastepna wiza turystyczna bo jak przekonac Konsula ze sie mialo byc 1 miesiac a bylo sie 6-12 miesiecy..

Nigdy nie slyszalem o takim czyms ze komus za przedluzenie pobytu LEGALNIE odmowili wizy na pobyt staly ,sa przypadki przy wizach turystycznych,studenckich..

Ok . Masz racje, zwracam honor, zle przeczytalam. http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że ten nowy I-94 pokazałaś na granicy przy wylocie. A potem, jak składałaś dokumenty do ambasady w Warszawie, czy wpisywałaś gdzieś daty ostatniego pobytu w USA? Jeśli tak, to widzieli, że byłaś w Stanach ponad pół roku. Dołączyłaś do dokumentów kopię tego przedłużenia? Jeśli nie, to widocznie myślą, że zostałaś nielegalnie. Może ta odmowa wizy imigracyjnej wynika z tego nieporozumienia?

Ekspertem w tych sprawach nie jestem, ale wydaje mi się, że twój mąż mógłby zamieszkać w Polsce, a po trzech latach załatwialibyście GC dla ciebie. Jeśli potrzebny jest do tego ktoś z dochodami w USA, to wtedy moglibyście poprosić kogoś, żeby był waszym joint-sponsorem (najlepiej ktoś z rodziny męża, bo taki joint-sponsor przyjmuje na siebie odpowiedzialność finansową za ciebie, więc musi to być ktoś, kto ci ufa). Wydaje mi się, że taka opcja byłaby możliwa, jeśli nie będzie dało się przeskoczyć tych 3 lat, ale zaczekajmy na opinię Kariny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie glupio zlozylo ze na granicy nie pokazalam nic, nawet nie oddalam im bialej kartki. Prawnik ktory wypelanial moje dokumenty nawet niewiem czy to dolaczyl czy nie, i na dodatek jeszcze do glowy mi nie przyszlo zeby to wziac na rozmowe z konsulem. Ale tak to jest jesli nie kompetentni ludzie staja sie prawnikami i umieja tylko zerowac na innych. Teraz rzekomo moj maz wzial pozadnego prawnika, ale jak to bedzie okaze sie jak zwykle po.

Jesli chodzi o powrot mojego meza to tak jak pisalam wczesniej zostalo mu pol roku szkoly, poza tym jesli wroci nie bedzie mial nas kto sponsorowac bo oprocz mojej tesciowej - ktora w kazdej chwili moze odejsc na emeryture nie mamy tam nikogo. Takze bedzie to nierealne. A nie moge zalozyc ze ona do tego czasu bedzie pracowala bo to bardzo schorowana kobieta.

Benzadziejna sytuacja:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...