Skocz do zawartości

Floryda , Orlando , Miami


wesoly73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wybieram się w lutym 2010 z rodziną na 2 tyg z Irlandii na Florydę. Proszę o podpowiedz jak mamy sobie zaplanowac ten krótki czas na odwidzenie paru najciekawszych i najwazniejszych miejsc. Nasza 8 letnia córka ma obiecane zwiedzanie Disney Park w Orlando na co chcemy przeznaczyc 6 dni , pozostale 8 nie mamy pojęcia jak je zaplanowac!

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej wlasnie bylam nie dawno pierwszy raz na Florydzie i co moge polecic , z pewnoscia Disney World Epcot park, bilety sa drogie ale warte tych atrakcji jakie tam sa...

trzeba byc tam wczesnie rano o 8.00 otwieraja park i czynny do 1 w nocy, ale wtedy kiedy bylam to ludzi bylo tyle,ze na wiele atrakcji jednego dnia nie udalo mi sie dostac, czesto sa kolejki nawet trwajace po kilka godzin, dlatego lepiej byloby wybrac sie tam ,wtedy kiedy dzieciaki maja szkole, kiedy nie ma ferii i wakacji i nie w weekendy..

Co wiecej bardzo podobalo mi sie w Fort Lauderdale, plaza super, czysto i jest sporo restauracji na Las Olas blv tam polecam sie udac.

I z pewnoscia Everglades National Park gdzie mozna zobaczyc aligatory zyjace w naturalnym srodowisku.

Milego pobytu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W Październiku byłem równo 2 tygodnie na Florydzie i polecam:

1. John F Kennedy Space Center - jedyne takie miejsce na świecie - pojechałem tam ze sceptycznym nastawieniem - wyjechałem zachwycony

2. Orlando - oczywiście - w parkach spokojnie można spędzić dwa tygodnie:)

4. Daytona beach - jedyna plaża po której można jeździć samochodem w USA - dodatkowo NASCAR - zwiedzanie toru

3. ClearWater - jedna z najpiękniejeszych plaż - ładniejsza niż na Bahamach

4. St. Petersburg - chyba w 2007 lub 2008 uznane za najlpesze miejesce do wypoczynku w całych USA - plaża oraz udogodnienia

5. Everglades - przejazd Airboat - fajna zabawa

6. Key West - Warto zobaczyć

7. Miami - ale szału nie ma

My wyrobiliśmy się w dwa tygodnie bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z moim synem ponad 1 mc na Florydzie i ... nie starczyło czasu na wszystkie podstawowe rzeczy ;-D

- W Orlando masz dwie grupy parków rozrywki : Disney i Universal Studios (+Tampa) - warto kupić bilet dwutygodniowy - taniej, wchodzisz ile chcesz, nie stresujesz się że 1 dnia nie udało Ci się obejrzeć wszystkiego - kolejki potrafią zmęczyć bardziej niż chodzenie.... w Disney'u jeśli ktoś ma urodziny - wchodzi w ten dzień gratis.

- Kenedy Space Center - potrzebny 1 cały dzień na spokojną eksplorację kosmosu ;-D

- obowiązkowe "pływanie"/"latanie" na łodziach w Everglades,

- South Beach ;-D

My NIE wyrobiliśmy sie w 1 miesiąc ;-D ale wiem jedno - No more rollercoasters! Nie, dziękuję już mnie nikt nie namówi. ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Wybieramy się na Florydę (Baza w Fort Lauderdale) w lutym od 1 do 16. Mamy w planach zwiedzić sporo miejsc. M. in. chcielibyśmy wybrać się do Orlando do Disneya. Mamy na to 1 dzień, no ewentualnie 2... Chcielibyśmy głównie pojeździć roller costerami, bo mamy już trochę lat i zdjęcia z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem niekoniecznie nas interesują :) I tu pytanie - który park powinniśmy odwiedzić, żeby skorzystać z takiej atrakcji? Na stronie Disneya jakoś nie możemy tego ogarnąć...

Everglades - w które konkretnie miejsce (miasteczko?) powinniśmy dotrzeć, żeby popływać po bagnach w towarzystwie aligatorów? :lol:

Planujemy również odwiedzić Miami, Florida Keys, bazę NASA.. może ClearWater. Co jeszcze można zobaczyć w tak krótkim czasie (i w miarę niedrogo :lol: ) ? Mamy zarezerwowany motel w Fort Lauderdale na ten cały okres, będziemy mieli samochód i po prostu będziemy stamtąd wyjeżdżać i wracać. Luty to bardzo oblegany okres na Florydzie, więc nie zdecydowaliśmy się na objazdówkę i spanie po drodze gdzie nam wypadnie..

Będziemy wdzięczni za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie macie dzieci a Miszki Miki i Kaczory Donaldy was nie interesują to odpuście sobie Disneya, nie będziecie zadowoleni. Moim zdaniem bardziej będzie wam odpowiadał Universal (oba parki) - chodź i w nim nie ma za wiele rolercoasterów - ale za to jest wiele ciekawszych atrakcji - uważam że są to jedne z najlepszych parków rozrywki w Stanach. Jeżeli jednak bardzo wam zależy na kolejkach wtedy tylko i wyłącznie Bush Gardens w Tampie.

Aha - i jeden dzień nie wystarczy ( na Universale czy Disney'a)

Tak jak było napisane wyżej Cape Canaveral jest warty odwiedzenia. Najlepiej być tak jak najwcześniej i zarezerwować na to cały dzień, Jest naprawdę sporo do zobaczenia...

Clearwater odpuście, naprawdę nic ciekawego, ot takie kolejne florydzkie miasteczko.

Koniecznie zjedźcie w dół na Key West - tylko kolejny raz 1 dzień nie wystarczy. Po drodze jest wiele atrakcji - między innymi pływanie na rafach w John Pennekamp S.P na Key Largo, od kilku lat uznawana za najładniejszą plaże na Florydzie - Bahia Honda S.P na Big Pine Key, możecie popływać z delfinami w Dolphin Research Center

Na samym Key West możecie znaleźć wiele ciekawych rzeczy, warto wybrać się na 4 w 1: kajaki, skutery wodne, parasiling i snorkeling. Fajnie wszystko zorganizowane a że konkurencja spora można trafić na zaskakująco niskie ceny.

I jeżeli będziecie mieli okazję zobaczcie koniecznie Dry Tortugas!!! - niestety jeszcze nie miałam okazji tam być ale jest to mój nr 1 na ten rok. Wszyscy którzy odwiedzili to miejsce byli strasznie zadowoleni

Co do Miami poza South Beach, zobaczcie Miami Aquarium, pomnik Holokaustu, Vizcaya Museum - zwłaszcza ogrody są warte zobaczenia, Crandon Park też jest ładny.

Aha Everglades - te śmieszne pływadła wypływają praktycznie z każdego miejsca wzdłuż us 41 pomiędzy Miami i Naples.

tu masz przykładową mapę : http://maps.google.com/maps?hl=en&ie=U...ved=0CCUQtQMwAA

Nie chcę was straszyć ale nie wiem czy w lutym zobaczycie jakieś aligatory na południe od 41 - czyli tam gdzie te łódeczki pływają - w porze suchej jest dużo mniej wody więc nie wypuszczają się daleko , a gady siedzą głęboko w mokradłach. Ta zima jednak jest "dziwna" pada dość często więc może będziecie mieli szczęście. Jeżeli jednak wam się nie uda ich zobaczyć również na Us41 tylko że bliżej Naples jest taki jakiby deptak ( Big Cypress National Preserve - Kirby Storter Boardwalk) przy którym przy odrobinie szczęścia możecie zobaczyć najróżniejsze rozaje ptaków, węże, aligatory - raz udało nam się zobaczyć nawet panterę. Możecie również odwiedzić którąś z farm aligatorów.

Ostatnie co mi przychodzi do głowy - jeżeli lubicie naturę -to Corkscrew Swamp Sanctuary - blisko Naples jeżeli będziecie w pobliżu też warto zobaczyć.

Jeżeli będziecie mieli wolny jakiś dzień i nie będziecie mogli nic ciekawego wymyślić zarówno z Fort Lauderdale jak i z Miami codziennie wypływają jednodniowe rejsy na Bahamy - myślę że też warto,

Życzę udanej podróży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agentka, dziękuję, właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałam!! :)

Zastanowimy się nad Universalem, dzieci nie mamy :P Cape Canaveral - odwiedzimy na pewno.

Key West.. mmm od samego początku to było moim osobistym priorytetem :) nawet chciała spędzić tam cały tydzień, ale ceny za nocleg tam nas powaliły :D nad Dry Tortugas też pomyślimy, jeśli nam fundusze pozwolą to bardzo chętnie :P

Jeśli chodzi o aligatory, to fajnie by było je zobaczyć, ale jak się nie uda to trudno :( ale z tym deszczem to się trochę zmartwiłam.. chcemy korzystać ze słoneczka, bo mamy dosyć obecnej szarówki w PL..

A znasz może jakąś stronę www z tymi jednodniowymi rejsami na Bahamy? Ja znalazłam tylko oferty kilkudniowych rejsów i to w sporych cenach :) a może opłaca się szukać już na miejscu? pewnie w Fort Lauderdale popływamy wodnymi taxówkami, znaleźliśmy kilka ofert na www.

Mieszkasz może na Florydzie? Tak fajnie to opisałaś, jakbyś tam mieszkała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

My wyjeżdzamy na 1 miesiąc 15 luty do 18 marca. Właśnie próbuję zaplanować cały pobyt i też nie wiem co warto a czego raczej nie.

Jedziemy z małymi dziećmi 3 i 6 lat. Przeznaczyliśmy 16 dni na Orlando i okolice tj:

- będziemy na wyścigu daytona 500

- Kennedy space center

- Disneyland

- SeaWorld (byliśmy w Californi, przeznaczyliśmy na ten park 1 dzień a siedzieliśmy 3. Super!!! polecam)

- Aquarium....

- Jest tam jakiś park typu aquapark ze zjeżdzalniami

- oczywiście zakupy w outlet

- aligatory z poduszkowca

- nurkowanie w Key Largo

- oczywiście miami i Ford Lauderdale

Zastanawiam się nad:

- Uniwersal Studio ale dla takich małych dzieci to chyba nie ?

- Merritt Island obok NASA? Czy warto?

- mąż koniecznie chce płynąć na ryby ale gdzie najlepiej? W jakim mieście na florydzie?

- chcemy popłynąć na bahama na kilka dni ale nie mogę znaleść przystępnego hotelu. A może jechać tam w ciemno i znaleźć coś na miejscu? (tak pojechaliśmy kiedyś do meksyku-wypas!!!) Może ktoś zna bahamy i wie gdzie najlepiej. Nie interesują mnie duże hotele tylko coś małego dzikiego przy pięknej plaży.

- nie wiem czy key west na jeden dzień czy warto na kilka dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...