Skocz do zawartości

Dziwny Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiedziałem jak określić temat, mam taki problem, otóż byłem teraz podczas wakacji na W&T, mieszkałem u znajomych, na ich adres wyrobiłem sobie SSN oraz ID card, wszystkie moje papiery dotyczące pobytu w USA były związane z Ich adresem, nawet formularze wizowe. Wczoraj znajoma powiedziała mi, że przyszedł do nich list(w usa) na moje nazwisko o takiej treści(jest to wycinek skanu)

f193dde32df8.jpg.html

Aktualnie jestem w Polsce, wróciłem normalnie w terminie, w sumie trochę wcześniej, formularz I-94 zabrała najprawdopodobniej pani przy odprawie, bo później nie moglem znaleźć. Nie mam żadnej kopii tego formularza, a teraz pod koniec grudnia chcę polecieć turystycznie i nie wiem czy mogę mieć jakieś problemy na wejściu. Myślę, że ktoś pomoże,z góry dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest potwierdzenie rejestracji poborowej. Każdy mężczyzna w wieku między 18 i 26 lat musi się zarejestrować.

-----------------

Osoby podlegające obowiązkowi rejestracji - http://tinyurl.com/czytaj-wiecej-tutaj

Obowiązkowi rejestracji w ramach SSS podlegają wszyscy mężczyźni w ciągu 30 dni od daty ukończenia 18 lat. Dotyczy ona zarówno obywateli amerykańskich jak i obcokrajowców posiadających status rezydenta, ale również uchodźców

i osób ubiegających się o azyl w USA. Co ciekawe, obejmuje także nielegalnych imigrantów – SSS nie wymaga danych dotyczących legalności pobytu w USA. Podobnie jest w przypadku osób świadomie sprzeciwiających się służbie wojskowej. Niepełnosprawni, którzy funkcjonują w społeczeństwie, samodzielnie lub

z pomocą innych, również muszą się zarejestrować. W przypadku, gdy niepełnosprawny nie może samodzielnie wypełnić formularza rejestracyjnego, może to za niego zrobić kolega lub ktoś z rodziny. Celem rejestracji niepełnosprawnych jest przede wszystkim zapewnienie równego traktowania wszystkich obywateli. Stopień niepełnosprawności zostaje potwierdzony dopiero na komisji lekarskiej po wprowadzeniu poboru. Może okazać się, że pomimo niepełnosprawności, poborowy będzie przydatny w służbie zastępczej lub na stanowiskach biurowych w administracji wojskowej. Możliwość rejestracji w SSS kończy się w chwili, gdy mężczyzna skończy 25 lat. Z obowiązku rejestracji zwolnieni są żołnierze w służbie stałej. Dotyczy to również mężczyzn, którzy nie mogą się zarejestrować z niezależnych od nich przyczyn, takich jak pobyt w szpitalu, więzieniu, zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Muszą się zarejestrować po ustaniu tych przyczyny. Poborowi mają obowiązek na bieżąco uaktualniać swój adres do momentu ukończenia 25 roku życia. Kobiety nie podlegają obowiązkowi rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...