Skocz do zawartości

Rozliczenie Podatkowe.


Max Cohen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam sie do panstwa z prosba o porade.

Jestem w USA od roku 2007. Do marca 2009 przebywalem i pracowalem tutaj nielegalnie. W marcu 2009 dostalem pozwolenie na prace, dzieki temu iz wczesniej wzialem slub z obywatelka USA.

Od roku 2007 pracuje w pewnym hotelu. Kiedy zostalem tutaj zatrudniony, osoba pracujaca w human resources office, przymknela oko na moj brak dokumentow. Jako iz nie posiadalem wtedy zadnego numeru SS, zostal on wymyslony przez mojego pracodawce i wpisany w rubryke. Na owy numer kazdego roku, korporacja odprowadzala podatki od moich zarobkow. Ja dostawalem poswiadczenie w formie W-2.

Po otrzymaniu pozwolenia na prace, zostal mi przydzielony wlasciwy numer. W tym roku zamierzam sie rozliczac z podatkow za 2009, uzywajac nowego numeru

.

Moje pytanie do panstwa brzmi:

Czy istnieje mozliwosc otrzymania zwrotu podatku z 2007 i 2008, mimo iz pracowalem na nieprawdziwy numer?

Przeszukalem internet aby znalezc odpowiedz na powyzsze pytanie, oto co znalazlem:

1. Mozna sie rozliczyc, wystarczy przekreslic niewlasciwy numer na formularzu W-2 i nad nim zapisac swoj prawdziwy.

Nie ufam tej informacji. Czy ktos to moze potwierdzic?

2. Mozna sie rozliczyc. Tzreba poprosic pracodawce o wydanie nowej formy W-2, oraz zlozyc razem z nia forme W-2c.

Ta informacja wydaje mi sie bardziej wiarygodna. Jednak raczej nie uda mi sie dostac poprawionej formy W-2 od pracodawcy. Wiec zostaje jedynie z ta ktora mam. Czy to wystarcza? W roku 2010 planuje stad wyleciec, wiec zalezy mi jedynie na tym, aby odzyskac jak najwieksza ilosc podatkow.

Z gory dziekuje za konstruktywne odpowiedzi i wszelka pomoc,

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pracodawca zmyslil numer lub tez wpisal nie prawdziwy to On dostanie po tzw tylku za to a Ty jeszcze mozesz byc podciagniety ze pracowales na lewe dokumenty jakim jest numer SSN...Radze to dobrze przemyslec zanim cos bedziesz robic

a gdzie czytales o tych informacjach ,,to byla strona jakas rzadowa?czy tez z koncowka com lub tez org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Będę dalej szukał informacji.

Na temat formy W-2c można poczytać na stronie IRS's ( http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/iw2cw3c.pdf ) . Podobno trzeba ją zlożyć wraz z oryginalną poprawioną formą W-2. Nie wiem czy proces ten trzeba wykonać tuż po otrzymaniu formy W-2 za dany rok, czy (tak jak w moim przypadku po dwoch latach_ mogę się już nie kwalifikować. Wiem że podatki można składać z trzyletnim opóźnieniem (z tego co pamiętam), nie wiem jak się ma sprawa z W-2 takimi jak moje (zły numer).

Odnośnie reszty informacji, pochodzą one raczej z mało wiarygodnych źródeł. Piszę w tym momencie o witrynach typu "yahoo ask", lub for wszelkiego rodzaju o tego typu tematyce.

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...