Skocz do zawartości

Usa - Technik Informatyk / Programista


krakus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Zacznijmy: Mam teraz 18 właśnie rozpocząłem 3 rok nauki w technikum informatycznym (to tak dla ścisłości)

Ostatnimi czasy mocno zastanawiam sie nad wyjazdem z kraju, najbardziej interesuja mnie stany lecz wiadomo droga do "rozpoczecia" tam nowego życia nie jest latwa ;/ Oczywisie o wyjezdzie mysle po skonczeniu szkoly

Mysle o dwoch drogach (beda one troche w wersji pytan do was):

1.Czy z wykształceniem i technika inforamtyka i posiadajac dyplom w specjalizacji "programista" i po zdaniu egzaminu TOFEL mam jakakolwiek szanse na znalezienie sponsora na wize pracownicza ? Czy bez skonczonych studiow nawet nie ma co o tym marzyc ? Chce wyjechac z polski jak najszybciej to mozliwe i studiowac tam w Ameryce.Chodzi mi o to by popracowac tam troche zarobic $$$,zapoznac sie kultura i obowiazujacymi tam "prawami" i po okresie powiedzmy roku wybrac sie na studia.

2. Chodzi o wize studencka a bardziej o stypendium, wydaje mi sie ze z kwalifikacjami takimi jak podane w pkt.1 nie mam zbytnich szans na otrzymanie stypendium naukowego. Wiec pytam was co takiego jeszcze misual bym zdobyc by moc sie o nie ubiegac ?

Mam nadzieje ze udzieli mi ktos jakis opini / odpwiedzi lub jakis porad dotyczasych moich pytan. Wiem jestem jeszcze mlody i głupi ;]ale chodzi mi głownie o to by zorientowac sie czy mam jakiekolwiek szanse na wyjazd do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle tu informatykow z doswiadczeniem, ludzi w IT, ktorzy sa bez pracy, ze Polak bez wyzszego wyksztalcenia naprawde nie bedzie atrakcyjnym kandydatem, a zwlaszcza nie jezeli wymaga sponsorowania. Co do studiow, to bez $$$ sie nie obedzie, bo nie dostaniesz wizy bez pokazania ze stac cie tu studiowac. A pomoc finansowa dla miedzynarodowych studentow prawie nie istnieje (moze dla jakis wybitnych wyjatkow.)

Znacznie bardziej sensowny plan to: studia w Polsce, doszlifowanie jezyka w Anglii, przyjazd do USA na W&T, zeby sie zorientowac czy Stany sa dla ciebie. Moze wtedy, po kryzysie, beda wieksze mozliwosc dla pracownikow zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalbym od siebie, ze kolega musi miec swiadomosc ze studiowanie jak wyzej jest napisane to kosztuje pieniazki. Sa dwie stawki: dla ludzi mieszkajacych w stanie ok $9k/rok (sama szkola, bez ksiazek, akademika, itd.) i "out of state (srednio 2-3 x stawka "in state") Z racji tego, ze jestes z Polski czyli "out of state" placilbys ok $20k/rok. Pianiazki biora z gory (z regoly semestr do przodu). Mozliwosci stypendiow raczej ograniczone, no chyba, ze jestes faktycznie wybitnie zdolny (ale w takim przypadku po co wyjezdzac z Polski?). Zeby dostac wize f-1 czyli studencka musisz studiowac full time, part time nie wchodzi w rachube. Do tego chcac byc uczciwym majac f-1 praktycznie nie wolno Ci pracowac poza kampusem, raz duzo chetnych, dwa praca slabo platna. Zawsze mozna oszukiwac i pracowac na lewo, ale zawsze istnieje ryzyko zlapania (raczej male, ale zawsze) i co sie z tym wiaze odebrania wizy i natychmiastowej deportacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz szans na wize pracownicza z prostego powodu iz nie masz doswiadczenia i nie ma czym umotywowac iz ty jestes lepszy od kazdego innego mlodego czlowieka ktory wlasnie skonczyl infromatyke w usa.

Jako programista musisz miec jakies "portfolio" czyli cos co bys mogl pokazac pracodawcy (oprogramowanie, ktore napisales lub projekt przy ktorym pracowales/wspoltworzyles).

Proponuje najpierw zalapac sobie jakas 1 prace w Polsce, zaangarzowac sie w jakis projekt i pozniej sprobowac powalczyc o jakis angaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...