Skocz do zawartości

Drugi Raz Na Wizie J1


butysia

Rekomendowane odpowiedzi

ta literke M masz tam gdzie pisze entres

jesli chcesz leciec w przyslzym roku to musisz miec nowa wize ,byl gdzies przypadek ze ktos wrocil do Polski bedac na Work i travel i wrocil po krotkim czasie do USA ,u Ciebie ten czas powoli juz mija ,,spytaj sie w Ambasadzie jak jest i nie dzwon pod infolinie ...

A i co jest wazne czy kogos o tym poinformowalas ze wrocilas?bo jak nie to moze byc ciezko z nastepna wiza i wlotem na teren USA.czasami pracodawcy zglaszaja takie osoby do sevisu a wtedy masz nie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim pracodawca jest moja dobra kolezanka..i ona zna sytuacje..wiec nie bedzie tego nigdzie zglaszac ze ucieklam czy cos..

ale pisalam do sponsora..ale oczywiscie zero odpowiedzi..

ja nie widze u siebie tego entres..:/

w sumie nie powinno byc problemu z tym bo place za program..a ze musialam wrocic na miesiac to tylko strata moich pieniedzy ktorych nie zarobie..to jest moje zdanie..:/

musze zadzwonic do ambasady w takim razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokumentem uprawniajacym do wjazdu jest DS2019 o ile data* na DS'ie (Program End Date) pozwoli Ci na wjazd nie powinno byc wiekszych problemow

* czasem data konca programu na DS'ie nie pokrywa sie z data waznosci wizy, wiza pozwala na pojawienie sie na granicy USA i 'zapytania' i pozwolenie na wjazd, DS2019 jest wlasciwym dokumentem wjazdowym

** na DS2019 znajduje sie rubryka "valid for travel..." ktora powinna byc podpisana przez sponsora (nie pracodawce), ale ja podrozowalem bez tego raz i nikt o to nie pytal na lotnisku

*** przy wylocie trzeba oddac kartke I-94, przy ponownym wlocie urzednik wystawi nowa

Nie mam pewnosci bo nie moge tego znalezc teraz na szybko, ale czy jest jakas data, do ktorej musza sie zakonczyc wszystkie WAT'y wakacyjne? Tzn. wiadomo, ze J-1 w ramach WAT przysluguje nam maksymalnie 4 miesiace (+30 dni na zwiedzanie), ale co jesli ktos chce rozpoczac program 1 sierpnia ? Znalazlem tylko informacje, ze student musi wrocic do kraju w chwili rozpoczecia studiow - ale to jest taka malo konkretna informacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze placisz za program to ok ale prawo jest prawem i moze byc tak ze za rok wyjdziesz do usa znow na work i travel i nic na to nie poradzisz

ps znam takie osoby ze olewaja wszystko i wtedy nie wiadomo kto robi dobrze czy ta osoba ktora wraca czy tez zostaje w usa i nic jej nie obchodzi-nie wraca nawet na pogrzeb rodzica lub tez chorobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokumentem uprawniajacym do wjazdu jest DS2019 o ile data* na DS'ie (Program End Date) pozwoli Ci na wjazd nie powinno byc wiekszych problemow

* czasem data konca programu na DS'ie nie pokrywa sie z data waznosci wizy, wiza pozwala na pojawienie sie na granicy USA i 'zapytania' i pozwolenie na wjazd, DS2019 jest wlasciwym dokumentem wjazdowym

** na DS2019 znajduje sie rubryka "valid for travel..." ktora powinna byc podpisana przez sponsora (nie pracodawce), ale ja podrozowalem bez tego raz i nikt o to nie pytal na lotnisku

*** przy wylocie trzeba oddac kartke I-94, przy ponownym wlocie urzednik wystawi nowa

Nie mam pewnosci bo nie moge tego znalezc teraz na szybko, ale czy jest jakas data, do ktorej musza sie zakonczyc wszystkie WAT'y wakacyjne? Tzn. wiadomo, ze J-1 w ramach WAT przysluguje nam maksymalnie 4 miesiace (+30 dni na zwiedzanie), ale co jesli ktos chce rozpoczac program 1 sierpnia ? Znalazlem tylko informacje, ze student musi wrocic do kraju w chwili rozpoczecia studiow - ale to jest taka malo konkretna informacja :)

Jesli chcesz wrocic do stanow to mozesz ale:

nie mozesz wrocic po okresie waznosci ds2019, tzn ze nie mozesz wrocic w okresie przeznaczonym na podrozowanie

ponadto jesli chcesz wrocic, musisz zglosic to do fundacji/sponsora (by podpisali "valid for travel..." na ds) ale jeszcze przed wyjazdem do polski powinines byl to zrobic

oczywiscie niektore osoby to olewaja, bo najwazniejsze jest powiedziec na lotnisku ze jeszcze sie wroci do Stanow, by ci programu nie zamkneli

kolejna sprawa, kazdy work and travel konczy sie w listopadzie, bez znaczenia czy ds masz wystawiony na sierpien czy na wrzesien, nie mozesz zostac dluzej niz do konca listopada.

Na paszporcie w wizie poszukaj sobie literki M oznaczajacej multiplay entries powinna byc zaraz nad regulka "two years rule do not apply..." albo cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto jesli chcesz wrocic, musisz zglosic to do fundacji/sponsora (by podpisali "valid for travel..." na ds) ale jeszcze przed wyjazdem do polski powinines byl to zrobic

oczywiscie niektore osoby to olewaja, bo najwazniejsze jest powiedziec na lotnisku ze jeszcze sie wroci do Stanow, by ci programu nie zamkneli

o te sprawe ja sie dowiadywalem u urzednika na lotnisku w USA jak wlatywalem po raz pierwszy na J1 - bylem bardzo zdzwiony jak urzednik nie wiedzial w ogole co to jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...