Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Z Uk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otoz pisze z takim "problemem"..

Gdyz od jakiegos czasu mysle nad wyjazdem do USA..

Jako ze mieszkam, i studiuje w UK, to jezyk nie jest dla mnie problemem..

Aktualnie studiuje mechanike w College w UK.

I mam do was pytanie.

-Czy Mechanik to jeden z "rozrywanych" zawodow w USA?

Tj. czy latwo mi bedzie znalezc prace w tym zawodzie za kilka lat?

Bo naprzyklad w UK wyglada to tak, ze aktualnie malo ludzi wybiera mechanike jako zawod.. wiekszosc wybiera informatyke, prawo, etc.

A to skutkuje wielkim zapotrzebowaniem na mechanikow w przyszlosci, analogicznie do informatykow dzisiaj :)

No i czy lepiej ukonczyc College, i Studia tutaj w UK, czy moze ukonczyc ten 2 letni college, i wybrac sie do Ameryki z zamiarem studiowania na uczelni?

No i jak wyglada sprawa z wizami dla studentow, ktorzy przyjezdzaja z zamiarem studiowania?

szukalem tego na forum, ale wpisow o tym jest jak na lekarstwo :/

No i najwazniejsze- czy oplaca sie wogole wyjezdzac z UK na rzecz USA?

To co mnie ciagnie do USA to piekne dziewczyny, wszystko jest 2x tansze (na przyklad kupic Ford'a z salonu w UK to koszt $25.000 , zas kupic tego samego w USA to koszt $15.000 ..), piekne widoki, wieksze perspektywy, no i wkoncu ten normalny angielski :) (Brytyjczycy "troche" seplenia) , szczegolnie w moim regionie (Liverpool)..

Aha, no i nie napisalem najwazniejszego..

Mam zamiar wyjechac, i podjac prace jako "soldier-mechanic"

Czyli jako koles od napraw sprzetu na misjach.

A zastanawiam sie czy podjac te prace w UK, czy tez USA.

Pytam sie o wszystko, bo wiem ze gdy wstapie do army w UK po1: potrzebuje obywatelstwo, ktore dostane dopiero po 8 latach pobytu.., a po2: nie moge juz zmienic zdania, i isc o innej armii :)

A w USA podobno jest tak, ze bez obywatelstwa moge zostac zolniezem, i w dodatku otrzymac obywatelstwo po 6 miesiacach sluzby. Czy to prawda?

No i czy o wize bedzie prosciej, jesli z gory okresle po co tam jade?

Tj. okresle ze chce sluzyc USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ewelina- a gdzie teraz mieszkasz?

W UK to raczej tak srednio ciekawie.

Kraj, jak to kraj.

Mi strasznie pogoda tu przeszkadza.. caly czas wiosna/jesien :/

W tym roku troche dogrzalo, ale to temp max ok. 25 stopni.. i to tylko kilka dni..

A tak to wiatr, deszcz, i jeszcze raz wiatr :)

Swoja droga jesli nie bylas jeszcze w UK, to sprawdz czy aby napewno tu chcesz mieszkac :)

Bilet do UK kupisz juz za 50 zl..

Mozesz poleciec wizzair, czy ryanair, jesli nie chcesz wydawac duzo kasy, i nie oczekujesz niewiadomo czego za te cene :)

o ile sie orientuje, to wynajac lot w jedna strone to £12 na styczen. z polski do UK, zas w dwie to okolo £25, nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chris_ryan

Gdzie dokladnie studiujesz ta mechanike w Liverpoolu ?? maja tam jakies duze wymagania zeby sie dostac czy cos ? xD ja w ogole inny zawod jestem, bo Technik Technologii Żywnosci, ale to byl blad niestety xd a chcialbym sie sie dalej uczyc.. tyle, ze w innym kraju i po angielsku, nawet w stanach, ale to trzeba by duzo pieniedzy miec na to chociaz gdzies widzialem (nie wiem czy tu nawet) ze w NYC jest szkola za ok. 3.000 $ rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladniej to w Hugh Baird College.

Podobno jeden z najlepszych college w okolicy (North West England)

Co do wymagan, to myslalem ze bedzie ze mna problem, gdyz nie ukonczylem nawet gimnazjum w pl.

Zatrzymalem sie na 3 klasie, i 4 miesiace przed egzaminem.. wyjechalismy z Polski :)

Ale na szczescie nie wymagali nic..

Podejzewam ze to dlatego, iz i tak polskie kwalifikacje ich nie interesuja.

niby warunkiem jest ukonczenie kursu ESOL Entry 3..

z tym ze ja skonczylem tylko Entry 2 :)

I z poczadku zastanawiali sie czy aby napewno mnie "puscic" na studia..

Ale mowilem, ze trzeba sprobowac. Wkoncu i tak mam za darmo, a jak zdam 1 rok, to bedzie tylko na plus.

No, i nie zaluje, bo mowiac szczerze to po 2 tygodniach juz umiem sporo :)

Balem sie o pojmowanie pojec, ale to nie bylo zadnym problemem :)

Z tym ze teraz mam problem wytlumaczyc matce po polsku o czym sie danego dnia uczyliscmy :D

(bo nie wiem czy wiesz, ale w UK 70% czasu nauki to praktyka, tak ja np. mam w poniedzialki od 9AM az do 5PM praktyke w warsztacie, potem we wtorek od 9AM az do 4PM, no i w srode teoria, od 9AM do 1PM, z tym ze to taka teoria- z praktyka)

Mowiac szczerze, to polecam studia w tym wlasnie college, bo po 4 lekcjach praktycznych, i 2 teoretycznych (2 tyg nauki) wiem juz na jakiej zasadzie dziala samochod, umiem zrobic M.O.T. Kol, Hamulcow(wszystkie typy), i zawieszenia, no i znam wiekszosc typow silnikow spalinowych :)

Wiec mysle ze w wiekszosci innych tematow trzymaja sie na rownie dobrym poziomie.

No, ale koniec zachwalania.

Albo nie :P dodam jeszcze ze maja jeden z najlepszych kursow ESOL w calym UK..

A to glownie ze wzgledu az 9 godzin nauki w tygodniu.. (w innych college jest glownie po 3, do 6 godzin..)

A no i nauczycielke mialem swietna. W 2 miesiace nauczyla mnie tematu z calego roku, podobnie jak i reszte mojej klasy (skladajacej sie z 6 osob.. z reguly klasy sa po 7-do 9 osob..)

swoja droga- mieszkasz w Liverpool?

EDIT: no i co do kosztow kursu..

ja nie placilem, ale koszt na 1 rok mechaniki kosztuje: 1531.00 Pounds

i mowie ci szczerze, ze to niewiele :)

przy mozliwosciach, i jakosci nauki jaka daje ten college.

no i w dodatku w "pack" za ktory placisz masz uwzglednione podstawy IT

aha, no i jak jestes ponizej 19, to nie placisz nic.

dokladniej co do kosztow masz wypisane tutaj:

dsc00377.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w USA podobno jest tak, ze bez obywatelstwa moge zostac zolniezem, i w dodatku otrzymac obywatelstwo po 6 miesiacach sluzby. Czy to prawda?

No i czy o wize bedzie prosciej, jesli z gory okresle po co tam jade?

Jak powiesz ze lecisz do wojska to stracisz czas,kase na rozmowe w Ambasadzie,,nie ma takiej wizy ktora by do takiego czegos uprawniala to raz

tak samo z tym obywatelstwem,,cos tam slyszales ale nie za duzo....

musisz miec albo dobry zawod-umiec potrzebne-poszukiwane jezyki jak np arabski i byc np 2 lata legalnie w USA aby wejsc do wojska jesli beda Ciebie potrzebowac bo jest taki program lub tez miec GC w innym przypadku nikt Cie do wojska nie przyjmie..I wtedy jak bedziesz w wojsku to wtedy jest taka mozliwosc ze dostaniesz obywatelstwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w USA podobno jest tak, ze bez obywatelstwa moge zostac zolniezem, i w dodatku otrzymac obywatelstwo po 6 miesiacach sluzby. Czy to prawda?

No i czy o wize bedzie prosciej, jesli z gory okresle po co tam jade?

Tj. okresle ze chce sluzyc USA.

Można, ale trzeba być posiadaczem GC lub legalnie przebywać na terenie US od co najmniej dwóch lat na którejś wymienionych wiz: M, O, P, Q, R, S, T, TC, TD, TN, U, V, E, F, H, I, J, K, L. Z tym, że ten program jest pilotażowy, dotyczy tylko kilku regionów na Wschodnim Wybrzeżu kilku na Zachodnim i kończy się niedługo. Nie ma możliwości otrzymania wizy US na podstawie oświadczenia, że jest się chętnym do podjęcia służby wojskowej.

To co mnie ciagnie do USA to piekne dziewczyny

Wszystkie piękne dziewczyny wyjechały robić karierę w Hollywood, stąd Twoje błędne mniemanie o urodzie Amerykanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale bylem pare razy w Londynie i teraz jak juz mialbym wracac na wyspe to do jakiegos mniejszego miasta :), a mechanik samochodowy to swietna rzecz, przynajmniej ja tak mysle, praca jak praca, ale samochod zawsze bedziesz mogl sam sobie naprawic, i przynajmniej jasno stwierdzone co mozesz robic po takiej szkole i gdzie szukac pracy, a nie tak jak u mnie :) a nie placiles za studia, bo miales jakies stypendium czy cos ? ja ci powiem, ze nie wykluczam, ze moglbym przyjechac, ale to te zajecia sa w weekendy ? bo ja na takie cos nie dostane pieniedzy, bede musial isc do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...