Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Maly problem (chyba)...rok temu bylam w Orlando i nie pamietam czy oddalam I94 przy wyjezdzie nawet nie pamietam jak to wyglada. Mozliwe ze sami wzieli z mojego paszportu, ale tego tez nie wiem. W tym roku chcialabym wrocic do usa i chcialabym sie dowiedziec czy jesli faktycznie nie oddalam tej kartki to czy bede miala problemy z ponownym wjazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jesli nie masz jej w paszpocie to masz kilka mozliwosci. zapewne jak wracalas do polski to ja ci wyrwali. ty jej nie oddajesz. ale czasami tak bywa ze nie wezma jej tak wiec powinna zostac w paszporcie. czy bedziesz miala problemy. jesli oni takiej kartki nie maja to ty widniejesz ze nadal jestes w usa. najlepszym sposobem na udowodnienie im ze wyjechalas z usa w zaplanowanym terminie i nie przekroczylas pobytu jest to ze bedziesz miala karte pokladowa z samolotu ktory cie przeniosl do polski. miej go przy sobie bo zapewne bedziesz miala sytuacje z ktorej bedziesz musialaim sie wytlumaczyc. zycze powodzenia i oby ta karta byla w ich posiadaniu. tak bedzie lepiej dla ciebie. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
z ta karta pokladowa ma racje grzes :) czasami takie cos pomaga

kiedys slyszalem o takim przypadku i osoba zostala wpuszczona po okazaniu takiego czegos,,nie oznacza ze Tobie takie cos sie przydarzy ale czasami warto takie cos miec

Chcialbym sie podlaczyc pod ten watek ale z pytaniem czy jezeli faktycznie podczas opuszczania terytorium USA zostal ten dokument o ile mozna to tak nazwac zabrany to czy fakt opuszczenia nie jest notowany w ich systemach, aby nastepnie przed kolejna proba przybycia mozna bylo wystapic z zapytaniem czy wg nich wszystko odbylo sie zgodnie z przepisami podczas ostatniej wizyty?

Oczywiscie zapytanie zawieraloby wszystkie potrzebne dane typu faktyczne daty przybycia oraz opuszczenia terytorium USA, numery dokumentow tozsamosci itp...

pozdr.

--

Wbm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto jest tak, ze to osoba wjezdzajaca do USA musi udowadniac, ze nie jest przyslowiowym jeleniem, czasem na granicy wiedza o dacie poprzedniego wyjazdu czasem nie maja zielonego pojecia, pomimo rzekomego rejestrowania kart I-94 i zbierania informacji i podroznych przylatujacych i wylatujacych z USA

nie ma takiej sciezki jak 'zapytanie o to czy wyjazd byl odnotowany', osoba ktora wyjechala w terminie nie musi sie martwic o to, ze ktos tego nie odnotowal, w koncu logicznie myslac jesli bylismy poza USA to zawsze jakis slad gdzies zostal: zakupy robione przy uzyciu karty kredytowej, rozpoczecie lub kontynuowanie nauki, rozpoczecie pracy, kursu itp itd. mozna tak wymienia w nieskonczonosc - idealnie jest jak sie ma swoje karty pokladowe z wylotu z USA, ale to tylko przyklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie chciałem się ubiegać o wizę turystyczną do USA, szykuje paszport i widzę - I-94

Tak więc w ambasadzie powiedzieli mi, że obecnie mam status osoby nielegalnie pozostałej w USA

Podali mi adres na który mam wysłać formularz i dowody na to, że od października 2008 przebywam w Polsce

Tak więc wyślę:

-kopie biletu elektronicznego (boarding passu brak:( )

-potwierdzeia operacji na kartach płatniczych dokonanych w PL w okresie 10-12 2008

-zaświadczenie z uczelni że w tym czasie studiowałem

-badanie krwi zrobione w PL 12.2008

-wezwanie na egzamin z prawa jazdy z 2009

-umowy o prace

mam nadzieję, że tyle dokumentów wystarczy

Po 2 tygodniach od przesłania przesyłki mam zadzwonić do ambasady z zapytaniem o mój status i dopiero wtedy mogę ubiegać się o turystyczną

Zastanawiam się czy aby przesyłka doszła wystarczy list polecony i priorytet a poczcie polskiej, czy lepiej skorzystać z usług firmy kurierskiej by miec pewność że dojdzie. Czy macie jakieś doświadczenia związane z wysyłaniem dokmentów do US, które rozwiązanie byście polecili?

Swoją drogą ciekawe ile osób siedzących w PL z I-94 jest wliczonych w pulę nielegalnie zostajacych na terytorium USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak się teraz zastanawiam... jak to jest, że osoby wyjeżdżające z USA nadal mają ten formularz w paszporcie? Przecież wyjeżdżając stamtąd w głowie chyba ma się na pierwszym miejscu ten formularz tzn. dopilnować, aby go zwrócić samemu w razie gdyby ktoś nas przeoczył tj. nikt z odpowiednich osób nie dopilnował, abyśmy mu zwrócili ten dokument... Nieprawdaż? W jaki sposób można o tym dokumencie zapomnieć podczas odprawy...? :) Pytam tak po prostu, ponieważ jestem ciekawy jak w ogóle to się odbywa.. Tak w ogóle gdzie to się zwraca? Podczas odprawy biletowo-paszportowej czy kiedy...? Ciekawi mnie to, ponieważ także wybieram się do USA pod koniec marca...

2. Czytałem gdzieś na tym forum kiedyś, że podczas pobytu w USA warto zrobić sobie kopię tego dokumentu i pozostawić dla siebie... pytanie w jakim celu ma to robić przeciętny turysta, który leci do USA odwiedzić przyjaciół?

Proszę mi rozjaśnić te dwie kwestie. Będę wdzięczny, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...