Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Z Uk


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam!

Otoz pisze z takim "problemem"..

Gdyz od jakiegos czasu mysle nad wyjazdem do USA..

Jako ze mieszkam, i studiuje w UK, to jezyk nie jest dla mnie problemem..

Aktualnie studiuje mechanike w College w UK.

I mam do was pytanie.

-Czy Mechanik to jeden z "rozrywanych" zawodow w USA?

Tj. czy latwo mi bedzie znalezc prace w tym zawodzie za kilka lat?

Bo naprzyklad w UK wyglada to tak, ze aktualnie malo ludzi wybiera mechanike jako zawod.. wiekszosc wybiera informatyke, prawo, etc.

A to skutkuje wielkim zapotrzebowaniem na mechanikow w przyszlosci, analogicznie do informatykow dzisiaj :)

No i czy lepiej ukonczyc College, i Studia tutaj w UK, czy moze ukonczyc ten 2 letni college, i wybrac sie do Ameryki z zamiarem studiowania na uczelni?

No i jak wyglada sprawa z wizami dla studentow, ktorzy przyjezdzaja z zamiarem studiowania?

szukalem tego na forum, ale wpisow o tym jest jak na lekarstwo :/

No i najwazniejsze- czy oplaca sie wogole wyjezdzac z UK na rzecz USA?

To co mnie ciagnie do USA to piekne dziewczyny, wszystko jest 2x tansze (na przyklad kupic Ford'a z salonu w UK to koszt $25.000 , zas kupic tego samego w USA to koszt $15.000 ..), piekne widoki, wieksze perspektywy, no i wkoncu ten normalny angielski :) (Brytyjczycy "troche" seplenia) , szczegolnie w moim regionie (Liverpool)..

Aha, no i nie napisalem najwazniejszego..

Mam zamiar wyjechac, i podjac prace jako "soldier-mechanic"

Czyli jako koles od napraw sprzetu na misjach.

A zastanawiam sie czy podjac te prace w UK, czy tez USA.

Pytam sie o wszystko, bo wiem ze gdy wstapie do army w UK po1: potrzebuje obywatelstwo, ktore dostane dopiero po 8 latach pobytu.., a po2: nie moge juz zmienic zdania, i isc o innej armii :)

A w USA podobno jest tak, ze bez obywatelstwa moge zostac zolniezem, i w dodatku otrzymac obywatelstwo po 6 miesiacach sluzby. Czy to prawda?

No i czy o wize bedzie prosciej, jesli z gory okresle po co tam jade?

Tj. okresle ze chce sluzyc USA.

Troche w tych twoich gdybaniach jest prawdy troche fikcji a troche marzen.

Marzenia to dobra rzecz czesto prowadza do spelnienia sie w realnym zyciu

Prawda jest ze mozesz zaciagnac sie do wojska w USA ale musisz byc 2 lata legalnie, co gdybys udal sie do szkoly jest realne. Na nauke potrzeba ci bardzo duzo pieniedzy wiec nie wiem jak stoisz z kasa. Na poczatek przynajmniej aby rozpoczac i w trakcie zlapac prace +- $20 tysiecy. Mechanik to bardzo dobry zawod aczkolwiek przez wielu niedoceniany. W realnych ukladach jesli masz legalny pobyt w USA to prace mozesz znalezc w zaleznosci od umiejetnosci. Ten zawod wymaga ciaglego szkolenia jako ze sam wiesz technika jest jedna z najbardziej postepujacych galezi

Bardzo dobry mechanik zarabia bardzo dobrze w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale bylem pare razy w Londynie i teraz jak juz mialbym wracac na wyspe to do jakiegos mniejszego miasta , a mechanik samochodowy to swietna rzecz, przynajmniej ja tak mysle, praca jak praca, ale samochod zawsze bedziesz mogl sam sobie naprawic, i przynajmniej jasno stwierdzone co mozesz robic po takiej szkole i gdzie szukac pracy, a nie tak jak u mnie a nie placiles za studia, bo miales jakies stypendium czy cos ? ja ci powiem, ze nie wykluczam, ze moglbym przyjechac, ale to te zajecia sa w weekendy ? bo ja na takie cos nie dostane pieniedzy, bede musial isc do pracy

no, mechanika to swietna sprawa.

tymbardziej, ze teraz jest zbyt na informatykow, i wszyscy studiuja informatyke :)

ale gdyby troche pobawili sie w strategow, dowiedzieliby sie, ze za kilka lat informatykow bedzie tak jak dzis sprzedawczyn w sklepach :)

a mechanikow bedzie jak na lekarstwo :)

dlatego tez wybralem ten temat :P

co do platnosci..

ja nie mam nic, poprostu ludzie z unii europejskiej maja za darmo, jesli jestesmy ponizej 19 lat.

powyzej-juz normalnie placisz.

aczkolwiek sa jakies tam benefity, ze placisz polowe, albo na niektorych nie placisz nic.

ale ja nie jestem w temacie :)

generalnie mysle ze za rok 1500 to niewiele..

placa minimalna to ok. 800 miesiecznie.

za dom wydasz powiedzmy 300 miesiecznie, wyzywienie,rachunki itd. i z minimalnej zostaloby ok. 300 na miesiac..

a za 300 to i odlozysz sobie na studia, i troche pozwiedzasz, czasem wyjedziesz na wakacje :)

duzo lepiej jakbys zdecydowal sie pracowac, i chodzic do szkoly, a placisz za nia per annum, czyli co 3 miesiace.

wiec moglbys studiowac, i pracowac.

z tym ze nie wiem jak jest z studiowaniem w weekendy, ale podejzewam ze bedzie z tym barzo ciezko..

musialbys wziac robote w wieczory, czy na nocki..

ew. wziac pozyczke, i splacac z pracy part time-gdzie podejzewam ze z 500 funtow daloby rade jakos sie utrzymac nawet.

a co do zarobkow mechanika..

z tego co widze, to te co roku wzrastaja..

np. w Australii zarobki mechanika zaczynaja sie od 44$ rocznie wzwyz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarazz widze ze malo czytales strone urzedu bo bys zobaczyl ze jest cos takiego jak PNP a wtedy masz latwiej z wyjazdem tak samo ze skilled worker.teraz w Kanadzie poszukuja ludzi z zawodem a nie to ze masz magistra bez tzw zawodu i doswiadczenia ...jak masz odpowiedni zawod lub tez pracodawce wtedy szybciej jestes w Kanadzie niz ten co ma magistra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6- masz racje, to tak jak w UK na przyklad..

Jesli nie masz jakiegos dobrego zawodu, takiego jak Mechanik, Stolaz, i pochodne (praca reczna), i nie znasz dobrze angielskiego, to pracy za powyzej ?1,500 miesiecznie nie znajdziesz..

no, i oczywiscie jesli jestes bankowcem, jezyk masz w jednym palcu, dobrze kontaktujesz sie z ludzmi, i jestes dobry w tym co robisz, to rowniesz masz szanse na lepsza prace.

z tym ze jesli jestes dobry w tym co robisz, to wystarczy ci licencjat*, nie musisz zaraz magistra robic, bo to Anglikow nie interesuje..

*-czy co tam jeszcze nizszego w polsce jest ;P nie znam sie na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem o tym na stronie, ale mojego zawodu nie bylo na tej liscie... a po tescie wychodzi mi duzo za malo pkt.. chociaz czekajcie

http://www.canadavisa.com/british-columbia...ed-workers.html

Creative and Performing Artists

5134 Dancers

Jako tancerz to trzeba miec poprostu uprawnienia instruktora czy o co w tym chodzi ?

No ja nawet nie wiem jak moj nazwac, bo to brzmi tak: Technik Technologii Zywnosci, badalem jedzenie itp. ale tez mialem praktyki w piekarniach, i roznych fabrykach, Technologia specjalizacyjna - przetworstwo owocowo-warzywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelina- a gdzie teraz mieszkasz?

W UK to raczej tak srednio ciekawie.

Kraj, jak to kraj.

Mi strasznie pogoda tu przeszkadza.. caly czas wiosna/jesien :/

W tym roku troche dogrzalo, ale to temp max ok. 25 stopni.. i to tylko kilka dni..

A tak to wiatr, deszcz, i jeszcze raz wiatr :)

Swoja droga jesli nie bylas jeszcze w UK, to sprawdz czy aby napewno tu chcesz mieszkac :)

Bilet do UK kupisz juz za 50 zl..

Mozesz poleciec wizzair, czy ryanair, jesli nie chcesz wydawac duzo kasy, i nie oczekujesz niewiadomo czego za te cene :)

o ile sie orientuje, to wynajac lot w jedna strone to £12 na styczen. z polski do UK, zas w dwie to okolo £25, nie jestem pewien.

mieszkam w pl ale i tak chce jechac do uk :) moze sie tam wybiore kiedys ale narazie musze szkole skonczyc :)

ale co tam zlego jest? nie chce zostac tam dlugo ale moje plany wybiegaja z 10 lat na przod;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...