Skocz do zawartości

Rodzinne Wakacje


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Wasze szanse na otrzymanie wizy w tym samym czasie nie sa bardzo duze.

Jednakze nie jest powiedziane,ze nie mozliwe.

Znam takich co osobno starali sie o wize(w roznych miesiacach)natomiast dzieci by otrzymaly wize jesli juz jedno z rodzicow posiada wize otrzymuja nawet bez rozmowy w ambasadzie http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...r_children.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Donata nie ma zbyt wiele racji. Po pierwsze, pokazna suma na koncie nie jest zadna gwarancja. Czesto konsul nawet nie pyta o takie kwestie jak stan konta. A po drugie, wcale nie jest tak, ze o wize po raz kolejny mozna starac sie dopiero po roku, chodzi tylko o to, ze musi zmienic sie sytuacja danej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec racje masz o tyle,ze piszesz o osobach ktore staraly sie pojedynczo(tu sie z Toba zgodze)Natomiast chodzi o wycieczke na Floryde cala rodzina i nie do znajomych lecz zwiedzac....

Oczywiscie pieniadze nie daja gwarancji zadnych-wcale tego nie mialam na mysli-ja takze dostalam wize a jestem pracownikiem o najnizszej krajowej bez nadmiaru gotowki.

Chodzilo mi o to,ze:

Przede wszystkim trzeba konsula przekonac o powrocie do kraju a cala rodzina wyjazd pachnie imigracja dlatego napisalam by udowodnic silne wiezi z Polska.

Wiele osob podrozuje po swiecie cala rodzina!!!

Druga sprawa-masz racje jesli chodzi o czas starania sie ponownie....dzieki Twojemu sprostowaniu i ja czegos sie dowiedzialam(od wielu lat myslalam,ze po roku ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznijmy od samego poczatku:

Mam szczere intencję a czuje się jakoś tak dziwnie jesli tak jest faktycznie to idzcie po wize i juz ,,sami zobaczycie jak bedzie ale musicie wiedziec po co tam jedziecie,na ile czasu

co do tego wyjazdu do nikogo tzn wyjazd czysto turystyczny to nie trzeba niczego na sile pokazywac i udowadniac ze ma sie duzo kasy na koncie,,to Nasza postawa i odpowiedzi maja to pokazac a nie wykaz z konta o ktory juz nikt prawie nie prosi bo jaki problem przelac sobie 300 tys zl ;) zaden

co do tego roku to pisze wyraznie na stronie Ambasady tak kiedy mozna sie starac:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q17_2006.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że odrobinę tu wyolbrzymiacie problem. W sierpniu 2008 poszliśmy wraz z żoną po wizy i otrzymaliśmy je bez żadnego problemu. Zgodnie planem pojechaliśmy na tydzień do USA i po powrocie stwierdziliśmy, że chcemy zabrać dzieci na podobną wycieczkę. Złożyliśmy wnioski wizowe (bez obecności dzieci i naszej) i po 5 dniach paszporty wraz z wizami przywiózł DHL. Wszystkie na 10 lat. Nie widzę żadnego problemu z otrzymaniem wiz jeżeli macie w Polsce dobrą pracę i rzeczywiście chcecie jechać turystycznie. Może zadadzą Wam kilka pytań więcej w związku z faktem iż o wizy stara się cała rodzina razem. Ale jeżeli naprawdę chcecie tam jechać turystycznie i konsul nie odniesie wrażenia, że jest inaczej to z wizami nie będziecie mieli problemu.

Jedyne co nawet mnie wydaje się odrobinę dziwne (i konsulowi też się raczej wyda) to fakt, że ot tak sobie możecie sobie pozwolić na miesiąc wakacji. Mało kto może sobie pozwolić na urlop dłuższy niż 2-3 tygodnie. Poza tym co można robić przez miesiąc na Florydzie? Powiem bez owijania w bawełnę - to mi zalatuje ściemą. I pewnie nie tylko mnie. Może Ci być ciężko udowodnić, że możesz sobie pozwolić na tak długie wakacje i możesz zostać zapytana o środki nań, bo miesiąc na Florydzie we czwórkę to circa 30-40 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...