Skocz do zawartości

K-1 Czy Slub Ll On Obywatel Usa I Polski


Mloda88

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalam juz mnostwo watkow na temat wizy K-1. Moja sprawa wyglada w ten sposob:

On ma 22 lata, obywatelstwo polskie i amerykanskie. Poznalismy sie, kiedy przebywalam w USA na wizie J-1 jako au pairka. Mieszkalismy 2 godziny od siebie, spotykalismy sie co miesiac-dwa ( bralam dzien, dwa dni wolnego i jechalam do niego na dluzsze weekendy, albo on odwiedzal mnie). Spedzilam rowniez ostatni miesiac, ktory mozna przeznaczyc na cele turystyczne, u niego.

Chcielibysmy od przyszlego roku byc razem, wziac slub i juz zyc 'na swoim' w domu jego rodzicow przez jakis czas, ale to nie jest wazne. Mamy sporo dowodow na to, ze jestesmy razem: wiele zdjec, moje bilety na pociagi, spisy rozmow na skypie itd. On pracuje na pelen etat, chyba dopiero jakies 2 lata.

Tu pada moje pytanie ( byl o tym watek, ale z 2005 roku, wiec wole zapytac ponownie):

Czy lepiej by bylo, gdybysmy wzieli slub tutaj i on zlozyl na mnie petycje w ambasadzie w warszawie o zielona karte, czy moze starac sie o wize K-1??

Jesli lepsza opcja jest staranie sie o wize K-1; wypelniamy powoli juz wszystkie dokumenty i przy I-129F i G-325A brakuje miejsca w rubrykach, w ktorych powinnismy wypisac nazwe mojej miejscowosci. Nawet kiedy chcemy wpisac "See attached Forms" tego miejsca brakuje. Czy na pewno mozemy cala forme wydrukowac a tylko nazwe miejscowosci wpisywac odrecznie- dlugopisem??

Dziekuje z gory za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz napisane na forum o takim czyms ale napisze jeszcze raz..

Jesli mozecie wziasc slub w Polsce a potem Twoj przyszly maz moze zlozyc papiery na pobyt staly wtedy zrobcie takie cos,okres oczekiwania nie bedzie sie roznic za duzo przy k-1 a wlatujesz juz na teren USA z wiza na pobyt staly i dostajesz potem GC.

zeby zlozyc podanie o staly pobyt w Ambasadzie to:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...0_petition.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalam rowiez watki na ten temat, jednak byly one z np 2005 roku. Wolalam sie upewnic, ze wszystko nadal dziala tak samo i ze nie doszly jakies dodatkowe przepisy.

Dziekuje bardzo:)

jeszcze jedno male pytanie.

Czy wieksze jest prawdopodobienstwo nie otrzymania wizy K-1 czy moze wizy na pobyt staly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2005 roku tyle sie zmienilo ze teraz sie czeka na wize na pobyt staly kolo 1 roku jak papiery sa zlozne w USA a jak w Polsce to moze wyjsc z 4-6 miesiecy...

a czy Ci odrzuca papiery to moga jak np bylas nielegalnie,jak wyjdzie ze pracowalas nielegalnie lub tez jak badania zle wyjda,,sponsor bedzie miec nie odpowiednie dochody..cos zle tam wpiszecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6 ma racje, najlepsze jest CR1, ale nie mozecie skladac w polsce, musicie w USA bo on tu nie mieszka

dodatkowa zaleta CR1 jest to ze jesli pojdziesz na K1 i potem AOS to jest coraz trudniej wyrobic prawojazdy i nie mozna pracowac az dostaniesz EAD, czyli dobre kilka miesiecy po przylocie do USA, (EAD przychodzi do 90 dni od zlozenia dokumentow, a najpierw trzeba brac slub....)

Jesli zrobisz CR1 to po paru tygodniach od wlotu dostajesz plastik GC i robisz co chcesz, no i jest taniej

jesli mozecie brac slub w polsce i wam sie az tak nie spieszy to to jest lepsza opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...