Skocz do zawartości

Transfer Z Uczelni Polskiej Do Us


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu mysle o studiach. Zastanawiam sie intensywnie nad BA culinary arts. Dzisiaj mnie olsnilo, ze przeciez moglabym skonczyc studia, ktore rozpoczelam w PL. Powiedzcie, ze glupio mysle, bo... studiowalam polonistyke i tak sie akurat sklada, ze na tutejszym uniwersytecie mozna studiowac polski. Czy moglabym zrobic transfer z polskiej uczelni (2002-2004) i dokonczyc tutaj? Wiem, ze idiotycznym pomyslem jest wydac kasiore na studiowanie bezuzytecznego jezyka po to tylko, zeby miec papierek, ale mysle, ze moze przyjetoby mnie na trzeci, albo czwarty rok i mialabym BA. W Polsce tego kierunku juz nigdy nie ukoncze, wiec moglabym tutaj.

Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zlota mysl :) jest taka: przetransferuj tyle przedmiotow ile sie da, ale skoncz inny kierunek. Polonistyka w USA przyda sie raczej jak chcesz byc naukowcem, jak chcesz robic cos innego niz prowadzic badania, pisac artykuly/ksiazki i uczyc, to lepiej studiuj inny kierunek.

Mam znajomych naukowcow i jest to ciezki kawal chleba, w zasadzie tylko dla zapalencow. Satysfakcja ogromna, ale pieniedzy niewiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak "trzeci rok" - sa pewne ilosci kredytow do zdobycia zeby uzyskac tytul. Z wyjatkiem gotowych programow, mozna studiowac nawet 30 lat :)

Dowiedz sie w dziekanacie nowej szkoly co moglabys przetransferowac zeby studiowac culinary arts. Zapewne niewiele, ale kilka groszy zaoszczedzisz, nie mowiac o czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...