Skocz do zawartości

Slub,zielona Karta, Rodzice?


anussia

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

mam nietypowe a moze i typowe pytanie..

wyszlam za maz za obywatela USA 6 miesiecy temu i teraz chce zaczac skladac papiery na zielona karte.. wiem jak wyglada proces dotyczacy mnie.. ale mam pytanie o moich rodzicow..

1. czy moge od razu zlozyc papiery tez dla nich? czy to musi zrobic moj maz czy ja dopiero po otrzymaniu mojej zielonej karty?

2. moi rodzice nie maja zamiaru mieszkac w USA i wiza turystyczna pewnie by im wystarczyla, ale na razie my nie mieszkamy w Stanach i teraz nie wiem jaki adres ewentualnie podac i cel podrozy dla nich?

3. czy jak sie ma zielona karte to czy trzeba jezdzic co roku do Stanow (na ile?) i jak sie zrobi bialy paszport to na ile on jest wystawiany i ile razy mozna sie o niego starac?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sponsorowac rodzicow o zielona karte mozesz tylko ty gdy juz bedziesz miec obywatelstwo, a to bedzie za min 3 lata od uzyskania zielonej karty i iles z tego musisz spedzic w USA

2. wiec poki co musi im wystarczyc turystyczna - napisz ze wyjazd w celach turystycznych

3. jak dostaniesz wize w ambasadzie musisz jechac do USA zeby dostac plastikowa GC, potem musisz byc w USA conajmniej raz w roku, ale jak bedziesz tylko wltywac i zaraz wracac to za ktoryms razem cie moga nie wpuscic, poszukaj o bialym paszporcie na forum, jest wazny chyba 2 lata ale nie jestem pewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bedziesz sobie tak latac do USA to zapomnij o obywatelstwie USA oraz GC dla rodzicow,,poczytaj posty KW ile to Ona musiala miec zaswiadczen aby pokazac ze moze dostac obywatelstwo USA,,kiedys latwiej z tym bylo jak z utrzymaniem GC a teraz powoli to sie zmienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona Karta, czyli Permanent Resident Card, jak sama nazwa sugeruje, jest dla osób, które zamierzają na stałe mieszkać w USA. Ty nie masz takiego zamiaru, a więc nie tylko nie potrzebna ci GC, ale wręcz ci nie przysługuje. Jeśli dostaniesz GC, a twoja rezydencja w USA będzie wyglądać tak, że raz w roku będziesz sobie wlatywać do kraju, to pewnego dnia spotka cię niemiła niespodzianka, jakiś urzędnik skrupulatnie podliczy ile jesteś poza USA i skieruje sprawę do sądu o odebranie ci GC. Nie warto się na to narażać, jeśli w tej chwili wiesz, że chcecie mieszkać w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...