Skocz do zawartości

Z Eb3 Na Eb2?


Moon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnosnie zmiany kategorii sponsorowania pracowniczego z z EB3 na EB2?

Otoz, jestem sponsorowana ( jak pewnie wiekszosc Polakow) w 3 preferencji.. Sponsoruje mnie firma construction/restoration jako book-keeper/secretary. Mam juz zatwierdzony Labor Certificat a takze I-140, a moja PD przypada na maj 2008, czyli sprawa oczywista ze przedemna lata czekania :) Dlatego, chcialabym sie dowiedziec, czy z polskim licencjatem z pedagogiki, mam szanse bedac nadal sponsorowana przez te firme na zmiane preferencji z EB3 na EB2? Dodam, ze pracowalam jako sekretarka w Polsce przez kilka lat.

Dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, z tego co pisala Karina w ktoryms z postow, to zmienic kategorie napewno sie da, bardzie interesuje mnie czy w moim przypadku jest to mozliwe. Wiem, ze trzeba miec minimum licencjat ( ale nie wiem czy nie chodzi o amerykanski gdyz u nich trwa 4 lata a u nas 3 ) a takze, minimim 5 lat doswiadczenia w zawodzie.

Jesli ktos zna odpowiedzi na nurtujace mnie pytania bo bede bardzo wdzieczna.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, juz patrze:)

Apropos, tego co pisalam wyzej - sprawdzialm ostatni post Kariny o sponsorowaniu pracowniczym :

"6. Czy to prawda, ze EB-2 jest tylko dla osob z wyksztalceniem magistra (MA albo MS) a nigdy dla osob z licencjatem?

Do kategorii EB-2 kwalifikuje sie takze osoby z BA/BS plus min. 5 lat doswiadczenie. Wymog jest nastepujacy: US Master's degree or the equivalent."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, z tego co pisala Karina w ktoryms z postow, to zmienic kategorie napewno sie da, bardzie interesuje mnie czy w moim przypadku jest to mozliwe. Wiem, ze trzeba miec minimum licencjat ( ale nie wiem czy nie chodzi o amerykanski gdyz u nich trwa 4 lata a u nas 3 ) a takze, minimim 5 lat doswiadczenia w zawodzie.

Jesli ktos zna odpowiedzi na nurtujace mnie pytania bo bede bardzo wdzieczna.

Pozdrawiam!

Nie do konca chyba mnie zrozumialas. Wiec wyjasnie: nie mozna zmienic sobie kategorii ot tak - mozna zmienic kategorie zaczynajac cala sprawe od nowa (jesli ktos sie kwalifikuje na EB-2) i tym sposobem i tak dostac green card o niebo wczesniej niz inne osoby, ktore sa w kategorii EB-3. Caly problem zrodzil sie kiedy ludzie, ktorzy mogli byc sponsorowani w kategorii EB-2, przez albo niewiedze adwokata, albo przez chec pojscia na latwzne (bo EB-3 jest latwiejsze w przygotowaniu) bylo kierowanych na sciezke latwiejsza, ale duzo dluzsza czyli EB-3 (np. osoby po biznesie, marketingu, ekonomii czy prawie szly sciezka EB-3, bo tak im powiedzial adwokat, ktory co prawda nie byl adwokatem imigracyjnym, ale nie wzial duzo za sprawe wiec czemu nie skorzystac..) . Fakt jest faktem, ze na EB-2 mozna sie kwalifikowac z licencjatem plus odpowiednim doswiadczeniem, ale to nie znaczy, ze kazdy zawod sie kwalifikuje.

Znam wiele przypadkow kiedy ludzie mieli zatwierdzone I-140 w kategorii EB-3, a zaczynali od nowa EB-2 i dostawali green card w ciagu 6 miesiecy. Kazdy przypadek jest inny - trzeba by spojrzec w dokumenty, zobaczyc co jest tam wpisane i zobaczyc czy sie dana osoba kwalifikuje. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...