Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie takie cos slyszales o tej kasie?bo znajdz mi cos w deklaracji celnej o kasie ok?

np leci Was 5 osob i kazdy ma 2 tys us wiec czy powinni to zglosic urzednikowi czy tez nie?a no nie,bo jesli Ty bys mial 10.000 usd lub tez wiecej to wtedy musisz,,to samo jak leci sie z Polski lub Unii jest taki wymog prawny,,do pewnego limitu nie zglaszasz nic :)

a te prezenty sa kradzione,sa ze zwierzat chronionych itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Heh a no nie będą kradzione.. :) Zamierzam je kupić na Okęciu w tej strefie już po odprawie.. A tak po prostu słyszałem coś, że mogą pomyśleć że na handel czy nie wiadomo co jeszcze.. heh.. A nigdzie nie trzeba wpisywać łącznej wartości prezentów, tak..? Bo podejrzewam, że w kwocie 150 zł (ok 50$) uda mi się zamknąć.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. gotówka, którą się wwozi lub wywozi do 10tys$ nigdzie się tego nie zgłasza i nie pisze, tylko ponad tą sumę trzeba zgłosić w odprawie celnej

2. na deklaracji celnej wpisuje się wartość przedmiotów wwożonych do USA (w tym różnego rodzaju prezenty, upominki) kwota do 100$ nie podlega ocleniu

3. nigdy nie słyszałem o przypadkach, żeby urzędnicy krzywo patrzyli na ludzi, którzy przyjeżdżają z prezentami, oczywiście jeżeli nie wwozisz kiełbasy, szynek, bigosów itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytania..

1. W deklaracji celnej w punkcie 15 są dwa białe pola, gdzie trzeba kwoty wpisywać. Pierwsze białe pole się mnie nie tyczy, bo chodzi tutaj o rezydentów USA, a tylko uzupełniam drugie białe pole, i wpiszę tam wartość prezentów.. I teraz jeśli leci nas 4 to co każda osoba ma wpisywać tę samą kwotę na każdej z deklaracji, jeśli te prezenty będą jakby od nas wszystkich..? To jak to trzeba wpisać? Bo jeśli wartość naszych prezentów nie przekroczy 100$ to rozumiem, że to pole także pozostawiam puste lub stawiam kreskę, tak...? I w tym pierwszym białym polu także stawiam kreskę lub zostawiam puste?

2. Jeżeli w gotówce oprócz 8 000$ będziemy mieli jeszcze np. 2 000 zł, to nigdzie nie trzeba tego zgłaszać, tak..?

3. Jak to jest z pamiątkami..? Możemy kupić w USA pamiątek ile chcemy? Bo coś czytałem kiedyś gdzieś o tym, że jak już się tutaj do Polski przyleci to powyżej jakiejś tam kwoty płacę też cło.. chyba to było 100 euro.. I wtedy co, muszę to zgłosić po przylocie służbom celnym na Okęciu?

4.Czy będzie można w drodze powrotnej zabrać te pamiątki do bagażu podręcznego z oczywistych względów..?

Dzięki z góry za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloosik ,jesli jest Was pare osob i kazda z Was ma po 1 prezencie to czy 1 osoba z Was wpisuje wszystkie te prezenty czy tez oddzielnie kazda z tych osob?odpowiedz jest prosta,,kazda oddzielnie wpisuje taki prezent w swojej deklaracji celnej plus kazda ma oddzielny druk I-94

dobrze ze sie pytasz o te 2 tys zl bo te 10 tys usd liczy sie tez w innymi walutami,,tzn rownowartosc no ale te 2 tys zl nie przekaracza tej sumy :)

co do cla to teraz ten limit masz podniesiony a o tym poczytasz na stronie urzedu celnego:

http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=2&...52&typ=news

http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=2&...96&typ=news

bedziesz mogl takie cos zabrac do bagazu podrecznego :) pamietaj o ograniczeniach wagowych na bagaz podreczny oraz wielkosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze sie pytasz o te 2 tys zl bo te 10 tys usd liczy sie tez w innymi walutami,,tzn rownowartosc no ale te 2 tys zl nie przekaracza tej sumy :)

No a gdyby się zrobiło tak jak z tymi prezentami, tzn. rozdzieliło te 8 000$ plus 2 000 zł na każdą z naszych kieszeni? np. każdy weźmie po 2 000$ i plus ktoś z nas te 2000 zł? To wtedy liczy się osobno i każdego z nas z osobna obowiązuje ten limit 10 000$ ? :)

A co do prezentów to zrobimy tak, że każdy weźmie po jednym.. A więc jeśli wartość nie będzie przekraczała 100$ to oba pola puste zostawiam w deklaracji, tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...