Skocz do zawartości

Pytanie O Program Łączenia Rodzin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie dotyczące programu łaczenia rodzin. Jedno z moich rodziców jest stałym rezydentem (ma zielona kartę), ja mam powyżej 21 lat i jestem kawalerem , więć kwalifikuję się jako Second Preference. Aktualnie posiadam wize turystyczną i przebywam na terytorium Usa legalnie jeszcze przez pare miesięcy.

Proszę o pomoc dotyczacy tego, jakie formularze muszę wypełnić, kto ma złożyć dokumenty ja czy mój ojciec oraz najważniejsze czy lepiej bym je złożył jeszcze w Usa czy w ambasadzie juz w Polsce.

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty narazie niczego nie skladasz a Twoj Ojciec to raz,,jesli w tym czasie zmienisz stan cywilny to przechodzisz do innej grupy jesli przejdziesz bo jako syn obywatela moglbys przejsc,jesli nie poinformujesz o tym urzedu i bedziesz myslal ze nic sie nie wyda bedzie podstawa aby odebrac Ci GC bo musisz wjechac jako osoba wolna na teren USA a nie juz posiadajaca zone...Chyba ze Twoj Ojciec dostanie obywatelstwo i petycja przejdzie do innej kategorii

a co musisz zrobic,,przeczytac forum oraz strone urzedu :

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

co do czekania na rozpatrywanie wniosku to jestem na to w pełni przygotowany ( w tej chwili to jest nawet 8 lat :( ,

najbardziej jednak jestem ciekawy, tego czy fakt , że w momencie złożenia wniosku I-130 będę jeszcze na terenie Usa legalnie,

więc czy będę mógł starac się o legalne przedłużenie pobytu tutaj i ewentualne pozwolenie o prace.

Zapewne jest to niemożliwe, więc co stanie się z moją wizą turystyczną ,

to znaczy czy zostanie mi odebrana , jeżeli nie czy będę miał problemu z przekraczaniem granicy Usa?

dodam jeszcze, że wjeżdzałeml do Stanów już wielokrotnie i nigdy nie było kłopotów oraz nigdy nie przekroczyłem terminu wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przedluzenie pobytu bedziesz mogl sie starac i byc nawet w USA i 8 lat jak dobrze pujdzie,,wazne abys byl w USA legalnie az do dostania GC w innym przypadku nie dostaniesz a jak wyjdziesz z USA to dlugo nie wrocisz do USA jak bedziesz w USA nielegalnie i o tym pamietaj

jesli nie dostaniesz przedluzenia pobytu a zostaniesz nielegalnie to pozostanie Ci aby slub z obywatelka aby uregulowac pobyt w USA

jak zostaniesz nielegalnie nawet 1 dzien to ta wklejka w paszporcie bedzie juz nie wazna:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...