Skocz do zawartości

Pomoc W Powrocie


iszukielojc

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem obywatelka polską mój narzeczony jest obywatelem USA.

Poznaliśmy sie w NY i mieszkaliśmy tam razem dwa lata, przy czym ja wyjechałam na wzie J1 i zostałam nielegalnie.

Ogólnie przebywałam tam 4 lata, po czym postanowiłam powrócić do Polski i ukończyć wcześniej rozpoczętą szkołę

Mój narzeczony przyjeżdża do mnie z częstotliwością Ok 3-4 miesięcy – ja jestem tu tzn. w Polsce od 09.2008

Planujemy pobrać sie w Polsce, mamy wyznaczony termin rozprawy w sadzie cywilnym na grudzień.

Następnie chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy aby umożliwić mi powrót do USA

Proszę o pomoc w temacie.

Numer kontaktowy prawników znających sie na temacie

Informacje na temat niezbędnych procedur

Proszę o kontakt na e-mail iszukielojc@yahoo.com

Dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum podobnego tematu bo moze byc tak ze bez waiver nie wjedziesz do USA nawet majac meza z obywatelstwem USA bo bedziesz miec zakaz wjazdu na teren USA

a prawnik musi byc bardzo dobry i za to drogi aby cos z tego wyszlo...chyba ze odczekasz okres taki na jaki masz zakaz wjazdu na teren USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos Ci doradzi Karina jak kto jest z J-1 lub tez poszukaj informacji na ten temat na forum...cos juz raz bylo o tym pisane i wtedy nie bedziesz potrzebowac prawnika jesli bedziesz mogla leciec bez tego waiver do USA

dobry prawnik,.,.,,znalesc kogos takiego to jak wygrac miliona,,,spotkac przyjaciol od serca ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz troszke wiecej... Czy wize J-1 na ktorej wjechalas mialas do samego wyjazdu po 4 latach w USA? Czy zmienialas status w USA? czy zatwierdzili ci wentualna zmiane statusu? To wazne... Wlatujac na J-1 data twojego wylotu jest D/S co za tym idzie nie ma okreslonej daty do kiedy mozesz zostac w USA - wedlug prawa jestes legalnie dopoki sedzia emigracyjny sie o ciebie nie upomni... Byc moze nie potrzebujesz waivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witaj, jestesmy w prawie takiej samej sytuacji: maz byl w Usa na wizie J-1, ja jestem obywatelem Us, wrocilismy do Pl z planem zostania na stale..jednak rzeczywistosc nas rozczarowala. Karina potwierdzila ze nie jest nam potrzebny waiver z powodu wlasnie tej J-1 (chyba szczesliwej wizy;)). w marcu skladam na meza petycje w ambasadzie w w-wie..wiec zobaczymy jak sprawa sie potoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...