Skocz do zawartości

Ostatnie Przygotowania.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów :)

Planuje w tym miesiącu a raczej chce wybrać się po wizę ... pisze ze planuje bo jak wszystkie kochające matki moja chce rozmowę o wizę przełożyć na grudzień albo styczeń po nowym roku, strasznie truje mi tym głowę he. Nie słucham jej na razie bo nie wiem czy po nowym roku będę miał tyle wolnego czasu i tyle luzu co w tym miesiącu (chodzi o szkołę).

Mam do was kilka pytań .. dla innym może mało istotne ale dla mnie to będę informacje na wagę złota.

1. Dzwoniąc do Konsulatu w Krakowie i umawiam się na rozmowę z konsulem na dzień który mi pasuje czy pani/pan przy telefonie sam/a podaje mi datę rozmowy ?

2. Opłatę o rozpatrzenie wniosku mam wpłacić zanim zadzwonię do Konsulatu alby umówić się na rozmowę czy mogę kilka dni przed ustalona data rozmowy ?

3. Mieszkam dość daleko od Krakowa prawie 200 km, jakieś 3h drogi samochodem. Co się stanie jak nie przyjadę na określoną godzinę rozmowy ? Dobrym wyjściem jest przyjechanie godzinę przed ustalona godzina rozmowy ?

4. Niewiele brakuje mi do pełnoletności, na rozmowie musi być dwoje rodziców, czy jest jakieś inne wyjście np. jeden rodzic z dwoma dowodami (np. matka ze swoim dowodem i taty)? Tym powodem jest praca ojca ktora nie jest za bardzo elastyczna jeśli chodzi o dni wolne.

5. Czy dobrze robię starając się o wizę w tym miesiącu ? Chodzi mi o ruch w Konsulacie, czy dużo będzie osób, bo to czas przed nowym rokiem i nie wiem czy będzie dużo osób czy nie.

Serdecznie dziękuje za uwagę i jeśli coś wiecie proszę o odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witaj;)

1)Osoba ktora bedzie z Toba rozmawiac zaproponuje Ci date-zazwyczaj 2 lub 3 dni-jest to data elastyczna ale bez przesady.Najlepiej sam przemysl by zadzwonic nie dalej jak tydzien przed spotkaniem.

2)Oplate zrob po umowieniu sie a najlepiej ze wzgledu na kurs dolara(placisz w zł)dzien przed spotkaniem lub tego dnia(sprawdzajac kurs tuz przed wplata)

3)Oczywiscie kultura wymaga bybyc na czas choc nie zawsze sie udaje;)pol godziny spoznienia bedzie ok,choc nie przeginaj...

gdybys byl wczesniej nie czekaj na Twoja godzine lecz smialo dzialaj.

4)wystarczy jeden z rodzicow

5)moja rada,najlepiej jak najwczesniej byc umowionym by osoba ktora ma wreczyc Tobie upragniona wize nie byla jeszcze przemeczona...reguly jednak nie ma...

niestety co do miesiaca to nie umiem odpowiedziec...

Zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Opłatę o rozpatrzenie wniosku mam wpłacić zanim zadzwonię do Konsulatu alby umówić się na rozmowę czy mogę kilka dni przed ustalona data rozmowy ?

Jak już będziesz miał umówiony termin, to wtedy dokonaj wpłaty. Najlepiej na poczcie,a dowód zachowaj. I tu prostuję powyższą odpowiedź "donaty 771" : Opłaty nie robisz wg kursu dolara, a według kursu jaki jest na stronie ambasady: a tam wyraźnie podają...Na dzień dzisiejszy jest to 393zł. Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak .. ale i tak poszli na latwizne .. robiac ta strone .. ;/

na ktos starszy powiedzmy 30 lat chce sie wybrac do stanow i nie wiem ze na stronie ambasady jest lepiej opisane taka strona konsulatu prawie nic informacji mu nie daje .. bo nawet nr konta bankowego nie ma .. ;/

a wlasnie .. pieniadze mam wyslac na nr konta bankowego co jest podany na stronie ambasady w warszawie ?

ja ide do konsulatu w krakowie .. ten nr konta jest do tego i do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...