Skocz do zawartości

Pozbycie Sie Polskiego Obywatelstwa


Kazek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . mam takie pytanie che sie pozbyc polskiego obywatelstwa ! nie chce miec nic wspolnego z tym chorym krajem. czy moge zrobic to z terytorium USA ? jestem tu nielegalnie . co pozniej ? rozumiem ze nie mogli by mnie wtedy deportowac? bo gdzie jak nie mam zadnego obywatelstwa i zadnego paszportu? czy wtedy moge wystopic do usa o jakis azyl czy nie wiem o jakies papiery ze chce zostac w usa? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jesli sie nic nie zmienilo to obywatelstwa polskiego mozna sie zrzec jedynie na rzecz innego (juz posiadanego)

wiem ze poczatkiem roku w senacie byla rozpatrywana nowa ustawa o obywatelstwie polskim, potem chyba byla zaskarzona to TK i nie sledzilem sprawy dalej - wiec byc moze nadal obowiazuje przepis z roku 1962

jesli obowiazuje ten nowy to tam jasno bylo podane jakie dokumenty sa wymagane, aby wniosek mogl byc uznany za kompletny, takim dokumentem bylo posiadanie obywatelstwa innego kraju lub przyrzeczenie, ze takie obywatelstwo sie dostanie

nie widze tutaj mozliwosci, aby taki zabieg pomogl Ci w uzyskaniu legalnego pobytu w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . mam takie pytanie che sie pozbyc polskiego obywatelstwa ! nie chce miec nic wspolnego z tym chorym krajem. czy moge zrobic to z terytorium USA ? jestem tu nielegalnie . co pozniej ? rozumiem ze nie mogli by mnie wtedy deportowac? bo gdzie jak nie mam zadnego obywatelstwa i zadnego paszportu? czy wtedy moge wystopic do usa o jakis azyl czy nie wiem o jakies papiery ze chce zostac w usa? pozdrawiam.

Deportuja cie wtedy do no men land a tam nie chcesz mieszkac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie che sie pozbyc polskiego obywatelstwa ! nie chce miec nic wspolnego z tym chorym krajem.

Musze cie Kaziu zmartwic - zawsze bedziesz mial, urodziles sie tam, polski to twoj pierwszy jezyk, bociany, dziecielina i takie tam rozne. Od tego nie uciekniesz nawet jezeli zostaniesz obywatelem Papui Nowej Gwinei i zaczniesz jesc sasiadow i nosic majtki z trzciny cukrowej.

czy moge zrobic to z terytorium USA ? jestem tu nielegalnie . co pozniej ? rozumiem ze nie mogli by mnie wtedy deportowac? bo gdzie jak nie mam zadnego obywatelstwa i zadnego paszportu?

Zle rozumiesz, mogliby cie deportowac, ale zacznijmy od tego, ze warunkiem koniecznym otrzymania zgody na zrzeczenie sie obywatelstwa polskiego jest posiadanie obywatelstwa innego kraju.

ps. Zauwazyles, ze napisalem" warunkiem otrzymania zgody.."?

Polskiego obywatelstwa sie tak prosto nie zrzeka, kazdorazowo na takie zrzeczenie sie zgode wyrazic musi Prezydent RP.

czy wtedy moge wystopic do usa o jakis azyl czy nie wiem o jakies papiery ze chce zostac w usa?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazek spozniles sie z azylem o prawie 20-lata jak ktos Ci sprzeda takie cos ze da sie cos zrobic wtedy stracisz kase-czas i bedziesz szybko wydalony z USA bez prawa powrotu

ps jak mozesz byc nielegalnie w USA jak piszesz z Polski>?chyba ze sie pytasz o kogos innego lub tez chcesz takie cos zrobic jak nielegalny pobyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezsensu jest zrzekac sie obywatelstwa polskiego

jesli nawet nienawidzisz naszej ojczyzny to ja bym sie i tak obywatelstwa nie zrzekl chocby z tego

powodu ze majac obywatelstwo polskie jestes obywatelem calej Europy, a nigdy nic nie wiadomo co Cie w zyciu spotka

byc moze kiedys osiedlisz sie w Europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...