Skocz do zawartości

Odwiedziny Rodziny A Nielegalny Status


martys665

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w USA na wizie turystycznej, ktora legalnie przedluzylam...Czyli jestem tu juz prawie rok.

Chcialabym, zeby odwiedzili mnie rodzice, ale oczywiscie nie chce, zeby wpisywali w formularzu, ze maja kogos w USA, bo Amerykanie zle patrza na przedluzanie wizy. Obawiam sie, ze to mogloby przekreslic ich szanse na dostanie wizy. Poza tym chce tu zostac nielegalnie.

Przedluzona wiza konczy mi sie w styczniu, pytanie jest- czy lepiej, zeby moja rodzina ubiegala sie o wize przed wygasnieciem mojej czy jak juz bede nielegalnie?Czy ma to w ogole jakies znaczenie? Jakie jest prawdopodobienstwo, ze dojda do tego, ze przebywam w USA i ze jestem ich corka? Wiem, ze za sklamanie w formularzu dostaje sie 5 lat zakazu wjazdu do USA.

Mam znajomych, ktorzy sa nielegalnie juz 3,5 roku i ich rodzice dostali wizy turystyczne bez problemu. Tyle, ze przyjechali do nich po 2 latach, a podobno ambasady wymazuja dane z komputerow po 2 latach, ale nie wiem, czy jest to prawda.

Czy ktos, kto sie na tym zna moze mi cos doradzic??? Please!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych, ktorzy sa nielegalnie juz 3,5 roku i ich rodzice dostali wizy turystyczne bez problemu. Tyle, ze przyjechali do nich po 2 latach, a podobno ambasady wymazuja dane z komputerow po 2 latach, ale nie wiem, czy jest to prawda.

ktos Ci bajki na opowiadal to raz-dobrze sie przedstawili i juz i dostali wizy...po 2 jak chcesz aby rodzice nie byli zawroceni z lotniska to niech pisza prawde we wnioskach,,jak ich sie zlapie na klamstwie to i 10 lat moga miec schody pod czas starania sie o wize bo kto im uwierzy??sa osoby ze przechodza ale to jest maly %,,zobacz ile jest procent odmow?czy to za to ze ktos ma kogos nielegalnie,,moze i tak ale wiecej jest za klamstwa ktore wyjda .Niech sie staraja teraz kiedy masz legalny status..Nie ma tak ze jak wpisza ze maja tam kogos nielegalnie to nie dostana wizy,,byly i sa przypadki ze ludzie dostaja wizy ale za prawde a nie za klamstwa

wybor nalezy do Ciebie co dla swoich rodzicow wybierzesz ale ja nigdy bym takie czegos nie zrobil jakbym mial rodzicow aby ktos musial klamac i narazic Ich na stres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze powtarzam i teraz ze kto zostaje zlapany na klamstwie to praktycznie jest przekreslony.

Niemniej znam takich co klamia i wjezdzali znam takich co klamia i nie wjezdzali znam takich co mowili prawde i nie wjezdzali i takich ktorzy mowili prawde (mam na mysli pobyt rodziny w USA) i wjezdzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes nie watpliwe...nie wiem czy wiesz ale wiele osoby dostaje wize jak wpisze ze ma tam kogos nielegalnie,,,ile to bylo osob ze tak pojechalo a wiele zostalo w Polsce jak wpisalo klamstwo w ds...

te osoby klamia ktore nie maja nic do stracenia,,,te ktorych osoby sa juz dlugo ,,dobrych pare lat a nie od 1-5 lat ....bo kiedys system nie byl tak dobry a ze nie ktorym sie udaje ,,,ale ilu osobom sie nie udaje i co wtedy>?a no nie ma ze nie wiedzialem-niewidzialam

Bo byc zlapanym na klamstwie jest gorsze niz miec wpisanego kogos ze tam jest nielegalnie ,,bo wtedy jak mowi Konsul ma ktos male zwiazki z Polska a wtedy mozna podejsc jeszcze raz i poleciec kiedys w ruchu bezwizowym a tak wpisane ma sie w papiery klamstwo i wez przekonaj Konsula ze teraz sie mowi prawde>?

A co jest wazne? nie wiadomo co sie stanie jak zaczna taka osobe szczegolowo pytac,czy jej nerwy nie puszcza a wtedy zegnaj USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes nie watpliwe...

jesli sie przyznaja na rozmowie , ze corka jest nielegalnie, a na pytanie co zamierzacie robic w USA nie beda mieli wiekszego pojecia to ja jestem raczej pewny, ze wyjda bez wizy

tutaj nie chodzi o to, zeby rozpatrywac to w kategorii czy klamac czy nie bo to kazdy zrobi w zgodzie z wlasnym sumieniem, ale o realne ocenienie szans

jak ktos da sie zlapac na klamstwie, to prawda, ze moze potem dlugi czas miec problem z uzyskaniem wizy do USA, a kto wie, kiedy zajdzie jeszcze potrzeba, zeby ja dostac

pomimo wpisania na wniosku, ze corka jest w USA, wcale nie jest powiedziane, ze konsul o to w ogole zapyta - chociaz widzialem nie raz jak panie z recepcji podkreslaly na wniosku wlasnie te kolumne, zeby przypadkiem konsul nie pominal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy, ze rodzice pojda po wize na poczatku stycznia, ja mam moja do 20 stycznia, wiec jestem jeszcze legalnie...wtedy mogliby wpisac, ze jestem w usa, ale! ja przedluzylam ta wize legalnie o kolejne pol roku, wiec boje sie, ze to zawazy, bo oni bardzo zle patrza na przedluzanie wiz...beda sie pytac co robilam tam tyle czasu...z tym ze moi rodzice moga pokazac wyciag z konta, ze przesylali mi kase (czyli,ze nie musialam pracowac) , pomoze to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...