Skocz do zawartości

Zamiana Wizy Turystycznej Na Studencka


Gość whiteboy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:Czy bedac juz w usa na wizie turystycznej moge zamienic ja na studencka (lub jakas inna-chodzi mi glownie o ssn) poprzez sposnoring firmy mojego wujka?Jest to firma jednoosobowa(pracuje na zlecenie jako wykonawca dla innej firmy) wiec nie wiem jak wyglada sprawa z czyms takim?Prosze o wyczerpujace i szczegolowe info co moge z "takim wujkiem" zdzialac i jakie mam mozliwosci zamiany wizy i na jaka?Dodam ze wujek to bardzo daleka rodzina wiec zaden urzad nie dojdzie do jakichs konekcji.Jest amerykaninem lub ma GC-nie pamietam.

1. mozesz sprobowac zmienisc swoj status na studencki z tym, ze wiza studencka NIE GWARANTUJE Ci SSN; firma wujka teoretycznie by moga ci oplacac szkole, ale .... po pierwsze to jest zle widziane w immigration, po drugie firma wujka to nie jest firma wujka tylko wujek jest self-employed i pracuje jako kontraktor dla kogos, wiec nie jest to firma zatrudniajaca 25, 30 osob.

2. wujek moze cie sponsorowac indywidualnie jako sponsor (do wizy studenckiej)

3. urzad to nie obchodzi czy to twoj wujek, brat czy kolega - wazne aby spelnial odpowiednie warunki.

4. wujek ma za mala firme aby staral sie o wize pracownicza, a ta bylaby bardzo dobra, bo jak rozumiem SSN chcesz do pracy, a praca na wizie jakiejkolwiek innej niz pracownicza jest nielegalna (chyba, ze masz OPT, ale to Ci na razie nie grozi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dawno, bo 8 lat majac wize turystyczna i wstemplowany w I-94 miesiac pobytu poszlam do collegu na kurs English as a second Language, moja szkole sponsorowala rodzina. Szkola wystapila o zmiane statusu mojego pobytu do urzedu imigracyjnego na formularzu I-20, do szkoly poszlam w styczniu, pod koniec stycznia zostaly wyslane papiery ze szkoly z okresleniem ile kosztuje nauka i kto za nia placi oraz z informacja kiedy powinnam zakonczy kurs angielskiego.

Po uplywie pol roku (czerwiec) dostalam pismo z urzedu imigracyjnego z informacja, iz otrzymali moje podanie ale do rozpatrzenia potrzebuja: zaswiadczenia ze szkoly, ze jestem full-time student, wyciagow bankowych sponsorujacej mnie rodziny, informacji czy mam prawo wlasnosci w Polsce jesli tak, to prosza o akt notarialny tlumaczony przez tlumacza przysieglego, na zgromadzenie dokumentow mialam 2 miesiace. W listopadzie dostalam list z urzedu imigracyjnego, ze zmieniono mi status z B1 na F1, zmieniono rowniez waznosc I-94.

Pismo, ktore otrzymalam to bylo type of notice, na podstawie ktorego mialam legalny pobyt na czas nauki, nie byla to wiza studencka, o nia dopiero z tym pismem moglam sie ubiegac.

Nie wiem, jak obecnie jest ze zmiana statusu na wizie turystycznej, ale u mnie trwalo to okolo roku, poniewaz nauke zakonczylam i wyjechalam, nie stracilam waznosci wizy turystycznej i moglam ponownie przyjechac do USA na wakacje, nie majac problemow z przekraczaniem granicy.

Przychylam sie do rad innych osob, i nie radze kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...