Skocz do zawartości

K1 A 2-year Rule


butterfly

Rekomendowane odpowiedzi

5 dni temu wrocilam ze Stanow po 18-miesiecznym internshipie. Niestety 2-year rule applies :)

Moj chlopak (Amerykanin) przeniosl sie razem ze mna do Londynu.

Niestety przede mna nadal 725 dni.

Ja i moj chlopak myslimy o wizie K1.

Czy mozna o nia aplikowac jeszcze przed uplywem 2 lat, skoro formalnosci trwaja dobre kilka miesiecy?

Prosze o porade!!! Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przegladalam strone konsulatu i znalazlam ponizsza wiadomosc:

Zgodnie z artykułem 212(e) Aktu o Imigracji i Obywatelstwie wymagane jest, aby uczestnik programu wymiany kulturalno-naukowej zamieszkiwał poza Stanami Zjednoczonymi (w kraju pochodzenia lub ostatniego stałego pobytu) przez dwa lata po zakończeniu programu, jeżeli:

* Program wymiany, w którym uczestniczył został sfinansowany w całości bądź częściowo, bezpośrednio lub pośrednio przez rząd Stanów Zjednoczonych lub przez rząd kraju, z którego pochodzi, lub rząd kraju, w którym ostatnio na stałe zamieszkiwał.

* Uczestnik programu przybył do USA, by uzyskać specjalizację medyczną lub staż.

* Jest obywatelem państwa, w którym istnieje zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę lub umiejętności w dziedzinie, w której uczestnik wymiany specjalilzował się w USA. Uwaga: Od 28 czerwca 2009 obywatele polscy nie są objęci wymogiem zamieszkiwania w kraju pochodzenia ze względu na zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę lub umiejętności. Dotyczy to również osób, których wiza J-1 została wydana przed 28 czerwca 2009 na podstawie formularza DS-2019 z zaznaczonym punktem „is subject to 212(e)”.

Czy to znaczy ze 2-year rule jest automatycznie anulowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
Dotyczy to również osób, których wiza J-1 została wydana przed 28 czerwca 2009 na podstawie formularza DS-2019 z zaznaczonym punktem ?is subject to 212(e)?.

z tego wynika ze tak ale dowiedz sie w Ambasadzie o tym...

@ butterfly napisz prosze jak wyglądają formalności, 2 year rule jest zniesiona ale wpis w paszporcie mowi co innego, urzędas na lotnisku może być nie na bieżąco i problem gotowy. Być może problem nieadekwatny do mojej sytuacji... Ja przebywam w Polsce z powodów osobistych choć jestem w połowie mojego intershipa (konczy sie jakos w pazdzierniku 2010) ale chcialbym miec otwarta furtkę do powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...