Skocz do zawartości

Mlode Malzenstwo...


Jacob`s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was bardzo wazne pytanie...ale najpierw przedstawie moja sytulacjie. otoz mam 21 lat moja dziewczyna 20 (studiuje na nursing) ja natomiast po skonczeniu High School dalej do szkoly nie moglem wyruszyc nie mam papierow. Jestem w USA od 3 lat przesiedzialem wize, pracuje jako caregiver wiec pieniadze sa duze.

Teraz dowiedzialem sie ze nawet w USA ma byc tak zle ze policjant ktory nas zatrzyma moze zapytac czy jestem legalny czy nie i spowrotem do Polandi niestety nie mam zamiaru tam nigdy wracac chce zyc i mieszkac z moja wybranka tutaj, posiadamy wspolne konto, jestesmy ze soba juz ponad 3 lata,oswiadczyny dawno przyjete ze slubem czekalismy ale teraz jezeli ma byc tak zle chcemy wziasc slub.

I tu jest juz moje pytanie: Jezeli wezmiemy slub i bedziemy skladac dokumenty o GC czy beda jakies problemy ( ze jestesmy mlodzi a ze ona ma 20 lat i pracuje tylko na weekendy, studiuje to nie moze mnie utrzymac przez ten okres czasu czekania na pozwolenie o prace) slub w zadnym wypadku nie jest dla papierow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej rodzice moga byc co-sponsorem, wiec s tym nie powinno byc problemu

natomiast moze byc z tym o czym pisales w innym poscie:

... no i jak to bedzie wygladalo jezeli nie chcemy mieszkac razem ze soba dopoki nie wezmiemy slubu Koscielnego !!

Beda jakies problemy w Emigration ?

aby pozytywnie przejsc przez interview musicie udowodnic ze jestescie malzenstwem nie dla papierow

nazywa sie to bona fide marriage

jako dokumenty potwierdzajace zazwyczaj sklada sie: wspolne akt wlasnosci/lease, wspolne ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie medyczne itp

jesli nie bedziecie mieszkac razem to to bedzie wygladalo nieciekawie

i trudno bedzie zdobyc jakies dokumenty

poczytaj tego posta:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ona+fide+karina

PS. jesli byles nielegalnie nie wyjezdzaj dopuki nie dostaniesz GC, nawet na Advance Parole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodzona jest w stanach wiec ma :) polski rowniez rodzice polacy i to mysle ze oni moga byc jakis drudzy sponsorzy ?

Skoro narzeczona jest obywatelka USA to znacznie to sprawe ulatwia. W takim wypadku jest spora szansa, ze nielegalna praca i pobyt bedzie Ci wybaczony. Jezeli Twoja narzeczona z jakiegos wzgledu nie moze podpisac Ci I-864 to moze to zrobic ktokolwiek inny kto sie na takie cos zgodzi, ma odpowiedni dochod (sprawdz w guidelines z I-864P) i sie do tego kwalifikuje. Jezeli oboje jestescie w podobnym wieku, nawet tak mlodym, to nie bedzie tu problemow. USCIS duzo bardziej podejrzliwie odnosci sie do par jeden 20, drugi 60 lat, szczegolnie kiedy to obywatel jest tym staruszkiem.

Sluszna uwaga KW odnosnie odlozenia wyjazdu z USA do czasu kiedy bedziesz mial zielona karte w rece i o rozpoczeciu kompletowania dokumentow do udowodnienia bona fide marriage. Generalnie im wiecej takich dowodow i z im wczesniejsza data na Was obu tym lepiej. Jezeli nie bedziecie mieszkac razem to przygotujcie sie na porzadne maglowanie dlaczego jest tak a nie inaczej (wzgledy religijne przypuszczam) i lepiej zebyscie mieli fure innych dokumentow potwierdzajacych, ze Wasze malzenstwo jest prawdziwe, a nie dla zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej rodzice moga byc co-sponsorem, wiec s tym nie powinno byc problemu

natomiast moze byc z tym o czym pisales w innym poscie:

aby pozytywnie przejsc przez interview musicie udowodnic ze jestescie malzenstwem nie dla papierow

nazywa sie to bona fide marriage

jako dokumenty potwierdzajace zazwyczaj sklada sie: wspolne akt wlasnosci/lease, wspolne ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie medyczne itp

jesli nie bedziecie mieszkac razem to to bedzie wygladalo nieciekawie

i trudno bedzie zdobyc jakies dokumenty

poczytaj tego posta:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ona+fide+karina

PS. jesli byles nielegalnie nie wyjezdzaj dopuki nie dostaniesz GC, nawet na Advance Parole

Nawet dostajac GC dlugo z tad nie mam zamiaru wyjezdzac :) tu jest mi dobrze heehe, czyli wspolne mieszkanie musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wspolne zamieszkanie jest warunkiem koniecznym do uzyskania zielonej karty to nie dam sobie nic uciac, niemniej jednak wyglada to dosyc dziwnie, ze malzenstwo, a mieszkaja osobno. W moim wypadku na pewno jednak wiele pomoglo. W G-325A przez 5 ostatnich lat mielismy ten sam adres i widac to wystarczylo, bo na interview nie chcieli nawet jednego dowodu, ze malzenstwo jest bona fide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam na mysli twoj slub koscielny w Polsce

?!?

Oczywiscie ze slub Koscielny bedzie w Polsce ale dopiero jak bede mogl z tad wyjechac...

Co do tego adresu... wystarczy jak beda przychodzili tam powoli rachunki np za telefon moj kom, bo jak wiadomo nie legalnemu ciezko o ID stanowe.

Mamy wspolne konto w banku tak jak pisalem od kad jestemy prawie razem zaufalem jej od samego poczatku i nie zawiodlem sie, mamy nie jedne zdjecia ze szkolnych zabaw ( tu tez pytanie czy mowic w urzedzie ze chodzilem do high School bedac nie legalnie...)

Czesto latamy razem na FL zbieramy te bilaty to bedzie dobry np dowod ?,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa jest prosta. Wez slub i sie niczym nie przejmoj bo Dochody to moga byc twoje przy sponsorowaniu. Jesli wyslesz zaswiadczenie ze pracowales i bedziesz nadal tam pracowal nawet jesli jestes nie legalnie.

Co do adresu to musi byc taki sam. Prawo jazdy to bedziesz mogl sobie zmienic jak dostaniesz pozwolenie na prace. W papierach sie nie pytaja o twoje Stanowe ID tylko gdzie mieszkasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...