Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam jeżeli taki temat już był. :)

Mam takie pytanie.. gdy wrócę ze stanów do polski z amerykańskimi prawo jazdy czy w Polsce będę mógł dostać międzynarodowe prawo jazdy żebym mógł jeździć na amerykańskim prawku ??

i czy przy zmianie prawka z amerykańskiego na polskie .. to amerykańskie prawo traci ważność ? czy jak wrócę do stanów mogę dalej na nim jeździć ?;>

Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sie tego obwiam ze jak bede chcial zamienic z amerykanskiego na polskie to mi amerykanskie zabiora ..

a tego nie chce ..

bo na pierwszym wyjeździe się na pewno nie skończy .. :)

wiec jak będzie się dało to wyjście będę miał jedno .. mieć międzynarodowe prawo jazdy żeby jeździć na amerykańskich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytalam gdzies, ze amerykanskie prawko sie nie liczy w PL. Trzebaby chyba poszukac, a najlepiej podzwonic do Urzedu Komunikacji w twoim stalym miejscu zamieszkania.

Amerykańskie prawo jazdy jest w Polsce nieważne. Można jednak na podstawie amerykańskiego prawa jazdy otrzymać polskie po zdaniu egzaminu teoretycznego. Aby zapisać się na egzamin konieczne jest tłumaczenie amerykańskiego prawa jazdy wykonane przez tłumacza przysięgłego. Z tłumaczenia musi wynikać do prowadzenia jakich pojazdów uprawniało to prawo jazdy w Stanach.

http://www.icsk.pl/modules.php?op=modload&...es&id_cat=4

A tu z Ambasady:

http://polish.krakow.usconsulate.gov/servi...y-w-polsce.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hciuk teraz jestes w polsce wiec przejdz sie do word,,urzedu komunikacji i sie dowiesz jak jest w wymiana\\nie ma tak ze jako obywatel polski bez gc i obywatelstwa amerykanskiego mozesz sobie jezdzic na prawku amerykanskim ile chcesz lub tez na miedzynarodowym..

co do przepisow polskich to jesli nie ma zadnych oboszczen zdrowotnych do prawko w polsce daje sie bezterminowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Przepraszam jeżeli taki temat już był. :)

Mam takie pytanie.. gdy wrócę ze stanów do polski z amerykańskimi prawo jazdy czy w Polsce będę mógł dostać międzynarodowe prawo jazdy żebym mógł jeździć na amerykańskim prawku ??

i czy przy zmianie prawka z amerykańskiego na polskie .. to amerykańskie prawo traci ważność ? czy jak wrócę do stanów mogę dalej na nim jeździć ?;>

Pozdrawiam ;]

Z tą zmianą amerykanskiego prawka na Polskie to nie jest taki łatwy temat, całe formalności muszą się zakończyć przed upływem ważności wizy. A tak wogole to po co CI międzynarodowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba waznosci prawka miales na mysli :D

takie sa przepisy ze mozna jezdzic na prawku z USA ale musisz miec prawo jazdy miedzynarodowe wyrobione w USA ,,i wtedy pod czas kontroli pokazujesz prawko stanowe i miedzynarodowe :) ale nie mozna na tym prawku jezdzic dluzej niz chyba 6 miesiecy,,najlepiej wymienic je odrazu po przylocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...