Skocz do zawartości

Paczka Hawaje-polska


drobna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) od miesiąca jestem na Hawajach. Planuje zostać tu pełne 12 miesięcy a już nazbierał mi się spory bagaż nowych rzeczy!! W związku z tym zaczęłam myśleć o wysyłaniu do Polski paczek. Niestety jak na razie nie znalazłam żadnej firmy na Big Island (bo tu właśnie przebywam), która za rozsądną cenę dowiozła by parę paczuszek ;) do Polski. I tu moje pytanie. Może ktoś z użytkowników forum wie czy istnieje jakiś tani sposób na przesłanie paczki do Polski z Big Island na Hawajach ??? Fedex jest strasznie drogi i nie wchodzi w gre... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcesz przesłać do Polski. Ja wysyłałem głównie rzeczy niedużych rozmiarów a stosunkowo ciężkie i drogie; elektronikę etc. W takim wypadku polecam PolAmer (polameronline.com). Wysyłasz paczki pocztą do Polameru do Czykago, a oni dostarczają je pod wskazany adres w Polsce "pod drzwi" (kurier dzwoni do adresata i umawia się na spotkanie). Dzięki temu unikałem problemów z Pocztą Polską z którą mam bardzo złe doświadczenia oraz cła, które w PolAmerze jest naliczane bardzo rzadko. Teraz kiedy USPS ma tą nową usługę If it fits it ships, taka operacja jest nawet tańsza od wysyłki bezpośrednio do Polski. Na stronie do której podałem link jest dokładna instrukcja jak to zrobić, to jest bardzo proste i wygodne chociaż wysyłanie paczek na raty może się początkowo wydawać głupie. Ponadto w PolAmerze masz wybór między wysyłką morską a lotniczą, więc jeżeli nie zależy Ci na czasie możesz sporo zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...