Skocz do zawartości

Kolejna Próba


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wooloomooloo, spróbuj spojrzeć na swoją sytuację z boku, tak jak patrzy na to urzędnik w konsulacie. Rozumiem, że nigdy jeszcze nie byłeś w USA (?) Pierwszy raz poszedłeś po wizę, mając rok szkoły do ukończenia. Można podejrzewać, że wyjedziesz po skończeniu szkoły i nie wrócisz. Drugi raz poszedłeś 3 m-ce później, twoja sytuacja była taka sama, więc wizyta w konsulacie była skazana na porażkę. Trzeci raz ubiegałeś się o wizę jako bezrobotny absolwent technikum, czyli twoja sytuacja jest jeszcze gorsza niż rok temu. Liczyłeś na cud, który się nie zdarzył. Urzędnik ma prawo podejrzewać, że wyjedziesz i nie wrócisz, bo nie masz w Polsce studiów do skończenia czy stałej pracy, tym bardziej że rok temu starałeś się o wizę dwa razy pod rząd, co może oznaczać, że strasznie ci na tej wizie zależy, za bardzo.

Teraz zastanawiasz się, jaką odpowiedź dostanie twój znajomy, który jest obywatelem. Powiedzą mu, że nie mogą dać ci wizy, bo nie masz wystarczająco silnych związków z krajem. Taką odpowiedź dostał mój obecny mąż, gdy po raz pierwszy odmówili mi wizy turystycznej. I mieli rację, nie miałam wystarczająco silnych związków z krajem, skoro kilka lat później przeprowadziłam się do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akma, nie chodzi o to że nie dostałem wizy lecz o to w jaki sposób była prowadzona rozmowa. dziwne miny, powtarzanie pytan, niedowierzanie

jak w tamtym roku było wysłane pytanie do konsulatu to odpowiedzieli w miare sensownie ze szczegółami...i poprostu jestem ciekaw co powiedza tym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja a jesli Konsul bedzie wesoly i mily a wizy nie otrzymasz to czy bedziesz sie z tego cieszyc>?a no nie wiec nie ma sensu sie pytac kto z jakim nastawieniem odpowiada...najlepiej by bylo jakby bylo milo i dostalo by sie wize

czasami ludzie mowia ze Konsulowie nie wierza,,wystarczy poczytac to forum aby zobaczyc dlaczego czasami tak sie dzieje i wystarczy ze takich petentow bedzie wiecej i potem czasami tak wychodzi ze wizy sie nie otrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mojej kolejnej próbie otrzymania wizy było informowane biuro kongresmena w USA. to oni zalecili wysłanie zaproszenia...nie pomogło. dziś znajomy w USA miał od nich telefon z pytaniem czy sie ubiegałem. jak sie dowiedzieli ze nie dostałem wizy to powiedzieli że wyslą zapytanie (po ang. inquiry, więc to chyba coś bardziej oficjalnego) do konsulatu w krakowie

ciekawe co odpiszą ci w krakowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...