Skocz do zawartości

Ustawa 245


Rekomendowane odpowiedzi

Proga Pani Karino,

Jestem sponsorowana przez mame obywatelke USA od 2001 roku. Zaczela mnie i dzieci sponsorowac w marcu 2001 z ustawy 245. Teraz przyszedl czas na rozpatrywanie naszych papierow ktore teraz moga dopiero zostac zlozone do imigracji. Moj prawnik powiedzial ze musimy zaplacic kare w kwocie 1000 dollarow od osoby za przebywanie tu nielegalnie od 2000 roku poniewarz przyjechalismy na wizach turystycznych. Jesli musimy te kary zaplacic to od ktorego roku zycia dzieci tez musza placic po 1000 dollarow. Serdecznie dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek nie ma znaczenia.

Ustawa 245 I (na okres kiedy byla uruchomiona) pozwalala na pozostanie w USA jesli bylo sie nielegalnie ale trzeba bylo zaplacic kare za nielegalne przebywanie. Kara wynosila $1,000.

Nie ma zupelnie znaczenia wiek dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proga Pani Karino,

Jestem sponsorowana przez mame obywatelke USA od 2001 roku. Zaczela mnie i dzieci sponsorowac w marcu 2001 z ustawy 245. Teraz przyszedl czas na rozpatrywanie naszych papierow ktore teraz moga dopiero zostac zlozone do imigracji. Moj prawnik powiedzial ze musimy zaplacic kare w kwocie 1000 dollarow od osoby za przebywanie tu nielegalnie od 2000 roku poniewarz przyjechalismy na wizach turystycznych. Jesli musimy te kary zaplacic to od ktorego roku zycia dzieci tez musza placic po 1000 dollarow. Serdecznie dziekuje za pomoc.

Czy prawnik nie wie do ktorego wieku dzieci placa kare?

Zmien prawnika, bo pewnie nie powiedzial wam jeszcze ze dzieci do 14 roku zycia nie placa nawet calej stawki przy skladaniu aplikacji o green card.

Albo chociaz skontaktuj sie z innym prawnikiem niech wam powie jak wyglada wasza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikomu nie oblizam - tylko stwierdzam fakty - jesli jakis adwokat bierze od nich grube pieniadze a nie zna sie na tym co robi, to mam go klepac po plecach i pokazywac przepisy prawne?

Tu nie ma ani slowa o glupocie kogo kto te posty pisze - moje slowa odnosza sie tylko i wylacznie do adwokatow, ktorzy chca w bezczelny sposob wyciagnac pieniadze od ludzi, ktorzy nie znaja prawa. I przykladem jest post innej kobiety (do ktorego to napisze komentarz pozniej), ktora chce udowadniac, ze maz byl fizycznie obecny w USA w 2000 roku. Badz tez polecam post od dziewczyny, ktorej w biurze adwokackim powiedziano, ze ma odnowic pozwolenie na prace mimo, ze dziewczyna ma green card.

Nigdy nie odnosilam sie na forum do publicznosci niegrzecznym jezykiem, a to ze krytykuje adwokatow za ich durne pomysly albo bajki, ktore wmawiaja ludziom - no coz, moze Ci sie to nie podobac i po prostu nie czytaj moich postow. Jakos nie zauwazylam aby ktokolwiek inny narzekal na moj jak to nazwales "niegrzeczny jezyk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...