Skocz do zawartości

Mercedes Na Mienie Przesiedlencze?


mezzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie kieruje do ludzi ktorzy mieli do czynienia ze sprowadzaniem samochodow do polski na mienie przesiedlencze jednak chodzi mi dokladnie o marke Mercedesa. Dzisiaj znajomi mi powiedzieli ze sa ogromne problemy ze sprowadzeniem Merca do polski na mienie przesiedlencze. Mercedes niby podpisal jakas umowe ze nie mozna wysylac amerykanskich modeli do polski bez cla. Nie chce mi sie za bardzo w to wierzyc. Macie jakies info na ten temat? Wydaje mi sie ze jesli juz cos, to moze dotyczyc tylko nowek salonowych... a jak jest z uzywanymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Producenci samochodow czesto nakladaja takie ograniczenia dla dealerow samochodowych. Dealer DB nie moze wyeksportowac nowego auta do Europy bo caly handel mercedesami szedlby przez USA z powodu durnowatych europejskich podatkow.. Ale gdy wyprowadzisz Merca z salonu to na ulicy jest to juz auto uzywane i robisz z nim co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zmienily sie przepisy ale calkiem niedawno samochod stanowiacy mienie przesiedlencze mogl byc zwolniony z cla w Polsce pod warunkiem ze jego wlasciciel mial go na siebie zarejestrowanego przynajmniej 6 m-cy. Tak mniej wiecej chyba to bylo. Na Twoim miejscu sprawdzilbym to zanim kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...