Skocz do zawartości

Wniosek Wizowy - Ds156


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż nastała chwila co by rodzicielka stawiła się na rozmowie o wizę.

ale mam pytanie odnośnie pól w formularzy ds-156.

Pyt.1 : obecne zajęcie: wystarczy wpisac "na emeryturze"?? <pytanie nr 21>

pyt.2 : czy kiedykolwiek była złożona petycja na panią/pana : otóż za pierwszym razem mama zaznaczyła NIE, bo nikt nie skłądał.. ale podczas wizyty i rozmowy z konsulem .. konsul zapytało to mam odpowiedziała, że nie. I co wyszło.. odpowiedział, że tak i podał datę. Problem w tym, czy konsul nie pomylił mnie z mamą. Bo owszem na nas była składana petycja przez Tatę, który ma GC.. pytaliśmy się Go czy składał odpowiadał stanowczo , że nie.. Dodam, jeszcze, że rodzice są po rozwodzie.. Więc nie ma mowy o żadnym sponsorowaniu... DO tej pory nam<dzieciom> przyszły z NVC papierki o wizie, dokładnie nie wiem co.. ale bądź co bądź nam COŚ przyszło od 2-3 lat. Mamie nic, ani pół papierka i co w takiej kwestii pisać..

Czy jest czy nie jest sponsorowana...? Myślę, że od 3 lat, kiedy starała się po raz pierwszy o wiże przyszedł by chodź jeden papierek, skoro nam przyszły z NVC.

Pisać, że nie jest złożona.. ? <pyt.36>

pyt. 3 : czy któraś z bliskich osób jest na terenie USA.. I co tu wpisać, jest pole mąż/żona. .ale rodzice są po rozwodzie. Więc to nie jest jej mąż już, a ex... w świetle prawa nie są małżeństwem, ale co zaznaczyć.? A przebywa tata, czyli były<jedyny> mąż mojej mamy<hehe ale to dziwnie brzmi.. ;-). <pyt.37>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
pyt.2 : czy kiedykolwiek była złożona petycja na panią/pana

pyt. 3 : czy któraś z bliskich osób jest na terenie USA.. I co tu wpisać, jest pole mąż/żona. .ale rodzice są po rozwodzie. Więc to nie jest jej mąż już, a ex... w świetle prawa nie są małżeństwem, ale co zaznaczyć.? A przebywa tata, czyli były<jedyny> mąż mojej mamy<hehe ale to dziwnie brzmi.. ;-). <pyt.37>

Pyt 1. - tak jak napisal Wooloomooloo, odpowiedz jest wystarczajaca

Pyt 2. - Tutaj tez nie powinno byc watpliwosci, jesli posiadasz wiedze, ze taka petycja zostala zlozona (na Twoja mame - tutaj rozpatrujemy pod katem wniosku wypelnianego przez Twoja mame) to odpowiadasz w tym pytaniu "TAK" oni tutaj nie pytaja Cie, czy dostales jakis papierek o sponsorowanie a o sam fakt sponsorowania ("kiedykolwiek") - jesli jest prawdopodobienstwo, ze tata rozpoczal sponsorowanie to tutaj trzeba napisac "TAK"

Udzielajac odpowiedzi na pytania aplikant powinien sie kierowac prawda, zgodnie z informacjami przez niego posiadanymi - w tej sytuacji chyba nie ma watpliwosci, ze sponsorowanie bylo (niezaleznie czy zakonczylo sie pozytywnie, czy zostalo przerwane itp itd.)

Pyt 3. - Jesli rozpatrujemy wniosek Twojej mamy i jej obecny maz nie jest w USA to zaznacza w tym punkcie "TAK"

- czyj tata przebywa? Twoj czy mamy? - bo tutaj albo ja niezrozumialem albo zostaly pomylone te dwa slowa - jesli wniosek wypelnia mama to patrzymy z punktu widzenia jej sytuacji a nie Twojej

podobnie jesli bedziemy brali pod uwage Twoj wniosek - wtedy odpowiednio zaznaczasz czy TWOJ tata przebywa w USA itp.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes, co do pyt 3 to chodzi mi o to, ze sa rubryki <mama wniosek wypełnia> o podanie, czy ktos z Twoich bliskich jest w USA.. no i jest rubryka mąż/żona i co teraz.. zaznaczyć ze mąż czy nie..?W świetle prawa nie sa juz małżeństwem, wiec jedno za drugiego nie odpowiada...

A z ta petycja dziwna sprawa, bo skoro nic nie bylo składane na mamę, żadna metryka nic a nic.. to jak to możliwe.. co została automatycznie wciągnięta do sponsorowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie, ze trzeba wpisac "NIE" bo to byly maz, a pytanie nie mowi jasno, ze chodzi rowniez o bylych mezow, tym bardziej ze byl rozwod,

nawet jesli konsul zapyta o tego bylego meza, mama moze powiedziec, ze nie wie gdzie jest bo w koncu nie sa juz malzenstwem

co do sponsorowania to nic konkretnego Ci nie powiem, w Kanadzie np. sponsorowanie moze byc na dzieci bezposrednio (sponsoruje rodzic) lub na wspolmalzonka pod ktorego aplikacje dzieci sa "podpinane" (sponsoruje maz), sponsorowany wspolmalzonek jest wtedy tzw. glownym aplikantem, zakladam, ze w USA jest dosc podobnie,

dobrze byloby wiedziec jak to wygladalo w Twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wiec, jakoś sama doszłam do wniosku , że .. wydrukuję dwa wnioski jeden z odp, że nikt nie przebywa na terytorium USA<bo fakt faktem, nie jest jej mężem, a określenie brzmi mąż...> więc na mój rozum, to pytanie nie tyczy się jej jako rozwiedzionej. Gdyż równie dobrze mogłaby mieć drugiego męża i co wtedy <pierwszy mąż przebywa na terytorium Stanów, a drugi nie> ;-)

ale

żeby nie było tak jasno, to wydrukowałam drugi wniosek z tym samym pytaniem, ale zaznaczyłam tak przy pozycji mąż/żona.

Zapytam przed wejściem mamy do konsulatu <będę Jej towarzyszyć> tych panów co sprawdzają wnioski, chyba powinni być zorientowani co do takich pytań ;-)

A z petycją zaznaczyłam,że nie... gdyż mama nic nie wie o żadnej petycji, nie wysyłała, żadnego aktu urodzenia, małżeństwa, rozwodu..

Jeśli zapyta o petycję powie wprost, że są po rozwodzie już ~~dzieści lat i nie zamierza utrzymywać kontaktów z byłym mężem, ani tym bardziej być sponsorowana przez niego...

Zobaczymy jak pójdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle ze nie ma co kombinowac, mozna wpisac NIE i jesli konsul zapyta czy ktorys z czlonkow rodziny jest w USA to powiedziec ze maz nie jest, ale byly maz jest w USA i sprawa zamknieta

widze tez inne wyjscie: wnioski sa przegladane przez pracownika ambasady/konsulatu, czasem tam uzupelniaja brakujace informacje, jest to idealny moment, zeby zapytac co tutaj wpisac - i to jest chyba najlepsze rozwiazanie :) moze pani z konsulatu dopisze tam "ex" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly - odpowiada c Ci na pytanie.. Ja utrzymuję kontakty z Tatą =

Natomiast rodzice ze sobą nie, wiec gdyby nie ja. to też nie miałaby pojęcia gdzie przebywa jej były małżonek.

Nie musi się dowiadywać gdzie on przebywa i czy na pewno tam, nie interesuje już ją TO i koniec.

A odpowiadają na drugie Twoje pytanie, to chyba jasno pisze we wniosku i jasno odpowiedziałam co do byłego męża mamy. Na tle ciemna nie jestem :) skoro pisze jak byk to w czym problem

ale chodzi mi o inne pytanie, bodajże 37.. i tu jest właśnie ten problem.

Czy Polski rozwód jest akceptowany przez USA...??

Ram.. s ;-) tak powiem mamie, żeby podczas pobrania odcisków u pani w okienku, jeszce nie przy konsulowi.. powiedziała wyraźnie, że jest po rozwodzie, może na wniosku napisze właśnie EX :) oby nie machnęła jeszcze "s". hahahhaha :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama moze powiedziec, ze nie wie gdzie jest bo w koncu nie sa juz malzenstwem

takie pisane moze zle wyjsc jak kazde klamstwo

szkoda ze nikt nie zauwazyl ze jest w ds 156 pkt o bylym mezu ktore nalezy wypelnic,,chyba Ty BigRed to zrobilas?

@sly6: w DS156 jest punkt o malzonka (nawet jesli jestesmy po rozwodzie) i jest to tam jasne napisane, ale nijak sie to ma do punktu o pytanie czy "maz" przebywa w USA, na wniosku nie jest napisane podobnie jak w punkcie 18. (Even if divorced or seperated) wiec wydaje sie, ze sprawa dotyczy stanu obecnego a nie przeszlego.

Proste zalozmy, ze ktos sie zenil i rozwodzil 5 razy - nie ma obowiazku taka osoba wiedziec gdzie przebywaja jej byli wspolmalzonkowie - w przypadku opisywanym w tym poscie sprawa jest jasna bo jest jeden i wiemy gdzie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...