Skocz do zawartości

Ostatnie Przygotowania.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja dzwoniłem w ostatni piątek o 19:55 (5min do zakonczenia pracy) - rozmowa zajela 7min bo mialem kilka pytan - i rozmowe mialem w poniedzialek rano - moglem juz na 7:30 ale jako ze chcialem dojechac do warszawy to wybralem 9:30.(pamietajmy ze to byl weekend z 1 listopada)

Udalo mi sie dotrzec do ambasady godzine wczesniej - za parkomat zaplacilem jak za zboze....... - w kolejce do wejscia byly moze ze 3 osoby - poszlo sprawnie - zarejestrowalem sie - odciski itd no i czekam na rozmowe - konsulow bylo 5 (trzech facetow i dwie panie) - po 20-25min czekania trafilem do milej mlodej Pani - rach ciach - trzy pytania - wiza na 10lat z mozliwoscia wielokrotnego wjazdu - mily usmiechniety - podziekowalem ;-) Ambasade opuscilem o 9:00 czyli 30min przed planowanym przyjsciem :)

Paszport z wiza dotarł w srode rano ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem rozmowe w Krakowie.

Rozmowe umowilem sobie na 10 wrzesnia (czwartek), tak jak mi pasowalo.

Wplate uiscilem dzien przed.

Bylem o 7:30 chociaz wyznaczona godzina to 8:30;) Takze bez stresu;)

Czy bylo sprawnie? W moim przypadku wizyta w Konsulacie trwala prawie 3 godziny :)

Bardzo duzo ludzi! Jedna Chinke albo Japonke (mniejsza o szczegoly) trzymali przy okienku chyba ze 40 minut! Juz o niej zapomnialem a ona wychodzi :)

Naszczescie czas w Konsulacie wynagrodzil mi wiza na 2 lata;) Juz nie bylem zly :)

W Twoim przypadku moze pojsc szybciej. Dlaczego?

Dlatego ze bedac juz wsrodku widzialem jak osoby ktore przyszly dlugo po mnie, wchodzile przedemna :)

Trudno jasno powiedziec ile bedzie trwala Twoja wizyta.

W kazdym razie zycze powodzenia;)

Jedna rada: badz na luzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hciuku pare waznych spraw a wiec

jesli przyjedziesz wczesniej a Ci panowie Cie wpuszcza to wejdziesz w innym przypadku poczekasz na swoja kolej,jak sie spoznisz to idz do tych Panow i o tym powiedz

sprawa oplaty,,zawsze tak bylo od bardzo dawna ze wplaca sie na konto 1 podane czy na stronie krakowa czy tez warszawskiej ,,wazne aby byla zrobiona oplata z dobra kwota i danymi...

Nastepna sprawa co do 17 lat,,,wiele osob bylo samych na rozmowie i wyszlo z wiza lub tez nie wiec po co Ci rodzic na rozmowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha .. no bo niepełnoletni czyli rodzic powinnien byc zeby konsul wiedziel ze rodzice wiedza o takowym wyjezdzie ..

a wlasnie co do oplaty .. jakie dane maja byc .. tylko imie i nazwisko ? bo ja przez bank bede wplacal .. chyba ze lepiej przez poczte :)

wlasnego konta bankowego nie mam.. przez ojca konto bankowe bym wplacal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz przez bank bezplatnie (nie przez neta) to idz do banku w innym przypadku zrob to przez poczte-bedzie bezplatnie

a co ma byc na tym druku:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...nts.html#wplata

widze ze nigdy nie robiles oplaty na poczcie lub tez w banku

maja byc Twoje dane jak imie-nazwisko--jak trzeba to i adres,,tam na tym druku masz napisane co masz napisac oraz na stronie www

Dowody dokonania wpłaty muszą być opatrzone oryginalną pieczątką banku lub urzędu pocztowego. Powinny zawierać nazwisko osoby ubiegającej się o wizę, numer konta Ambasady, a w tytule przelewu określenie "opłata wizowa". Osoby z pokwitowaniami nie zawierającymi tych informacji nie będą przyjęte na rozmowę z konsulem. Jeśli płatność została wniesiona przez internet, należy wydrukować potwierdzenie, udać się do banku, który realizował przelew elektroniczny i poprosić o przystawienie pieczątki bankowej. Osoby z wydrukiem bez pieczątki nie będą przyjęte na rozmowę z konsulem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...