Skocz do zawartości

Mercedes Na Mienie Przesiedlencze?


mezzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 tygodnie później...
bylem u dealera i powiedzial ze faktycznie trzeba zaplacic 2500 $ gdy chcesz zabrac nowego merca prosto do polski... ale z pre-owned nie ma zadnego problemu na mienie przesiedlencze.

Przepraszam , a czy mienie przesiedlencze moze byc autem nie uzywanym ????

W czym problem ??? nigdy nie wyslecie nowego auta do Pl poniewaz wymogiem auta '' na mienie przesiedlencze'' jest posiadanie go od minimum 6 miesiecy w usa , sorry wiec jak to moze byc nowe auto ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merc wyslany w sierpniu, jezdzi po polskich drogach od paru tygodni. Nic nie placilem nikomu, zreszto dlaczego mialbym ??

Kupilem w salonie merca nowego, dostalem tittle i zarejestrowalem w DMV NYS. Wyslalem i przeszedl przez Niemcy. Nikt nigdy nie zapytal o zadne kary, ktorych i tak bym nie zaplacil.

Juz na polskich blachac jezdzi po polskich drogach.

Ktos wam scieme wcisnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisal kubakj...

Od ponad 2 lat wysylam sprzet z USA do Europy... Jak masz TITLE w reku to z autem mozesz zrobic co tylko zechcesz. Koncerny europejskie zabraniaja dealerom amerykanskim sprzedawania aut klientom, ktorzy chca je exportowac z powrotem do europy ale po zarejestrowaniu i otrzymaniu Titla auto nalezy do nas...

Jesli macie pytania to mozecie pytac na moim dziale:

Sprzet z USA

lub na forum...

Pozdrawiam

Szeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes oraz BMW daja mozliwosc kupienia auta w USA, a odbierasz np. w Niemczech. Oczywiscie za to doplaca sie pewnie te $2500. Kazda marka ma swoje reguly i to jest tylko jak pewnie sie powie dealerowi, ze ma przygotowac transport do Europy.

Aktualnie "European Delivery" jest tansza opcja, samochod kosztuje taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, bo go nie musza transportowac przez ocean.

Jeśli istnieje taka opcja jak "European Delivery" (wcześniej o niej nie wiedziałem), i jest tak jak piszecie, ze samochód jest powiedzmy odbierany w Niemczech i nigdy Niemiec wcześniej nie opuścił, to zastanawia mnie jedna rzecz, jak wygląda sprawa cła i podatku VAT?

Jeśli samochód został np. wyprodukowany w Niemczech, i odbieramy go w Niemczech, i on nigdy nie opuścił terenu Niemiec, więc w takim przypadku nie płaci się żadnego cła. To wiem na 100% bo tak wynika z przepisów celnych. Kolejna sprawa to VAT. Jeśli dokonujemy zakupu tu w USA i opłacamy wszystko, więc chyba odbierany w Niemczech samochód ma już wliczony VAT – tego niestety nie wiem, są to tylko moje „gdybania”, trzeba byłoby to sprawdzić dokładniej. Jeśli nie płacilibyśmy cła i VAT-u to zakup samochodu w USA z opcją "European Delivery" mógłby być tańszy nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych, a unikniemy wielu kłopotów, m.in. z transportem, itp.

Jeśli znacie bardziej szczegółowo opcję "European Delivery" to napiszcie coś więcej, szczególnie w kontekście cła i podatku VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...