Skocz do zawartości

Dziecko Urodzone W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

To jest oczywiście największy plus i główny powód że tak powiem całego zamieszania:)

Komplikacje hymm, może bardziej dla mnie gdyż ogólnie moje życie nastawione jest na Polskę, więc nie wiem jak będzie z kwestią choćby ubezpieczenia, tamtejszym szpitalem, mam tam wsparcie i słyszałam też że można to jakoś załatwić. Następnie kwestia wyrobienia pozniej dziecku np paszportu, w jakim czasie, bo chciałabym z maluszkiem jak najszybciej wrócić, a liczę się z tym oczywiście że nie ruszę z w tak długą drogę z noworodkiem, kwestia ojcostwa, mąż z przyczyn takich że nie ma nawet wizy bedzie przebywał cały czas w Polsce..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplikacje hymm, może bardziej dla mnie gdyż ogólnie moje życie nastawione jest na Polskę, więc nie wiem jak będzie z kwestią choćby ubezpieczenia, tamtejszym szpitalem, mam tam wsparcie i słyszałam też że można to jakoś załatwić.

Mozesz rozwinac, co masz na mysli piszac "zalatwic"?

Następnie kwestia wyrobienia pozniej dziecku np paszportu, w jakim czasie, bo chciałabym z maluszkiem jak najszybciej wrócić, a liczę się z tym oczywiście że nie ruszę z w tak długą drogę z noworodkiem, kwestia ojcostwa, mąż z przyczyn takich że nie ma nawet wizy bedzie przebwał cały czas w Polsce..

Jezeli urodzisz dziecko w USA to otrzyma ono swiadectwo urodzenia -dowod na posiadanie prawa do amerykanskiego paszportu.

Dziecko musi tez miec SSN - skladasz podanie w lokalnym biurze SSA osobiscie lub listownie - oczekiwanie na numer - do 2 miesiecy.(na ogol szybciej).

Generalnie przy skladaniu formularza paszportowego (DS 11) dla nieletniego (<16 lat) wymagana jest obecnosc obojga rodzicow. W przypadku twojego meza mozesz przedstawic jego notarialne upowaznienie (formularz DS 3053). Oczekiwanie na poszport - do 6 tygodni.

Tak wiec caly proces zajmuje od kilku tygodni do kilku miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...