Skocz do zawartości

Czy Był Ktoś W Dallas? Jakie To Miasto?


Nowojorczyk22

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz... Drapaczami chmur to napewno B) Co do ogromu to bym polemizował bo przecież w Europie są jeszcze takie miasta jak chodźby Londyn którego ogromu to mało które miasto w USA pobije... Co do nowoczesności to sam nie wiem co na ten temat powiedzieć... Jedno jest pewne, Dallas to jedna z najwspanialszych metropolii w Stanach Zjednoczonych, ma wszystko to co sprawia że będąć w nim naprawde czuć "Ameryke"! Ogólnie zawsze było jednym z moich faworytów i gdyby nie ta pogoda to duże prawdopodobieństwo żebym chciał tam mieszkać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki jeszcze raz za info i za linki;) No w sumie w Europie są takie miasta jak Londyn czy Berlin lub Paryż. Ale te miasta na pewno nie są w stanie przebic Dallas jeżeli chodzi o nowoczesną architekture i klimat, co ja pisze, one nie dorastają do pięt temu "cowboyskiemu miastu" :)...Jak widziałem na różnych fotach te drapacze, ich wygląd, drogi, różnorakie budynki to można powiedzieć jedno (bardziej napisaćB) ) czuć tu wielki świat!! W którym jest wszystko...:) A skoro napisałeś że to jedna z najwspanialszych metropolii w Stanach, że czuć tam prawdziwą Ameryke, to musi być wyjątkowe miejsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to polecam Ci ściągnięcie programu Google Earth (łapaj linka - http://earth.google.com/download-earth.html), zaznacz sobie tylko "Widok ulic" i masz ozdjęciowany każdy kawałek Dallas jak i okolic :) (Ogólnie to tak jest prawie w całych Stanach a więc polecam ten program także innym użytkownikom forum B)) Oprócz Downtown możesz na nim zajrzeć nawet w takie miejsca jak zwykłe dzielnice mieszkalne! Ogólnie Dallas traktuje jako jedno z "najbardziej amerykańskich miast w Ameryce" i na bank jest moim faworytem w Teksasie, Houston nawet się nie umywa! Zresztą polecam porównać w tym programie do którego podałem linka wcześniej zwykłe dzielnice mieszkalne w Dallas a Houston, IMO przewaga miasta z północnego Teksasu jest piorunująca! Dallas także mimo iż jest to Teksas i otoczone jest suchymi pustkowiami to same miasto jest bardzo zielone! Oczywiście jak każda wielka metropolia tak i Dallas ma swoje ciemne strony... Radziłbym Ci nie spacerować szczególnie po zmroku po takich miejscach jak Oak Cliff czy Pleasant Grove, ogólnie jak to zwykle bywa najniebezpieczniej jest południowych regionach miasta :) Zresztą no co ja mam tu dużo mówić, sam zobaczysz! Wkońcu to Teksas, witaj w prawdziwej Ameryce! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz tych miejsc które wymieniłeś jest bezpiecznie?? Jakbyś porównywał bezpieczenstwo w najwiekszych Polskich miastach i to w Dallas? Czy raczej nie ta półka:) To kiedy ja porobie nocne foty, jak mnie napadną hehe. Też słyszałem od innych że Dallas jest niesamowitym miastem (czy to nie tam przypadkiem kręcili "Strażnika Texasu"?) A ludzie ogólnie jacy tam są? Bo wiesz w każdym miescie pewnie panują inne zwyczaje, inne klimaty. Dzięki za linka, zaraz będę ściągał, pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pytanie tak jak w temacie;) Niedługo tam się wybieram i chciałbym dowiedzieć się czegoś ciekawego o tym mieście. Co można tam robić ciekawego?? Spędze tam miesiąc więc...:) Zawsze pociągała mnie nowoczesność miast, drapacze chmur, ogólnie ogrom...Czy Dallas ma te elementy? Pozdrawiam

Mimo ze pytasz o Dallas dodam od siebie, ze jezeli mialabym cos polecic to na pewno odwiedzenie miejscowosci Fort Worth. http://www.fortworth.com/

To miasto polozone na zachod od Dallas , (ok 45 min jazdy ) Miasto na prawde super, polaczenie starych kamienic z nowoczesna artchitektura i drapaczami, uliczki z knajpkami, koncerty na swierzym powietrzu, kino na swierzym powietrzu w samym centrum w parku FREE :), super klimat, miejsce ktore trzeba zobaczyc, szczegolnie, ze bedziesz w Dallas miesiac !!! nie omin tego miasta B) udanego pobytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...