Skocz do zawartości

Zamiana Wizy Turystycznej Na Studencka


Gość whiteboy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość whiteboy

Mam pytanie:Czy bedac juz w usa na wizie turystycznej moge zamienic ja na studencka (lub jakas inna-chodzi mi glownie o ssn) poprzez sposnoring firmy mojego wujka?Jest to firma jednoosobowa(pracuje na zlecenie jako wykonawca dla innej firmy) wiec nie wiem jak wyglada sprawa z czyms takim?Prosze o wyczerpujace i szczegolowe info co moge z "takim wujkiem" zdzialac i jakie mam mozliwosci zamiany wizy i na jaka?Dodam ze wujek to bardzo daleka rodzina wiec zaden urzad nie dojdzie do jakichs konekcji.Jest amerykaninem lub ma GC-nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilem o wyczerpujace podanie mi mozliwosci a nie o "dobre rady i intencje" n.t. mojej "zlej" przyszlosci...pesymizm-jakie to typowo polskie...;)

To nie jest zaden pesymizm tylko realia.

Jak zaczniesz odrozniac je od marzen to mozemy rozmawiac.

Nie dotykaj wizy turystycznej bo mozesz nie przekroczyc granicy po raz nastepny do USA

Czasy pozostania na wizie skonczyly sie. Nie potrzebuja Stany w tej chwili rak do pracy bo maja ponad 30 milionow wlasnych bezrobotnych i duzy problem co z nimi zrobic aby jak najszybciej firmy zaczely zatrudniac, bo na razie ciagle zwalniaja a ludzie po malu traca cierpliwosc. To sa realia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość whiteboy

Nie zyje marzeniami tylko realiami i mam w US konkretne plany a bezrobocie 30 mln osob w kraju liczacym ponad 300 mln nie robi na mnie wrazenia bo moja ojczyzna przyzwyczaila mnie do tego poziomu (a z reguly wiekszego) bezrobocia juz dawno dawno temu.Na dzien dzisiejszy bezrobocie w Polsce jest procentowo porownywalne i nawet wieksze przy mniejszej populacji ludnosci.Poprosze o jakies konkretne i jasne wypowiedzi dotyczace tematu bo robi sie oft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej abys poczytal forum?znajdziesz odpowiedzi co do pracy,zmiany wizy itp

Bedac w USA na wizie turystycznej bez problemu mozesz ja zamienic na wize studencka. Warunek -musisz miec pieniadze na koncie lub twoj sponsor ok 20 tys $ . Uczelnie tego wymagaja bo podczas zapisu robia ci blokade na koncie . w CA jest to na przyklad 18 tys$. W innych stanach moze byc mniej. Chcac zmienic wize idziesz na przyklad do szkoly jezykowej ktora posiada certyfikat dla studentow miedzynarodowych zapisujesz sie , oni ci robia blokade na koncie i wystepuja o zmiane statusu wizy. Trwa to ok 2 tyg. Do takiej szkoly mozesz chodzic gora 1 rok.Jak chcesz dluzej byc to te szkoly maja umowy z college i przechodzisz dalsza edukacje.Przy czym to college wystepuje o przedlurzenie wizy studenckiej. Wszystko jest platne wiec musisz miec dobrego sponsora .

http://www.prawoimigracyjneusa.com/wiza_f.htm

http://www.pso-usa.org/Polish/Studia/Artykuly/wizy/wizy3.htm

Masz tu dwa linki to poczytaj.

To wszystko jest dla ludzi ambitnych i chcacych cos w swoim zyciu osiagnac.

Zycze powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac w USA na wizie turystycznej bez problemu mozesz ja zamienic na wize studencka.

raczej powiedzialabym, ze z duzymi problemami - na dzien dzisiejszy taka zmiana statusu jest naprawde bardzo ciezka - polecam posty wielu osob, ktore mialy stycznosc ze zmiana statusu teraz, a nie 3,4 lata temu

Warunek -musisz miec pieniadze na koncie lub twoj sponsor ok 20 tys $ .

kazda uczelinia ma swoje wytyczne co do pieniedzy, czesem jest to $7,000 na rok, a czasem $35,000 na rok - wszystko zalezy od uczelni

Uczelnie tego wymagaja bo podczas zapisu robia ci blokade na koncie .

zadna szkola nie ma prawa robienia jakiejkolwiek blokady na koncie

w CA jest to na przyklad 18 tys$.

w CA to zalezy od szkoly ile masz wykazac, ze masz sam na koncie badz ma sponsor - znam szkoly w CA, ktore wymagaja $9,000 na rok, i znam takie, ktore wymagaja $30,000 na rok

W innych stanach moze byc mniej.

w kazdej szkole jest inaczej, bo kazda szkola ma swoje wytyczne. Nie ma wytycznych stanowych, ze np. w CA ma byc $20,000 a w NY ma byc $25,000 - kazda szkola ma swoje osobne wymogi

Chcac zmienic wize idziesz na przyklad do szkoly jezykowej ktora posiada certyfikat dla studentow miedzynarodowych zapisujesz sie , oni ci robia blokade na koncie i wystepuja o zmiane statusu wizy.

szkola nie ma prawnie prawa robienia zadnych blokad na koncie, szkola nie zawsze (a wrecz bardzo rzadko) wystepuje o zmiane statusu. W wiekoszsci studenci sami sobie radza ze zmiana statusu. Szkoly jezykowe czesto zeruja - bo tylko takie okreslenie tu pasuje - na studentach, pobierajac oplate do $1,500 za to tylko, ze sami wysla dokumenty.

Trwa to ok 2 tyg.

obecnie trwa to do 6 miesiecy - mowie o zmianie statusu

Do takiej szkoly mozesz chodzic gora 1 rok.

do szkoly jezykowej mozna chodzic ile sie chce; sa osoby, ktore chodza do szkol jezykowych i po 4 lata. Warunek - zdobedziesz odpowiednia znajomosc jezyka - albo konczysz edukacje w danej szkole albo szukasz np. college gdzie bedziesz sie dalej uczyl.

Jak chcesz dluzej byc to te szkoly maja umowy z college i przechodzisz dalsza edukacje.

szkoly jezykowe nie maja zadnych umow z college (wyjatek: szkoly jezykowe PODLEGLE pod college/universitety). Do college musisz zdac test z jezyka badz np. TOEFL i - jesli wymagane - inne testy.

Przy czym to college wystepuje o przedlurzenie wizy studenckiej.

College o nic nie wystepuje jesli juz masz wize studencka. College wydaje nowe I-20 plus robi update w systemie SEVIS. Nikt nie przedluza juz wizy studenckiej jesli ja masz, bo masz ja wydana na D/S; college wydaje nowe I-20 i automatycznie ty jako student dalej masz legalny status studenta (a wize masz te sama jaka dostales do szkoly jezykowej i jesli pojdziesz dalej na uniwersytet to tez bedziesz mial te sama wize wydana na szkole jezykowa)

Wszystko jest platne wiec musisz miec dobrego sponsora .

oprocz sponsora jeszcze troche szczescia, bo sa ludzie ktorzy mieli dobrych sponsorow a wizy nie dostali - nawet sa takie osoby tutaj na forum. Nie wspomne, ze niektorym z nich zmiane statusu robila wlasnie szkola jezykowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...