Skocz do zawartości

Prąd W Usa (telefon Laptop Itp)


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób mogę naładować moje sprzety? Czyli laptopa, telefony i aparat. Inne napiecie ale koncowka to zalatwi?

Przedewszystkim powinieneś sprawdzić swoje zasilacze, czy obsługują napięcie 110V, jeśli tak to nie ma problemu, zmiana końcówki wystarczy, natomiast jeśli masz sprzęt "trochę starszy" to zasilacze mogę nie obsługiwać tego napięcia i będzie problem, bum, szum i już. Zawsze zaczynamy od sprawdzenia zasilaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem, na każdym zasilaczu należy sprawdzić napięcie jakie obsługuje. Jeśli jest napis:

INPUT (lub ENTREE): 100-240V 50-60Hz

to taki zasilacz możemy z powodzeniem używać i w Polsce i w USA, trzeba tylko dokupić odpowiednią przejściówkę. Jeśli jest takie oznaczenie, to jest gwarancją że nie będzie żadnych problemów. Jeśli takiego napisu nie ma to MUSIMY zaopatrzyć się w transformator lub wymienić zasilacz na obsługujący dane napięcie. Transformator nie kosztuje dużo, w USA widziałem za niecałe 10$, w Polsce 20-30 złotych, a pozwoli nam uniknąć awarii sprzętu jaki posiadamy. Kupując transformator należy zwrócić uwagę na jego moc, np. jeśli mamy zasilacz od laptopa 75W to transformator powinien mieć moc co najmniej 75W, może być trochę więcej, nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz od laptopa jest dobry, będzie działał bez żadnego problemu.

Końcówkę (przejściówkę) masz brytyjską, a nie amerykańską, nie podłączysz jej w USA. Tu jest zdjęcie wtyczki amerykańskiej z uziemieniem, w wersji bez uziemienia brak jest "okragłego bolca" http://www.meditronik.com.pl/doc/mini/usb31995.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...