Skocz do zawartości

Problemy Ze Sponsorem - Kilka Pytan O Sponsora Emeryta I Takie Tam Podpowiedzi


czypar

Rekomendowane odpowiedzi

hejka

jestem na samym poczatku drogi zawiazanej z zalatwieniem formalnosci po slubie z obywatelem amerykanskim i w zwiazku z tym mam kilka pytan - slub na wizie turystycznej:

1 sponsor: znalazlam kilka info o tym jakie papiery sponsor musi pokazac i co wypisac ale wszystkie posty dotyczyly sponsorow pracujacych a co jezeli sponsor (tesciowa) jest na emeryturze wiec jakie papiery wtedy musi pokazac i czy w ogole emeryt moze byc sponsorem dodam ze tesciowa jest na emeryturze ma 65 lat ale dodatkowo jeszcze pracuje - raczej dla przyjemnosci niz potrzeby albo jezeli bede potrzebowala drugiego sponsora (w ogole jak to sprawdzic czy jeden sponsor wystarczy) to w moim przypadku bylby tesc ktory rowniez jest\\\ na emeryturze...wiec jaka jest droga w tym przypadku

2. jezeli bede potrzebowala 2 sponsorow to tesiowa wypelnia forme i 864 a tesc i 864 a?

3. pozatym czytalam o wysylaniu papierow i mam pytanko bo spotkalam sie z dwoma roznymi adresami czy ja mieszkajac w virginii (smitfield) tez podlegam pod chicago i ten adres: uscis po box 805887 chicago il 60680-4120?

4 no i a propo szczepien wiem ze kazdy lekarz inaczej decyduje ale byloby super gdyby ktos wrzucil przetlumaczone szczepienia (jezeli to oczywiscie mozliwe) mama bedzie mi dosylac szczepienia z polski te ktore mialam wiec mam nadzieje ze nie zaplace za lekarza zbyt duzo

5. no i dla sprawdzenia tylko formy ktore musze przygotowac to:

I 130 - wypelnia maz

I 131

I 485

I 693

I 765

I 864 wypelnia maz i sponsor (jezeli dwoch sponsorow to I 864 a?)

G325 A po 4 kopie wypelnione przeze mnie i meza

a co z forma I 94? i do czego sluzy ds 30-32

dziekuje wszystkim bardzo serdecznie za wszystkie podpowiedzi

pozniej jak potwierdze slusznosc mojego myslenia dotytaczego papierow to bede zabierala sie za ich wypelnianie w czym napewno drogie forum mi pomoze

pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sponsor: znalazlam kilka info o tym jakie papiery sponsor musi pokazac i co wypisac ale wszystkie posty dotyczyly sponsorow pracujacych a co jezeli sponsor (tesciowa) jest na emeryturze wiec jakie papiery wtedy musi pokazac i czy w ogole emeryt moze byc sponsorem dodam ze tesciowa jest na emeryturze ma 65 lat ale dodatkowo jeszcze pracuje - raczej dla przyjemnosci niz potrzeby albo jezeli bede potrzebowala drugiego sponsora (w ogole jak to sprawdzic czy jeden sponsor wystarczy) to w moim przypadku bylby tesc ktory rowniez jest\\\ na emeryturze...wiec jaka jest droga w tym przypadku

Tesciowa moze byc sponsorem jesli jej dochody sa ponad 125% powerty line, przedstawia rozliczenie podatkowe za ostatni rok

tak wiec twoj maz wypelnia jedno I-864

tesciowa wypelnia I-864

i tesc wypelnia I-864a i jego dochody sa wliczane do dochodow tesciowej, tesc przedstawia rozliczenie podatkowe

szczegoly sa na stronie 11 formularza I-864: http://www.uscis.gov/files/form/I-864.pdf

3. pozatym czytalam o wysylaniu papierow i mam pytanko bo spotkalam sie z dwoma roznymi adresami czy ja mieszkajac w virginii (smitfield) tez podlegam pod chicago i ten adres: uscis po box 805887 chicago il 60680-4120?

Tak to jest ten adres, papiery wysylasz do Chicago

a co z forma I 94? i do czego sluzy ds 30-32

I-94 to ta biala kartka z paszportu - zalaczasz ksero do pakietu

ds jest jesli bylas na wizie studencjkej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

troche uaktualnie moje pytanko o sponsora....w sumie sponsorem bedzie tylko moj tesc - ma lepsza historie kredytowa i wyzsza emeryture niz tesciowa...my z mezem mieszkamy w tym samym domu z tescie i tesciowa wiec jak liczyc ten household plus tesc w tym przypadku wypelnia forme I864 czy forme I864A???prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze czytam instrukcje to:

Jesli rodzice meza mieszkaja w tym samym miejscu to tesc sie bedzie kwalifikowal jako

"non-dependent relatives who are living in your residence" - kategoria 21g

wtedy maz wypelnia I864, wpisuje tescia jako 1 w 21g i wlicza go do household size (w sumie bedzie was 3) i dodaje jego dochody w 24b do swoich 24a - tesc wypelnia tylko I486A

jesli tesc by mieszkla gdzie indziej to musialby wypelniac oddzielny I864

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ona nie jest "dependent" - nie rozliczała się z nim na tym samym zeznaniu podatkowym

wiec możesz ja pominąć, chyba ze chcesz użyć jej dochodów to wpisujesz ja w 21g

"21g - This question gives you the option of including certain other non-dependent relatives who are living in your residence as part of your household size. Such relatives may includeyour mother, father, sister, brother or adult children, if they are living in your residence. However, the only reason to include these family members in your household size is if you need to include their income when you calculate your household income for purposes of meeting the income requirement forthis form. To be considered, any relative indicated in thiscategory must sign and submit Form I-864A."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1wlasniew ze sie rozliczala...ok podsumowujac...mieszkamy w czworke w jednym domu ja maz plus tesciowie...moim dodatkowym sponsorem bedzie tylko tesc poniewaz ma on wystarczajace dochody, i nie potrzebuje tesciowej ale rozlicza sie on ze swoja zona na jednym zeznaniu podatkowym )wiec myslalam aby wpisac ich oboje do pozycji 21g, ...a nastepnie chcialam prosic tesciow aby obydwoje wypelnili forme i864 a (poniewaz w instukcjach jest napisane ze ten kto jest wpisany w ponkpunkcie 21g musi wypelnic forme i864a) dobrze mysle??? alwe w sumie to niepotrzebne mi sa dochody tesciowej skoro wystarczajace sa tescia, mimo wszystko wpisac ich dwoje ?

ja zupelnie sie pogubilam ...wszystkie formy jakos wypelnilam dzieki pomocy drogiegoo forum i jego uzytkownikow ale nad tym utknelam i nie moge wybrnac...kazda rada dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wpisz i tescia i tesciowa w 21g

wtedy bedzie was household sie 4 (1 - maz, 2 ty, 3 tesc, 4 tesciowa)

tesc i tesciowa wypelniaja tylko I864A kazdy

maz wypelnia I864

wiecej dochodow nie zaszkodzi, i pamietaj ze powerty line moze sie troche zmienic w przyszlym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

tesc pokazal mi swoje zeznanie podatkowe, a wiec na pierwszej stronie jest ich laczny dochod - tescia i tesciowej, ale pozniej na kolejnych stronach jest wyodrebnione ile zarobil tesc a ile tesciowa wiec tak na prawde moglabym wziasc chyba tescia skoro na kolejnych stronach jest wszystko osobno pokazane ile tesc a ile tesciowa....moze moglabym dolaczyc kartke z wyjasnieniem ze oni rozliczaja sie razem jako malzenstwo ale tylko tesc jest moim sponsorem i na kolejnych stronach rozliczenia podatkowego wyszczegolnione sa jego zarobki....czy jednak lepiej jak poradzilas wczesniej wpisac ich dwoje....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

wszystko do tej pory szlo swietnie papiery przyjete, zaproszenie na odciski palcow i co...dzis dostalam rfe do formy 864 a uwierzycie????!!!!myslalam ze to byla najlatwiejsza z form a tu...??? dlatego prosze o porady...

o to co napisali

the household member on form i864 a contract between sponsor and household member, failed to submit proof of current income. please submit evidence of the household member's current income. such evidence should include:

letter of employment containing the following

- dates of employment

- nature of the job

- wages or salary earned

- numbers of hours per week worked

- prospects for future employment and advancement

- pay stubs or other documentation of pay for the previous 6 months

a teraz ja nie wiem zupelnie o co im chodzi moim drugim sponsorem jest tesc ktory jest na emeryturze od 2004 roku i wysylajac papiey do formy i 864a dodalismy jego podatki na ktorych jest wyszczegolnione ile zarabia (emerytura), wiec w current income napisalam sume jego 11 miesiecy comiesiecznych przychodow czyli emerytury ktora sie nie zmienial - papiery wypelnialam na poczatku grudnia, ale wpisalam tescia income za 11 miesiecy bo emeryture dostaje na koniec kazdego miesiuaca czyli za grudzien jeszcze nie dostal (co miesiac dostaje regularna wyplate wiec odjelam poprostu od tego co zarabia w ciagu roku 1 miesiac)....i co mam zrobic bo tak naprawde nie moge dodac nic o jego pracodawcy bo on jest na emeryturze i nie bedzie juz pracowal...powinnam skontaktowac sie z jego bylym poracodawca i wziasc list co robil itd poradzcie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...