Jump to content

Wychodze Za Maz Na Wizie Studenckiej F1!


dianacru

Recommended Posts

Obecnie przebywam i studiuje w NY. Za dwa tygodnie razem z moim narzeczonym -obywatelem USA zamierzamy sie pobrac w Las Vegas. Czy fact zawarcia zwiazku malzenskiego w stanie Nevada moze wplynac negatywnie na proces moich papierow, dokladnie Zielonej Karty.Prosze o pomoc i informacje

Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę, by miejsce zawarcia związku małżeńskiego miało negatywny wpływ na możliwość otrzymania GC. Wręcz bym rzekła, że LV to miejsce znane nie tylko z kasyn, ale też spontanicznie zawieranych małżeństw, co powinno przemawiać na waszą korzyść w tym sensie, że nie zaplanowałaś sobie ślubu na wizie studenckiej i nie użyłaś tej wizy niezgodnie z przeznaczeniem. Oczywiście na interview dokładnie was o to wypytają, o to kiedy podjęliście decyzję o zawarciu małżeństwa itd. Ja też wyszłam za mąż na F-1, przez interview przeszliśmy pomyślnie, GC dostałam, właśnie zaczynam proces jej odnawiania. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

dianacur na forum masz teraz duzo napisane o rozmowach o GC,,na pozwolenie na prace sie czeka 90 dni ale od chwili wplyniecia papierow a nie od wyslania..

a reszty sie dowiesz czytajac dzial emigracja.

ps wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia :)

Link to comment
Share on other sites

Pozwolenie na pracę przyszło niecałe trzy miesiące po wysłaniu papierów, GC miałam w ręku w ciągu 5,5 miesiąca. Na interview pytano nas o ramy czasowe naszego związku, moje pobyty w USA, plany ślubne, kto był na ślubie, czemu nie było rodziny itd. Całe interview trwało może ze 20 minut, a GC przyszła pocztą chyba niecałe 2 tygodnie po.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...