Skocz do zawartości

"czarne" Gangi W Stanach.


USASOWIEC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja uwazam ze chyba jednak czarne gangi rzadza

Nie spotkalam sie osobiscie z jakas sytuacja zwizana z gangami (cale szczescie).Mam rodzenstwo mieszkajace w stanach od 13 lat, ja bylam w stanach 2 razy ale tylko na dluzsze wakacje :)Mam 2 braci i obydwoje zgodnie twierdza ze unikaja czarnych ulic i sie tam nie wybieraja a gdyby juz musieli to sprawnym i zatankowanym samochodem. Moi bracia pracowali chwile na takich ulicach, opowiadali ze juz nie raz zdazylo sie ze grupa ludzi pracujacych na kontraktorce wracajac po pracy zastala samochod bez kol w dodatku ci murzyni ktorzy im ukradli kola przyszli za 10 minut pytajac sie czy nie chca kupic kol....zazwyczaj zatrzymujac sie na czerwonym swietle mieli pozamykane drzwi w samochodzie, bardzo czesto do nich podchodzili na swiatlach pukajac w szybe czy nie maja fajki(taka mala sciema),moja kuzynka przyleciala do chicago i w ciagu tygodnia w bialy dzien czarny napadl na nia na ulicy i zerwal jej z szyi zloty lancuszek.Bracia pracowali na blokach w ktorych mieszkaja czarni, sa ta mieszkania ktore dostaja od miasta jak zreszta wszystko jedzienie itd itp,wymieniali im okna czy cos nie pamietam, w jednym mieszkaniu przez caly dzien ktory pracowali lezal murzyn i nawet nie drgnal nawalony czy nacpany jeden pieron a smrod mial taki w mieszkaniu ze nie dalo sie wytrzymac, syf i malaria, kosze na smieci takie duze co na ulicy stoja w pokoju trzymal...masakra jacy oni sa syfiarze, ale wiadomo nie kazdy taki jest :)ja raz przejezdzalam przez takei ulice w niedzielne popoludnie, na kazdym rogu stoja grupki czarnych i obczajaja kazdego przejezdzajacego, chodza wzdluz wszesz ulicy jak im sie podoba, bloki popalone okna deskami pozabijane, w sklepach kraty ...

Jest taka ksiazka "Partnerki. Wspomnienia chicagowskiej policjantki" Bardzo fajna polecam ja kazdemu.Ksiazka jest historia pewnej policjantki ktora pracowala w chicago na dzielnicach (south,west) codziennie miala stycznosc z gangami, przestepczascia, narkotykami, prostytucja,morderstwami i gwaltami warta przeczytania.To by bylo na tyle takie moje skromne zdanie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam tuz przy dzielnicy slawnej z gangow (4 Corner Hustlers i Vice Lords). Czesto mam z nimi do czynienia w szpitalu. Jak znajde czas to opisze kilka ciekawszych przypadkow :(

Mam tez wielu czarnych przyjaciol z ktorych paru wywodzi sie z getta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie opisz kilka swoich przypadkow, z mila checia poczytam:) Tak jak napisala never44, czarne gangi chyba jednak rzadza. Slyszalem od wielu przyjaciol o tym co sie dzieje na najgrozniejszych czarnych ulicach w USA. Biada kazdemu bialemu ktory zacznie sie tam "wozic" :( Jest w USA wiele gangow bialych, meksykanow, jest M13, ale jakos czarni wydawaja mi sie najgrozniejsi, sa bardzo brutalni, nie maja zadnego sumienia...Kolega ktory jest bramkarzem w klubie w Nowym Jorku, stwierdzil ze ze wszystkich gangow, najwiekszy strach czuje wlasnie przed czarnoskorymi. Slyszalem tez taka opinie ze jedni z najgrozniejszych to Jamajczycy, az nie chce sie wierzyc:)) Edit: My narzekamy ze w Polsce jest niebezpiecznie, tylko ze u nas najczesciej mozesz zostac "tylko" pobitym, a w ameryce nie trudno o kulke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od kilku tygodni w Chicago, oprocz niego zwiedzilem kilka innych duzych miast w innych stanach. Ile razy wejde na "czarna dzielnice", ludzie zwracaja na mnie uwage i czasami cos mowia w moja strone. Oni (Afro-amerykanie) wygladaja jak gdyby co drugi z nich mial spluwe, ostatnia strzelanina byla wlasnie miedzy nimi pod jednym z klubow w ktorych chwile sie "pobawilem'. Na imprezach widac ze szacunek maja do nich nawet meksykanczycy, nie bede wspominal juz o polakach. Dlaczego ludzie tak ich sie boja?? Czy mieliscie juz jakies przygody z nimi??

Jesli jestes taki zafascynowany gangami tu mozesz wszystko obejrzec

http://www.history.com/content/gangland/about-the-show

i poczytac wiecej

http://en.wikipedia.org/wiki/Gangland_%28TV_series%29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...