Skocz do zawartości

Ile Kosztuje Notariusz W Usa ?


Pytajnik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś powiedzieć, ile kosztuje w okolicach Chicago upoważnienie notarialne alby rodzice, którzy lecą do Polski mogli reprezentować syna w przez notariuszem w Polsce ? A ... i czy są polskojęzyczni notariusze czy tylko po angielsku i pozostanie tłumacz przysięgły w Polsce aby te papiery przetłumaczyć ? Za każde info będę wdzięczny.

Wszystko zależy od tego do czego Ci to jest potzrebne. Jeśli mają Cię reprezontować przed notariuszem, to domyślam się , że chodzi o coś związanego z nieruchomościami, jeśli tak to to jest potrzebne tzw. "apostille" i tu może być różnie, jeśli sam chcesz wszystko załatwiać, to tak jak napisał kubakj, może być od kilkunatu dolarów trochę w górę, lub jeśli chcesz mieć wszystko z głowy to tak jak napisała Karina, około $200.

Jeśli Twoje sprawy w Polsce nie dotyczą nieruchomości to nie potrzebujesz tzw. "apostille", ja np. potrzebowałem upoważnienie dla adwokata w Polsce, aby działał w moim imieniu przed sądem, wystarczyło tylko zwykłe upoważnienie napisane na kartce, plus poświadczenie u notariusza w NYC za $5, i tyle.

Odniose się też do tego co napisała Karina, jeśli chodzi o " apostille", tu cytat:: "bo kazdy notariusz ma swoje wymogi co do tego jak dokladnie ma to byc napisane i co takie upowaznienie ma zawierac", to jest nie prawdą, bo tzw. "apostille" ma dokładnie określone co w nim musi być, przynajmniej tak jest w Polsce, nie wiem jak jest w USA.

Kolejna sprawa, Karina napisała: "Konsul nic takiego nie powie Ci, bo w Polsce nie ma gotowych drukow dot. upowaznienia czyli takich drukow, ktore sa akceptowane w kazdym miescie - dlatego najlepiej kiedy notariusz z Polski dokladnie napisze co sobie zyczy aby takie upowaznienie zawieralo (a czesto sam notariusz pisze wzor upowaznienia) i wtedy wiesz, ze wszystko bedzie dobrze i ze takie upowaznienia bedzie przyjete przez danego notariusza". Więc odpowiem, bo akurat na polskim prawie się znam trochę, gotowych druków nie ma, ale Kodeks Cywilny dokładnie określa co ma być w upoważnieniu, i żaden Notariusz nie może żądać nic więcej ponadto, lub nie może czegoś przeoczyć, wszystko musi być zgodne z kodeksem Cywilnym, reasumując, prawie wszystkie upoważnienia w Polsce wygladaja tak samo (nie dotyczy to nieruchomości, tu stosuje się inne przepisy), jeśli notariusz wymaga czegoś innego, to w sumie bez powodu, i nie powinien tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Przeczytałem wasze uwagi na forum odnośnie tego notariusza !!! Macie rację !!! Potrzebne mi było pełnomocnictwo ... sam je napisałem i zaniosłem do Banku National City gdzie mam konta i nie było żadnego problemu żeby potwierdzili mi zgodność podpisu i przybili pieczątki .... w ten sposób zaoszczędziłem 40$ bo tyle sobie życzył notariusz który ma biuro obok mojego domu !!!

Nie traćcie kasy !!! Zróbcie to sami !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem pełnomocnictwo do administrowania nieruchomością sam po polsku ... w banku notariusz mi je podbił za darmo .... potem pojechałem do downtown do secretary of state w chicago jest to na ulicy 17 N. State - pokój 1030 (10 piętro) i tam dałem dla pani czarnoskórej w okienku moje pełnomocnictwo po polsku z pieczątką notariusza polskiego i po ok 15 min czekania miałem już Apostille w reku .. Wszystko kosztowało mnie to tylko 2 $ za papier Apostille !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze masz. U mnie w Bay Area, CA, apostille kosztuje $26 za sztuke. Zanim mi przybili apostille to musialam miec pieczatke od County Clerk za jedyne $38. Razem z mezem mamy konta w 3 bankach i w zadnym mi pelnomocnictwa notariusz nie podbil, bo "pismo bylo na uzytek prywatny i nie mialo nic wspolnego z dzialalnoscia banku", wiec musielismy isc do notariusza ktory takowa pieczatke przybija za $10 (standardowa cena w okolicy). Troche od konca to napisalam, ale to nie zmienia faktu ze za pelnomocnictwo zaplacilam $74 od sztuki i stacilam caly dzien na jazde z jednego miejsca do drugiego i czekanie w kolejkach. Niemniej jednak warto probowac:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...