Jump to content

Mam Pytanie Odnośnie Dziecka Urodzonego W Polsce.


katarzyna3004

Recommended Posts

Witam. Tak się zastanawiamy z mężem nad paszportem dla dziecka. Mąż jest obywatelem ja mam zieloną kartę. Nasz maluszek jeszcze nie narodzony będzie miał po tatusiu obywatelstwo. Tylko nie wiemy ile może trwać załatwianie formalności związanych z jego paszportem, a chcemy wylecieć w maju następnego roku.

Maluszek rodzi się pod koniec stycznia stąd nasz dylemat.

Może ktoś wie coś na ten temat. Bo pomyślałam tez że jeżeli załatwienie paszportu Amerykańskiego będzie trwać kilka miesięcy to może istnieje możliwość ubiegania się dla maluszka o wizę turystyczną ( może ktoś wie jak wygląda procedura w przypadku 4 miesięcznego dziecka) i wyjazd na Polskim paszporcie i wizie??

Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informację :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jesli ojciec jest obywatelem USA to dziecko nie dostanie nigdy wizy turystycznej.Macie jeszcze czas do stycznia.Ty masz zielona karte , czemu wiec nie urodzisz w Stanach? Ambasada amerykanska przed wydaniem dziecku paszportu amerykanskiego( bo chyba tylko taki wchodzi w gre ,jesli ojciec jest obywatelem USA ma prawo zazadac badan DNA na potwierdzenie ojcostwa dziecka. Czasami robia takie hece. I nas w Polsce badania DNA robi sie zeby zaprzeczyc ojcostwu , Amerykanie zeby potwierdzic. Przemysl czy warto wnosic oplaty , czy lepiej urodzic w USa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...