Skocz do zawartości

Kupno Nieruchomosci W Usa Przez Obywatela Polskiego


Rekomendowane odpowiedzi

tak max ucieczka w inwestycje nie jest glupim pomyslem - ale inwestycje to nie tylko nieruchomosci i akurat inwestycje w nieruchomosci sa glupim pomyslem

jesli ceny nieruchomosci pojda do gory - no chwilowo niech i by sobie poszly (choc szanse marne ze wzgledu na fundamenty) bo rzad rozdaje pieniadze i zacheca obywateli do kupna nieruchomosci tylko po to zeby banki masowo nie upadaly jeden po drugim

a wielu glupich obywateli sie rajcuje ze dostaja kase za darmo i moga sobie kupic dom - ta kasa jednak wyparuje wraz z obnizeniem cen nieruchomosci, bo rzad tak czy siak nie jest w stanie wplynac na podstawowe mechanizmy rynkowe i ceny musza isc w dol, jedynie rzad odwleka to w czasie i tyle, jednak pamietaj o fakcie im dluzej beda odwlekac tym bardziej w efekcie koncowym ceny poleca w dol.

"jesli bedzie tutaj hiper inflacja to pojda w gore tylk i wylacznie dlatego ze dollar bedzie duzo mniej wart" - i domy beda warte miliony bezwartosciowych dolarow, wiec jak chcesz kupic dom to kup nawet kilka a ja potem od Ciebie odkupie i zaplace Ci tyle ile bedziesz chcial dolarow z gry "monopol" ktora za pewne kazdy zna

"W zasadzie to teraz sie oplaca wziazc kredyt z banku tutaj" - wlasnie banki i rzad chca zebys tak myslal i bral, ja uwazam ze teraz nie jest pora na branie kredytow i kazdy powinien sie ich wyzbyc i przesstac byc niewolnikiem dla bankierow i socjalistycznego rzadu usa - a przelewac do Uni E tez nie wiem po co, Europa jeszcze cieniej przedzie niz USA

stary w ogole nie rozumiesz co sie dzieje ale nie przejmuj sie miliony ludzi nie rozumie, Obama tez za bardzo nie rozumie i dlatego slucha tych swoich doradcow-ekonomistow tych samych co radzili Bushowi i doprowadzili ameryke do upadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodac chce tak powiedzmy "inwestorskim jezykiem".

To co obseruje w NYC

Ostatnie 3 lata byly niemozliwie niezdrowe na rynku nieruchomosci, ale niezdrowe dla tych, ktorzy mysleli ze z nichego zrobia pieniadze. Natomiast wsrod ludzi zdrowego rozsadku, takich ktorzy mierzyli sile na zamiary (i sile pieniadza posiadanego tez) a nie jakies wymyslone przez demokratow przepisy typu ze kazdy dziad ma miec dom, ktory to trend demokroatow nakrecil wlasnie obecny problem z nieruchomosciami) nie widze zadnego upadku. Ludzie ci kupowali nieruchomosci i kupuja nadal nie na szybko i na teraz tylko na lata jako inwestycje co w dlugim okresie czasu daje dochod daje prace (mozesz stac sie selfemployed) bo musisz zajac sie swoimi nieruchomosciami, wynajmowac je itd itp. Zeby to robic z rozumem musisz chciec zrozumiec na czym polega zdrowa inwestycja rozmawiac z ludzmi prawdziwymi inwestorami NIE PRZEKRETAMI JEDNEGO DNIA.

Wszyscy, ktorych znam, ktorzy poniesli fiasko na rynku nieruchomosci mysleli ze przechytrza system i siebie. Wchodzili w przekrety i od poczatku bylo pewne ze straca. Reszte wie caly swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej nie rozmawiac i nie sluchac zadnych inwestorow

samemu trzeba podejmowac decyzje i analizowac rynki a nastepnie podazac za wlasna wiedza i sluchac wlasnego rozumu

panowie jak chcecie kupowac nieruchomosci to zycze powodzenia - wedlug mnie to blad, jeszcze nie jest czas na zakup

ja mam zupelnie inne strategie i pomysly na inwestycje na najblizsze 2-3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary w ogole nie rozumiesz co sie dzieje ale nie przejmuj sie miliony ludzi nie rozumie, Obama tez za bardzo nie rozumie i dlatego slucha tych swoich doradcow-ekonomistow tych samych co radzili Bushowi i doprowadzili ameryke do upadku

Jesli ktos czegos nie rozumie to chyba raczej ty, co widac z twojego bzdurnego postu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec swoj dom w USA. Status tutaj nie ma zadnego znaczenia. Mozesz nawet w USA nie mieszkac, ani nawet przylatywac.

1. Zdobadz ITIN. Bez tego nie sprzedadza Ci domu/mieszkania. Co-op zapomnij, bo zagraniczniakom nie daja rady prawie wogole.

2. Znajdz mieszkanie

3. Zloz oferte

4. Jak zaakceptuja oferte, to zaplac closing costs lub wynegocjuj, ze sponsor placi!

5. Kontrakt sprawdza real estate lawyer. Da ci w ciagu 5 dni odpowiedz czy wszystko ok!

6. Podpisujesz kontrakt.

7. Masz jakis czas na zaplate i zwykle to jest czek bankierski lub wire transfer. Przelewasz na podany nr konta przez brokera.

8. Jak placisz w 100% gotowka to po prau tygodniach zamkniete wszystko i przychodzi tittle (akt wlasnosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary w ogole nie rozumiesz co sie dzieje ale nie przejmuj sie miliony ludzi nie rozumie, Obama tez za bardzo nie rozumie i dlatego slucha tych swoich doradcow-ekonomistow tych samych co radzili Bushowi i doprowadzili ameryke do upadku

Wiem, wiem, słyszałem to już, wiem też że uważasz że Ben z FED jest głupszy od Ciebie. Mógłbyś rozwinąć swoją myśl bardzie i podzielić się spostrzeżeniami na temat gospodarki tu na forum. Jestem z wykształcenia i zamiłowania ekonomistą więc zawsze chętnie słucham wypowiedzi dotyczących gospodarki. Ale wypowiedzi popartych jakąś analizą, jakimiś wnioskami z analizy danych, a nie tylko polegających na rzucaniu haseł.

Co do tego że Obama nie za bardzo rozumie zasady działania gospodarki to się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

david juz wiele razy pisalem tu na forum po przegladaj moje posty i poczytaj

chyba ze masz jakies konkretne pytanie

moje wypowiedzi sa poparte analizami, skoro jestes ekonomista z wyksztalcenia to powinienes rozumiec dlaczego jestem przeciwnikiem inwestowania w nieruchomosci

teraz i uwazam ze ludzie straca, jednak masz prawo do innej opini tak jak i kazdy inny forumowicz, ja jedynie ukazuje moj punkt widzenia a co ludzie zrobia to mnie ani ziebi ani parzy

nie pisze tu po to zeby sie spierac czy klocic, a ze Bernanke nie rozumie ekonomii to dlatego bedzie jeszcze gorzej, to dopiero poczatek i co raz wiecej ludzi sie o tym przekonuje z dnia na dzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mysle ze moze pamietasz poczatek lat 90 w Polsce i szybko postepujaca inflacje , pieniadze byly coraz mniej warte a spoleczenstwo ubogie . Jesli ktos wtedy mial wziety kredyt mieszkaniowy to byl to strzal w 10 i wlasnie galopujaca inflacja byla swietna sytuacja do zarobienia na nieruchomosci jesli nie kupisz teraz to w trakcie inflacji nie bedzie cie na dom stac , dla przypomnienia i jako przyklad podaje firme Drewbud ,to wlasnie oni pobrali od ludzi zaliczki na budowe "tanich domow'' a nastepnie nie byli w stanie sie wywiazac z umowy ze wzgledu na galopujaca inflacje i malejaca wartosc pieniadza . Wiec jesli myslisz ze za 2 lub 3 lata wykupisz kogos posiadlosci to moim zdaniem sie mylisz bo za sume jaka dysponujesz dzis nie kupisz juz tego samego za 2 lub 3 lata , nawet jesli ceny domow spadna to nadrobisz na inflacji , a chociaz bedziesz cos mial a nie stos o polowe mniej wartych zielonych - pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...