Skocz do zawartości

Od Czego Zacząć?/proszę O Pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Bardzo roznie pytaja w ambasadzie.

Czasem nie pytaja o fundusze wcale

ale tak, jak najbardziej dobrze jest miec kase na koncie bo to moze pomoc w uzyskaniu wizy

Dobrze prawisz ale w tej chwili na moim koncie jest jakieś 50zł ;) Ehhh Ci biedni studenci...

Teraz nie pozostaje już nic innego jak w przyszłym tygodniu dzwonić do ambasady i kompletować dokumenty takie jak: :D

- wniosek DS-156

- wniosek DS-157

- dowód opłaty wizowej

- paszport

- formularz DHL

- indeks, legitymacja i jakieś zaświadczenie z PW, że jestem studentem

- zaświadczenie o niekaralności

Chyba to wszystko w moim przypadku prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 zle napisales temat,,bo to jest dla emigrantow a jak wiesz wiza turystyczna do tego nie sluzy chyba ze chcesz nielegalnie zostac ....tak wiec przesuwam temat.

Po 2 nie ma znaczenia za duzego ze tam masz rodzine ktora jest legalnie i placi podatki,,podatki kazdy musi placic...Bo Ty masz Konsula przekonac ze nie bedziesz pracowac nielegalnie,nie zostaniesz nielegalnie a nie rodzina i na to sie nastwa idac na rozmowe..Wazne jest to czy ktos z rodziny do tej rodziny nie pojechal i nie przedluzyl sobie pobytu legalnie czy tez nielegalnie ...

I czasami jest tak ze osoba ktora jest po studiach ma rodzine nie dostaje wizy a osoba nie majac nikogo w USA wychodzi z wiza w kieszeni i tak samo osoba ktora ma kogos nielegalnie moze wyjsc z wiza a Ty bez wizy ...

Nie ma tez zanczenia ze lecisz do dlaszej rodziny bo Ona nadal moze Ci pomoc w zostaniu lepiej niz ta blizsza i pamietaj o tym

chociaz w tym dziwnym swiecie nie wiadomo kto jets blizszy i kto Ci moze pomoc

a po co Ci zaswiadczenie o niekaralnosci?' czy Ty tam jedziesz na stale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem jest to w pewnym sensie transakcja wymienna. Moja siostra przyjeżdżała do mnie w wakacje i też nic ją nie interesowało, była na utrzymaniu moich rodziców i nie było żadnego problemu, jedna osoba w tą czy w tą to nie problem. Teraz ja chciałbym lecieć do nich i liczę na to samo aczkolwiek jak mówisz czasami lepiej z obcym niż z rodziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...