Skocz do zawartości

Wznowienie Wizy?


I3izon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcial bym ponownie uzyskac wize ktora posiadalem przez 10 lat do 8 lipca tego roku.

Kupilem karte tel. zeby sie dodzwonic do ambasady, ale niestety telegrosik nie przepuszcza ....

Chcialem zapytac o kilka spraw. Moze wy mi odpowiecie.

1. Jak moge ubiegac sie o wize tego samego typu ( B1/B2 )

2. Jakie są teraz koszty rozmowy w konsulacie ( kiedys bylo 100 USD )

3. Jaki srednio czas daja na spotkanie z kosulatem po rozmowie telefonicznej ( rozumiem ze przez tel mozna sie z nimi umowic pod nr tele 0 703 700 120 lub 0 701 774 400 ) ?

4. Odnosnie 3 pytania. Czy umowienie sie na spotkanie z konsulatem wymaga formy pisemnej czy telefonicznej. Jesli pisemnej to czy wymagany jest jakis formularz zgloszeniowy.

ps pisze te pytania bo znalazlem kilka stron o wizach na ktorej sprzeczne sa informacje... na jednej wyczytalem ze OSOBA UBIEGAJACA SIE O WIZE TEGO SAMEGO TYPU CO MIALA POPRZEDNIO, I WIZA TEJ OSOBY STRACILA WAZNOSC NIE WIECEJ NIZ 12 MIESIECY TO NIE MUSI SIE STAWIAC W KONSULACIE. A na innej stronie co innego wyczytalem. Wiec jestem zaklopotany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać;-)

1) ubiegać się możesz tylko i wyłącznie poprzez wcześniejsze umówienie się w konsulacie/ambasadzie i na zasadzie rozmowy. Wykazać silne związki z krajem, że lecisz wyłącznie w celu turystycznym <odwiedziny>.

2) Koszty rozmowy 131$ ale .. ambasada USA ma swój kurs dolara który wynosi 3 zł, i tak więc kosz "rozmowy" z konsulem wynosi http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/iv_fees.html 393 zł w tej chwili...

3) W tej chwili Konsulat w Krk około 2 dni. Dzień - godzinę mniej więcej możesz dopasować sobie sam, kiedy Ci odpowiada, oczywiści nie może to być z miesięcznym wyprzedzeniem ;-). Umawiać się można wyłącznie przez telefon.

telefony: 0 703 700 120 z telefonów stacjonarnych TP SA

*740 94 00 z telefonów komórkowych wszystkich operatorów

Numery czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 20.00. Opłata za jedną minutę połączenia wynosi 4.88 PLN (z VAT). <podane ze strony Ambasady USA>

Gdy będziesz miał zamiar dzwonić i się umówić, miej pod ręką paszport i kalendarz ;-).

NA koniec, prosze poczytać sobie więcej na ---> http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...rant_visas.html

Nic nie gryzie, a wszystko jest napisane ;P

Jeśli coś źle napisałam, niech mnie ktoś poprawi z wyższej sferyyyyy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mam teraz taką samą sytuacje z tym, że wiza mi się kończy w maju 2010. I też nie wiem jak będzie lepiej - iść po wize teraz, zanim ta się nie skończy czy dopiero po jej wygaśnięciu. Chciałabym jechać na wakacje 2010 do stanów z powrotem więc nie wiem jakie będzie najlepsze rozwiązanie. A będąc w stanach miałam kolege, który mi powiedział, że jak on ubiegał się o wize drugi raz, zanim wygasła mu ta stara to tylko kazali mu wysłać paszport i przebyli na kolejne 10 lat. Trochę to dla mnie nieprawdopodobne jednak on upiera się, że tak było. Czy to możliwe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 4 lata później...

Witam

Widze ze posty sa juz dosc stare dlatego chcialbym odswiezyc temat jesli to mozliwe.Jest luty ,10 letnia wiza wazna do grudnia i teraz pytanie.Czy starac sie juz teraz o przedluzenie tej wizy lub czekac do grudnia az wygasnie.Bilety teraz bylyby tansze dlatego wolalbym starac sie o wznowienie owej wizy,wiedzialbym na czym stoje. :)(wyjazd planuje na wrzesien) .Pomozcie jesli macie jakies pomysly. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam,

pytanie techniczne - nie wiem czy coś się zmieniło w tym temacie więc wolę zapytać.

Mam wizę turystyczną ważną do marca 2016 r. Planuję ponowny wyjazd do USA już po wygaśnięciu obecnej wizy - czerwiec lub wrzesień 2016. W związku z wczesniejszym kupnem biletów etc. chciałbym mieć pewność czy mogę (lub nie :) ) wjechac na teren USA dlatego chciałbym jeszcze przed wygaśnięciem aktualnej wizy aplikować o nową (jeszcze w tym roku). Podejrzewam, że nie ma przeszkód, aby iść po nową wizę mając jeszcze wcześniejszą aktualną ale wolę się upewnić.

Z góry dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytanie techniczne - nie wiem czy coś się zmieniło w tym temacie więc wolę zapytać.

Mam wizę turystyczną ważną do marca 2016 r. Planuję ponowny wyjazd do USA już po wygaśnięciu obecnej wizy - czerwiec lub wrzesień 2016. W związku z wczesniejszym kupnem biletów etc. chciałbym mieć pewność czy mogę (lub nie :) ) wjechac na teren USA dlatego chciałbym jeszcze przed wygaśnięciem aktualnej wizy aplikować o nową (jeszcze w tym roku). Podejrzewam, że nie ma przeszkód, aby iść po nową wizę mając jeszcze wcześniejszą aktualną ale wolę się upewnić.

Z góry dzięki za info!

za travel.state.gov:

Yes, you will have to go through the whole visa application process each time you want to apply for a visa, even if your visa is still valid. There are some situations where a visa applicant may not need to be interviewed when renewing his/her visa. See the U.S. Embassy or Consulate website for more information.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...