Skocz do zawartości

Jak Mozemy Udowodnic Prace U Kogos W Czasie Sponsorowania I Czy Nadal Mozemy Bazowac Nasza Kolejna Sprawe Na Paragrafie 245i.


m.t.

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechalam do Stanow w roku 1999 we wrzesniu na wizie turystycznej. Moje dzieci takze przekroczyly granice Stanow legalnie. Moj maz natomiast przeszedl granice kanadyjsko-amerykanska w roku 1998. W roku 2001, 29 kwietnia zostalismy zaakceptowani przez labor department w procesie do uzyskania zielonej karty. Od 2000 do 2005 roku pracowalam dla mojego sponsora ktory nie jednokrotnie zapewnial mnie ze wszystkie potrzebne dokumenty zostana przedstawione przez niego w odpowiednim czasie. Pracowalam tam za pieniadze poniewaz moj sponsor odmawial mi wystawienia czekow. W roku 2003 sprawa trafila do Vermont, tam tez dostalam odmowe na moja vize pracownicza z powodu zbyt niskiego income tax mojego sponsora. Moj sponsor, czyli polskie deli wycofalo sie z wczesniejszych obietnic jak rowniez ze zdania mi jakiegokolwiek swiadectwa pracy w tym sklepie. Po 4 latach odeszlam z deli i takze rozliczylam sie z mojej pracy z urzedem podatkowym. W miedzy czasie znalazl sie nastepny sponsor, adwokat i nastepna moja sprawa ktora byla objeta nazwa “perm”. Sprawa ta ciagnie sie od 2005 jednak w miedzy czasie zmienily sie rozne regulacje prawne. Moja nowa sprawa nadal jest w labor department. W tym samym czasie moja starsza corka poprzez malzenstwo z obywatelem zmienila swoj status na obywatela. Teraz pragne zapytac czy jest mozliwosc polaczenia mojej starej sprawy z nowa i jak moge udowodnic ze pracowalam dla polskiego deli. Chcialam tez zapytac czy moj maz ktory pracowal i rozliczal sie z urzedem podatkowym i moze udowodnic swoja obecnosc w stanach przed rokiem 2000, dalej podlega ochronie paragrafu 245i. Takze, czy moja starsza corka moze zlozyc petycje na mnie i mojego meza ktory jest jej ojczymem. Pobralismy sie przed jej 16-stymi urodzinami. Mam rowniez mlodsza corke ktora ma 15 lat. Czy ona moze byc umieszczona w petycji rodzinnej ze mna i moim mezem jezeli moja starsza corka zdecydowalaby sie nas sponsorowac i czy dostalibysmy papiery w tym samym czasie. Jezeli nie to czy fakt ze rozliczalam sie i przegralismy sprawe nie z naszej winy moglby wplynac pozytywnie na nasza sytuacje. Czy moj maz I moja mlodsza corka moga nadal kozystac z praw ktore byly ustalone w roku 2001. Goraco dziekuje za pomoc i odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli petycja byla zlozona na ciebie przed 30 kwietnia 2001 to zarowno ty jak i twoj maz,oraz dzieci jestescie pod ochrona paragrafu 245i.mam nadzieje,ze jestes w posiadaniu wszystkich dokumentow do departamentu pracy tz formularz ETA 750 Labor Certfication Application,ktory w koncowej fazie starania sie o staly pobyt pozwoli ci na zaplacenie kary 1000$ i otrzymania GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli petycja byla zlozona na ciebie przed 30 kwietnia 2001 to zarowno ty jak i twoj maz,oraz dzieci jestescie pod ochrona paragrafu 245i.mam nadzieje,ze jestes w posiadaniu wszystkich dokumentow do departamentu pracy tz formularz ETA 750 Labor Certfication Application,ktory w koncowej fazie starania sie o staly pobyt pozwoli ci na zaplacenie kary 1000$ i otrzymania GC

w ich przypadku ETA 750 nie jest wymagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej porozmawiaj ze swoim adwokatem na ten temat, bo niektore rzeczy, ktore piszesz, nie sa takie jak myslisz. Trzeba by znac dokladnie Twoja sprawe, ale nie bardzo rozumiem po co maz ma cokolwiek udowadniac ze byl tu w 2000 roku. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...