Skocz do zawartości

Wyrabianie Wizy Dziecku


donata771

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pytanie:

Mam dostac wezwanie w ciagu 90 dni do ambasady USA w Warszawie na rozmowe z konsulem.Wiem,ze do tego czasu po otrzymaniu wezwania musze zrobic badania u odpowiedniego lekarza,zaswiadczenie o niekaralnosci.

Mam dwoje dzieci-3 lata i 10 lat z czego moj 3 letni syn ma juz wize nieimigracyjna.Natomiast 10 letnia corcia nie ma wcale wizy.

Lece na laczenie rodzin-sponsor moja Mama obywatelka.

Czy lepiej teraz wyrabiac wize nieimigracyjna mojej corce?czy pozniej mialaby miec inna wize-imigracyja?

Jak to jest???

wiem tylko tyle,ze sa inne ceny tych wiz i nie wiem czy nie byloby strata pieniedzy wyrabianie na turystyczna...

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z podobnego kręgu. Własnie nadszedł czas finalizowania procedur. Moja Priority Date jest juz "aktywna". Dostalem list z prosba o wyslanie aktow urodzenia dzieci. Powiedzcie, pliz - jaki mam czas na zalatwienie wiz dzieciakom. Petycje zlozyla na mnie mama-obywatelka w 2000 r. Teraz nadeszla pora aby sie zdecydowac... no i wlasnie - jest klopot, albowiem mamy wszystko jako tako poukladane i niespecjalnie musimy emigrowac. Niemniej jednak - ja sam - jako glowny beneficjent petycji mam ochote na przejscie calej sciezki. Pozostaje otwarte pytanie co z reszta rodziny? Czy np. bedzie mozna wznowic procedure np. za 2 lata -za 5 lat - na bazie tej petycji? Czy tez są jakies scisłe ramy czasowe na zamkniecie tematu - np. 12 mies (?)

Najwygodniej byloby mi pozyskac dla malzonki i dzieci wizy turystyczne - tak aby po prostu w kazdej dowolnej chwili mogly swobodne sie przemiscic np na wakacje.

Miał ktos taki wariant cwiczony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slusznie prawisz Sly - stoi jasno że 'If a period of one year passes from the last date of contact with the NVC .... all submitted fees and documents will expire" Niemniej jednak moje pytanie merytorycznie pozostaje otwarte.

To ze mam rok buforu od kazdorazowego kontaktu z NVC w sprawie - nadal nie rozjasnia mi perspektywy.

Jak dlugo mozna liczyc ze sprawa jest otwarta? Czy jezeli ja - jako glowa rodziny pierwszy przetre szlak, i nagle uznam ze warto calą familię przesiedlic - to czy bede mogl to zrobic na bazie tej petycji i jak dlugo? Czy tez jezeli teraz zignoruje te mozliwosc, to (dopiero gdy sam zostałbym obywatelem) bedzie mozna otworzyc nowy proces petycyjny.

Dzieki z gory za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze usystematyzować moje watpliwosci, bo odnosze wrazenie, ze nie do końca jestem zrozumiały.

1) Jest petycja w kat. F3 - zlozona przez matke na syna z rodziną

2) Ja (syn) mam dylemat zwiazany z celowoscią emigracji, ale .... skoro jest taka szansa - to gotowy jestem podjąc rekawice, ...

3) ... ale nie chce tego robic komplementarnie z całą rodziną JUZ TERAZ - gdyz nie jestesmy w 100% gotowi na 100% zmiane naszego zycia ...

3) Niemniej jednak chciałbym móć mieć otwarty jakiś fragment furtki

I tu otwieraja sie glowne pytania:

I. OK - Jezeli zrobie cala procedure na zone i dzieci - to ile mam czasu na wyjazd do USA? 3 mies? 6 mies. 1 rok?

II. Jezeli pomine 'osoby dolaczajace' na tym pierwszym etapie - to na jakich warunkach bede mogl NADROBIC to zaniechanie. Czy jest jakis rodzaj zawieszenia sprawy? I do jakiego czasu mozna wrocic do kontynuacji procedury.

Jest wszak pojecie: 'Following to Join' - tylko na czym polegaja szczegoly?

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...essing_ftj.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sie rozumiemy i tak jak napisalem,,nie ma tak ze Ty dostajesz papiery-Twoja rodzina NIE i sprawa jest zawieszana a potem ja odwieszasz ,,albo razem dostajecie papiery albo Ty a potem skladasz juz papiery na swoja rodzine juz oddzielnie,,ta sprawa Twoja zostaje zamknieta..

A czas na wyjazd masz podany na wizie na pobyt staly,,z tego co pisaly osoby to masz 6 miesiecy aby wjechac na teren USA,,pare osob robi tak ze wlatuje na teren USA,dostaja GC do reki i wracaja aby cos dokonczyc w Polsce ale bez bialego paszportu nie radze sie na dluzej ruszac z USA

Jest wszak pojecie: 'Following to Join' - tylko na czym polegaja szczegoly?

to jest tak ze na Ciebie sa zlozone papiery no i doszles do porozumienia z zona i dziecmi ze jednak chca leciec z Toba do USA a nie byly zlozone papiery na Nich to wtedy takie cos jest mozliwe

tutaj Ci to wyjasnia co i jak:

informacja telefoniczna, wizy imigracyjne - Warszawa

+(48) (22) 625 10 42 - czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 ? 12.00 i 14.00 - 16.00.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/contact.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...