Skocz do zawartości

Odwiedziny Rodziny A Nielegalny Status


martys665

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest Amerykanie bardzo zle patrza na przedluzanie wiz jak tez na wszelkiego rodzaju "milking the system" i maja racje.

Kiedy spoleczenstwo polskie nauczy sie szacunku do przepisow i wymagan USA, przestanie kombinowac, wtedy moze spodziewac sie byc traktowanym jak cywilizowane spoleczenstwo w wystepowaniu po wize!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes wszystko zalezy jak bedzie rozmowa przebiegac oraz tez na kogo sie popadnie i dlatego tez warto pisac prawde,,bo czasami jest tak ze Konsul wogole nie zwraca uwagi na takie sprawy jak ktos nielegalnie i nie zadaje pytania

martys665 takie kombinowanie moze sie zle skonczyc dla Twoich rodzicow,,,raz za krotko jestes aby Cie w systemie nie bylo widac-znam przypadek ze ktos byl w USA w latach 90-tych i wyszlo ze byl itp i to przedluzenie ,druga sprawa ze jak bedziesz legalnie to wpisza a jak bedziesz nielegalnie to juz nie??bledne myslenie tylko ze wtedy wyjdzie ze pisza nie prawde...

lepiej bedzie jak pujda ze nadal bedziesz miec nadal legalny status ale musza Cie wpisac ze tam jestes

bylo juz pare przypadkow ze Konsul zadal pytanie proste----jesli ta osoba jest w Polsce to niech przyjdzie i wtedy co?a no odpowiedz jest prosta na to pytanie

Mój brat i siostra znajdują się w USA dłużej, niż im zezwolono. Czy w tej sytuacji mam jakąś szansę na uzyskanie wizy turystycznej? Czy lepiej nie zamieszczać informacji na temat pobytu rodzeństwa w USA na formularzu wizowym?

O: Jest to sytuacja trudna, ale zawsze lepiej zamieścić na formularzu wizowym informacje, które są zgodne z prawdą. Fakt przebywania bliskich krewnych w USA bez właściwego statusu może mieć pewne znaczenie w chwili rozpatrywania podania wizowego. Mimo to, osoby, które będą w stanie udowodnić silne związki z krajem zamieszkania otrzymają wizę. Natomiast w przypadku stwierdzenia przez konsula, że przedstawione informacje są nieprawdziwe, odmowa jest prawie pewna. Ponadto złożenie fałszywych oświadczeń (np. na temat pracy lub dochodów) lub ukrycie istotnych faktów (np. związanych z karalnością) może oznaczać stały zakaz wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych.

W każdym przypadku lepiej świadczyć prawdę.

tak wiec wyboru nalezy do Ciebie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w USA 9 lat nieleganie , siostra odwiedzila mnie 3 razy a rok temu rodzice dostali GC . Nikt nigdy nie podal informacji na moj temat we wniosku wizowym ani zadnych innych papierach , zawsze kazalem im mowic ze nie wiedza co sie ze mna dzieje - a w sumie to nikt nigdy nie pytal!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie chyba zrobie...wpisza, ze tu jestem...a w razie jak nie dostana wizy, to zawsze sie moga starac drugi raz...

Mysle, ze maja szanse, zwazywszy na to, ze prowadza wlasny biznes- maja 3 sklepy, a brat jest w szkole sredniej...

Powinni zabrac ze soba dokumenty potwierdzajace, ze sa wlascicielami?

I czy powinni isc wszyscy razem po wize? Rodzice i brat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martys665 i tak bedzie najlepiej ...lepiej wyjsc za brak wiezow z Polska niz za klamstwo...

a teraz czy maja isc razem,,,jedni napisza Ci aby rodzice starali sie oddzielnie a inni znow ze niech ida rodzice a potem brat a inni znow ze maja isc razem

teraz co jest lepsze zalezy co ten brat robi,czy beda razem odpowiadac i mowic tak samo itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...